Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПольща активно розвивається та росте – як у переносному, та і в прямому значенні цього слова. Все більше хмарочосів з кожним роком прикрашають панорами польських міст і демонструють успішність та велич сучасної Польщі.
В країні вже є гіганти, які займають вагомі позиції у списку найвищих будівель Європейського союзу і вражають своїми масштабами. До прикладу, Палац культури і науки в Варшаві майже удвічі вищий за піраміди Хеопса в Єгипті! А для того аби прирівняти хмарочос "Sky Tower" у Вроцлаві зі знаменитою Пізанською вежею, нам знадобиться чотири таких вежі! І це ще не всі гіганти Польщі.
У 2020 році Польща збагатиться ще одним хмарочосом. Палац культури і науки буде реконструйовано і на його місці з гордістю підніметься Varso Tower із висотою 310 метрів. Таким чином Varso Tower не лише очолить список найвищих будівель Польщі, а й розділить почесне перше місце у рейтингу найвищих будинків ЄС із лондонським хмарочосом The Shard із такою ж висотою.
Ну а поки що ми склали топ-10 найвищих будівель Польщі. Будьте обережні, їх висота приголомшує!
У самому центрі Варшави на 44 поверхах хмарочосу розташувались як житлові, так і офісні приміщення. Загальна висота Cosmopolitan – 160 м.
Будівла повніста засклена, із унікальним дизайном, який точно привертає увагу.
Хмарочос здіймається у висоту на 164 метри і є третім за висотою готелем у Європі.
На 45-ти поверхах тут розміщені 326 номерів, зали для засідань, сауна, фітнес-клуб, SPA, солярій, ресторани і навіть басейни.
У самому центрі столиці Польщі, на перехресті двох вулиць розташована одна з найпрестижніших офісних будівель у Варшаві, де свою діяльність ведуть понад 70 фірм. Warsaw Financial Center сягає у висоту 165 метрів і містить 32 поверхи із висотою 2,75 м кожен.
Цей офісно-готельний комплекс із висотою 170 м розташований у центрі Варшави. Тут свого часу зупинялися такі відомі особи як Майкл Джексон та Барак Обама. На останньому 43 поверсі хмарочосу знаходиться розкішний президентський номер-люкс із приголомшливим виглядом з панорамних вікон. Цікаво також, що Готель Marriott підземним переходом з'єднаний з головним залізничним вокзалом Варшави.
6 позицію розділили аж дві будівлі з однаковою висотою – 192 метри.
Офісна будівля в самому серці Варшави у висоту сягає 192 метри. На першому поверсі тут розташований супермаркет відомої мережі Carrefour. Будівництво Rondo 1 тривало всього три роки (з 2003 до 2006).
Хмарочос Złota, названий так за вулицею, на якій він знаходиться – це відносно нова будівля сучасної Варшави. Її офіційне відкриття відбулося в березні 2017 року. Висота будівлі – 192 метри.
На 52 поверхах розмістились житлові приміщення.
У середмісті Варшави, на вул. Яна Павла ІІ, розташований бізнес-центр Q22 із висотою 195 метрів. Літера "Q" в назві адміністративної будівлі запозичена з назви кварцу (англ. Quartz) - кристалу, який вважають символом архітектурного натхнення, а число "22" - це частина адреси хмарочоса.
Висота хмарочоса становить 208 метрів.
На 45 поверхах тут розміщені офіси та магазини.
Трійку лідерів замикає єдиний польський хмарочос, розташований не у Варшаві. Це Sky Tower у Вроцлаві. Його висота – 200 метрів. Тут розміщені офісні та житлові приміщення.
На 49 поверсі Sky Tower знаходиться найбільший у Польщі оглядовий майданчик, піднятися на який можна швидкісним ліфтом за 50 секунд, квиток коштує 10 злотих. На даху хмарочоса знаходиться метеорологічна будка.
Друге місце посів найвищий в Польщі бізнес-центр Warsaw Spire із висотою 220 метрів.
Хмарочос відзначений багатьма нагородами в галузі архітектури.
Беззаперечним лідером серед найвищих будівель Польщі є Палац культури і науки і Варшаві. Його висота – 231 метр. Це не тільки найвищий, а й найстаріший хмарочос Варшави – його офіційне відкриття відбулося 22 липня 1955 року.
Цікаво, що до 1990 року Палац культури і науки був ще й третьою за величиною будівлею в Європі. Раніше тут розташовувалась Польська Академія Наук, а сама будівля називалась Палац культури і науки ім. Йосипа Сталіна.
Сьогодні на 42 поверхах тут розміщені офіси, магазини, театр, музеї та наукові установи.
Кажуть, краще один раз побачити, ніж сто раз почути. Тож не вагаючись вирушайте у Польщу за новими враженнями і незабутніми емоціями! А для того, аби під час вашої мандрівки настрій не зіпсувався від виснажливих черг на кордоні, радимо заздалегідь оцінити ситуацію з чергами, переглянувши камери онлайн з кордону на нашому сайті.
Приємної подорожі!
Читайте також:
Останніми днями Закопане буквально тонуло в натовпі туристів, які вдень активно відпочивали, а підвечір збирались на головних вулицях міста. Переповнені приємними емоціями люди забували про дотримання дистанції та обов’язковий масковий режим.
Польські бізнесмени наважились протестувати проти рішення уряду продовжити карантин після того, як Воєводський адміністративний суд в Ополі визнав незаконними дії санітарно-епідеміологічної служби.
В Польщі, як і в Україні, великі релігійні та державні свята на законодавчому рівні оголошено вільними від роботи днями. У 2021 році на поляків традиційно чекає 13 святкових днів.
Невдовзі в околицях Жешува з'явиться величезний науково-розважальний об’єкт, що діятиме за концепцією Варшавського центру науки “Коперник”. А на півночі Польщі планують збудувати ще одну Енерджиландію - найбільший в регіоні парк розваг.
За ініціативи уряду і президента країни було розроблено та подано на розгляд Сейму проект так званого туристичного ваучера (bon turystyczny) - фінансової допомоги польським сім’ям, яку можна використати лише на туристичні послуги в межах Польщі.
У Польщі влада прибережних міст вже готується до найнезвичнішого в історії туристичного сезону. Аби запобігти поширенню небезпечного коронавіруса, у розпал літа на польських пляжах можуть запровадити ліміти на кількість відвідувачів.
Коментарі