Як українцям легалізувати своє перебування в Польщі під час карантину

20 Березня 2020
як продовжити візу під час карантину в польщі

Через суворий карантин, пов’язаний зі спалахом коронавіруса в Європі, у Польщі не працюють майже всі державні та приватні установи, в тому числі й ті, що займаються справами іноземців. У зв’язку з цим, українці та громадяни інших держав, у яких закінчується термін дії дозвільних документів на проживання та працевлаштування в Польщі, б’ють на сполох - повернутись на територію України зараз не так просто, а залишатись нелегальним мігрантом в чужій країні ніхто не хоче.

У відповідь на побоювання чужоземних громадян Управління у справах іноземців у Польщі повідомило, що ті іноземці, дозволений термін перебування на території Польщі яких завершується під час карантину, не мусять терміново повертатись на батьківщину, якщо під час свого легального перебування подадуть до Управління відповідну заявку на продовження терміну. 

Так, в інституції запевняють, що під час епідемії ці особи можуть подати документи на продовження національної чи шенгенської візи або отримати дозвіл на тимчасове проживання поштою.

⇒ Польські прикордонники не накладатимуть на українців санкції через протермінування візи

Як продовжити термін візи чи карти побиту під час карантину в Польщі

Через епідемічну загрозу, Воєводські управління вже понад тиждень не приймають відвідувачів по всій території Польщі. Тому ті, хто хоче залагодити будь-яку справу в державній інституції, повинен надсилати документи та заявки за посередництвом національного поштового оператора Poczta Polska (Польська Пошта) або будь-якої іншої поштової компанії. 

Аби продовжити термін дії національної/шенгенської візи або дозволу на тимчасове проживання, документи слід надсилати рекомендованим листом до закінчення свого законного терміну перебування в Польщі. Тоді перебування іноземця в Польщі під час залагодження адміністративної процедури буде вважатися законним.

подати документи на карту тимчасового побиту

Отже, поки карантин офіційно не скасують, підтвердженням легальності перебування іноземця на території Польщі буде не актуальний штамп в паспорті, а підтвердження про надсилання відповідної заяви до Управління. 

В інституції також повідомляють, що іноземці, у яких є дійсна віза, можуть подавати свої заявки на отримання карти тимчасового перебування (karta pobytu)

Зразки заяви на продовження ВІЗИ та ДОЗВІЛ НА ПЕРЕБУВАННЯ.

Як відомо, Воєводські управління відновлять прийом відвідувачів лише після закінчення стану епідемічної загрози. 

Нагадаємо, ще минулого тижня Польща прийняла рішення закрити свої кордони для в’їзду іноземців. Однак, на її територію досі мають право в’їхати певні категорії іноземців, зокрема власники дійсної Карти поляка, а також ті, хто має дозвіл на легальне працевлаштування чи перебування в Польщі. 

Раніше польські аграрії звернулись до уряду країни з проханням автоматично продовжити українським працівникам, в яких під час карантину минає термін легального працевлаштування в Польщі, термін дії дозвільних документів. 

⇒ Читайте також:

Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань

На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року

Консульський облік для українських мігрантів відтепер буде платним

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах