Польща хоче спростити процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

08 Вересня 2021
як знайти роботу в польщі 2021

У Польщі працюють над законодавчими змінами, що мають спростити процес працевлаштування іноземців, а також видачі тимчасових дозволів на проживання в країні. Проект Міністерства внутрішніх справ і адміністрації передбачає, що для отримання карти тимчасового побиту і дозволу на роботу більше не потрібно мати визначеного місця проживання та стабільного джерела доходу, пише видання wiadomoscihandlowe.pl.

Процедуру отримання дозвільних документів на проживання та працевлаштування в Польщі хочуть оптимізувати, перш за все, для розвантаження воєводських управлінь. Автори законопроекту наголошують, що останніми роками заявок на отримання цих документів значно побільшало. Іноземцям доводиться довго чекати на розгляд своєї справи, втрачається час та ресурси роботодавців.

робота в польщі для українців

Поправки до закону про іноземців, який прийняли у Польщі ще в 2013 році, мають все значно спростити. Зокрема, період розгляду заявки на карту тимчасового побиту триватиме не більше 60 днів. Крім того, за іноземцем залишається право на подання апеляції, яку розглядатимуть впродовж 90 днів.

Які зміни у сфері працевлаштування чекають на іноземців у Польщі?

Новий закон, що мають прийняти в Польщі у третьому кварталі 2021 року, значно розширює права іноземних працівників у багатьох ключових питаннях. Його автори вважають, що заробітна плата трудового мігранта не може бути меншою, ніж мінімальна. Водночас особа може працювати навіть неповний робочий день або підписати з роботодавцем цивільно-правовий договір.

Також законопроект передбачає, що працівник може переходити на іншу посаду в межах одного підприємства або роботодавця без необхідності вносити зміни до дозвільних документів. 

Крім цього, іноземець зможе отримати дозвіл на тимчасове проживання та працевлаштування в Польщі ще швидше, якщо працюватиме на стратегічних для польської економіки підприємствах.

Законодавчі зміни також можуть стосуватися процедури видачі іноземцям дозволів на сезонну роботу. Однак деталей у цій справі поки що немає. 

вакансії на будівництві в польщі

Якщо законопроект затвердять, нові вимоги застосують навіть до тих заявок, що були подані до 1 січня 2021 року, але які досі не розглянули. 

Експерти видання gazetaprawna.pl не вважають, що новелізація закону про працевлаштування іноземців у Польщі буде революцією на місцевому ринку праці. Зокрема, юрист Міхал Вислоцький побоюється, що законопроект не вирішить ключові проблеми працевлаштування людей з-за кордону. 

⇒ Читайте також:

Інфляція в Польщі побила 20-річний рекорд: ціни ростуть швидше, ніж прогнози

В Польщі - найнижчий рівень безробіття за час пандемії

Через пандемію поляки терпиміше ставляться до неофіційного працевлаштування

Фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах