Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі у 2024 році

15 Червня 2023
яка в польщі мінімальна зарплата 2023-2024

Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих. Попри те, що це найнижчі дозволені законом ставки, вони вже викликали негативну реакцію роботодавців, пише видання businessinsider.com.pl.

З 1 січня 2024 року мінімальна зарплата в Польщі зросте на рекордні 642 злотих, а з 1 липня – додатково на 58 злотих. У свою чергу, мінімальна погодинна ставка для підрядників і самозайнятих становитиме 27,70 злотих (з січня) і 28,10 злотих (з липня 2024 року). Це своєю чергою призведе до зміни вартості інших пільг.

Тепер у Раді суспільного діалогу розпочнуться переговори з профспілками та організаціями роботодавців. Якщо три сторони не дійдуть згоди щодо остаточного розміру мінімальної зарплати-2024, польський уряд встановить його самостійно (до 15 вересня цього року). Водночас остаточні суми не можуть бути нижчими за запропоновані спочатку.

Вже відомо, що принаймні деяким роботодавцям нові тарифи не сподобалися. 

«Це чергове безпрецедентне підвищення мінімальної зарплати, що може принести серйозні проблеми на ринку праці. Компанії, особливо малі та середні, не зможуть впоратися з тиском заробітної плати, а крім того, інфляційний імпульс може призвести до ще більших проблем в економіці та мати негативний вплив на рівень зайнятості. Тому потрібна термінова дискусія щодо зміни механізму визначення мінімальної зарплати», – стверджує проф. Яцек Менціна, радник правління Конфедерації Левіатан.

Як пише видання Business Insider Polska, мінімальна зарплата у 2024 році на цілих 642 злотих перевищуватиме рівень мінімалки, який у Польщі діятиме з другої половини 2023 року. Водночас журналісти пояснюють, що насправді ця сума – лише законний мінімум, тобто уряд не міг підвищити її на меншу суму.

«За останні роки ми спостерігаємо динамічне зростання мінімальної заробітної плати в Польщі. У 2015-2022 роках мінімальна оплата зросла на 1850 злотих (105%): з 1750 злотих у 2015 році до 3600 злотих у 2022 році. Водночас середня заробітна плата зросла лише на половину цієї суми»,  – попереджає Конфедерація Левіатан.

«Ми звертаємось до уряду та профспілок із проханням терміново перевірити механізм підвищення мінімальної заробітної плати та відійти від чинних норм, встановивши підвищення на основі нових критеріїв директиви ЄС», – додає проф. Яцек Мечіна.

⇒ Читайте також:

Польські компанії зменшують кадровий голод через війну в Україні працівниками з Азії

Портрет українського біженця в Польщі: як він заробляє та витрачає заробіток

У Польщі почало діяти оновлене законодавство у сфері дистанційної роботи. Що зміниться

Головне фото: Bartłomiej Magierowski /East News

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах