Пластикова ID-картка в Польщі відходить у минуле: президент підписав закон

19 Червня 2023
електронні документи в польщі

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що прирівнює електронні документи з урядового мобільного застосунку mObywatel до традиційних. Закон, серед іншого, більш точно визначає умови використання застосунку mObywatel, який фактично стає мобільним документом, що посвідчує особу. Про це інформує видання businessinsider.com.pl.

Як запевнили в Офісі президента Польщі, використання застосунку mObywatel, як і раніше, буде добровільним та безкоштовним. Користувач зможе відмовитися від додатка, видаливши його або скасувавши сертифікат користувача. 

Базовою функцією застосунку буде «документ mObywatel», який автоматично видається користувачеві на п’ять років і містить дані, завантажені з Реєстру посвідчень особи та реєстру PESEL. На його підставі можна буде встановити особу людини.

Положення закону також спрямовані на популяризацію використання цифрових документів mLegitymacja серед польських учнів та студентів. Крім цього, закон створює можливість для органів місцевого самоврядування, професійних організацій, асоціацій, спортивних спілок тощо вести облік, активувати та керувати електронними документами, виданими громадянам.

Закон також націлений на можливість здійснення платежів у додатку mObywatel в межах послуг, що надають громадянам державні установи. На додачу, його положення спрямовані на полегшення засвідчення права осіб з інвалідністю на пільги та знижки завдяки мобільній картці особи з інвалідністю. 

Також передбачено надання електронного службового посвідчення вчителям, електронного документа, що підтверджує право на заняття медичною професією, а також електронного посвідчення водія.

Загалом закон вносить зміни до понад 30 законів і набирає чинності через 14 днів після публікації. Незважаючи на це, значна частина нормативних актів набуде чинності пізніше. Так, банки будуть зобов’язані визнавати електронну ідентифікаційну картку в додатку mObywatel лише з 1 вересня 2023 року. 

Важливо! Електронні документи не можна буде використовувати під час перетину кордону та отримання нової ID-картки.

У майбутньому застосунок mObywatel буде, серед іншого, надсилати повідомлення про отримання відшкодування податку, співфінансування від ґміни або рішення про прийняття дитини до дитячого садка. Він також інформуватиме користувачів про закінчення терміну дії документів, таких як ідентифікаційні картки та паспорти.

Додаток mObywatel планують інтегрувати з Центральним реєстром та інформацією про економічну діяльність (CEIDG), Національним судовим реєстром (KRS), Реєстром Агентства з реструктуризації та модернізації сільського господарства та Реєстром судових виконавців і нотаріусів.

⇒ Читайте також:

Євросоюз працює над запровадженням цифрових шенгенських віз

Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі у 2024 році

Відтепер до е-документу Diia.pl можна додавати документи дітей

Головне фото: tarnowo-podgorne.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах