Показник Біг Мака в Польщі суттєво нижчий, ніж в інших країнах

18 Січня 2017
курс валют в польщі, курс польського злотого

Швейцарський франк є переоцінений, а вартість польського злотого суттєво занижена. Звідки такі дані? Тижневик "The Economist" на підставі створеного ним індекса Біг Мак (Big Mac) оцінює світовий валютний ринок, порівнюючи скільки коштує популярний сендвіч з мережі McDonald's в різних країнах світу, пише tvn24bis.pl

Британська газета "The Economist" створила індекс Біг Мак в 1986 році як жартівливий показник, що інформує, чи валюта перебуває на відповідному рівні вартості. Цей індекс базується на теорії паритету купівельної спроможності, з якої виникає, що основне значення для встановлення курсу національної валюти має рівень цін в країні та за її кордоном. Аби могти порівнювати дані з різних країн, потрібно зіставити ціни на однакові види товарів. "The Economist" порівнює ціни на сендвіч Біг Мак - один із основних продуктів мережі McDonald's.

Індекс Біг Мак не є точним інструментом оцінки ринку валют, проте дає змогу простим людям без економічної освіти зрозуміти ситуацію, яка склалась на світовому валютному ринку в даний момент. Як пише тижневик "The Economist", теперішній рівень індекса світових валют Біг Мак віддзеркалює силу американського долара.

Курси валют в різних країнах світу

Ціна на Біг Мак залежить від того, в якій країні розташований McDonald's, де і продають популярний сендвіч. Валюти тих країн, в яких бургер коштує дорожче ніж в США (наприклад, в Швейцарії), згідно з індексом є переоціненими. Водночас валюти країн, в яких Біг Мак можна купити дешевше, ніж в Америці, вважають недооціненими. Станом на січень 2017 року маємо такі дані:

курс валют в польщі tvn24bis.pl

В Польщі сендвіч Біг Мак коштує зараз 9,70 злотих (близько 2,30 долара при теперішньому курсі). В США його ціна є вдвічі більшою - 5,06 доларів. Це означає, що злотий недооцінений відносно американської валюти на цілих 54,5 відсотка.

З іншого боку від американського Біг Мака опинилися країни, в яких сендвіч в перерахунку на долари коштує більше, ніж в Сполучених Штатах. Фастфуд виявився найдорожчим у Швейцарії, де за Біг Мак треба заплатити аж 6,35 доларів.

Ціни на Біг Мак в різних країнах світу значно змінювались впродовж багатьох років. В самих США, валюта яких є орієнтиром для інших країн, в 2008 році бургер коштував 3,57 долари. У 2017 році, як ми вже визначили, за нього треба заплатити на 1,5 долара більше.

курс валют у світі, світовий валютний ринокtvn24bis.pl

Індекс Біг Мак звісно ж має суттєві вади. Зокрема, він не бере до уваги рівень заробітної плати в конкретній країні. Адже немає нічого дивного в тому, що в країнах, де заробляють менше ніж в США, Біг Мак можна купити значно дешевше.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах