Найбільшу кількість посвідок на проживання в Європі видали громадянам України

31 Жовтня 2016
карта побиту, дозвіл на проживання в єс

Кількість іноземців, які отримали дозвіл на проживання на території Євросоюзу досягла історичного максимуму. Серед емігрантів, яким дозволено проживати в ЄС, найбільше громадян України.

Впродовж 2015 року країни-члени Європейського Союзу, а також держави, що входять до складу Шенгенської зони (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія) видали близько 2,61 млн посвідок на перебування на своїй території громадянам третіх країн. Про це повідомляє статистична організація Євростат, передає Wschodnik.pl. Такий показник є рекордним з часу, коли агенція почала збирати відповідні дані.

Кількість осіб, які вперше отримали дозвіл на перебування в Євросоюзі в 2014 році зросла на 12% і тоді становила 2,3 млн. На першому місці в рейтингу - громадяни України. В 2014 році понад 302 тисячі наших співвітчизників отримали відповідний документ (13% від загальної кількості виданих дозволів), а вже наступного року показник сягнув півмільйона осіб (понад 19%). В свою чергу, 85% цих людей отримали дозвіл на перебування в сусідній Польщі. Українці також лідирують серед іноземців, які отримали відповідний дозвіл в Чехії, Естонії, Литві та Словаччині.

За повідомленням Євростату, іноземці отримують дозвіл на перебування через сімейні обставини, а також з метою навчання і роботи в країнах ЄС. Останніми роками 75% українців отримують дозволи саме з метою роботи за кордоном. 

Росіяни у тому ж рейтингу займають восьме місце. В 2014 році їх було 73,8 тис, а в 2015 трохи менше - 73,5 тис. Громадян Росії найбільше в Болгарії, Латвії, Фінляндії та на Кіпрі. Другий рік поспіль слідом за українцями масово отримують дозвіл на перебування на території ЄС громадяни США: 199 тисяч в 2014 році та близько 262 тисячі в 2015 році. Американці переїжджають переважно до близької  їм в культурному плані Великої Британії. До речі, саме Об'єднане Королівство є лідером серед інших країн-членів ЄС з видачі посвідок на проживання - 633 тисячі дозволів за 2015 рік. На 92 тисячі менше дозволів у тому ж році видала сусідня Польща.

Нагадаємо, у 2016 році українцям видали рекордну кількість віз до Польщі.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах