Поліетиленові пакети в польських магазинах можуть коштувати навіть 1 злотий

24 Вересня 2016

В Польщі планують збільшити ціну на поліетиленові пакети, які клієнти зазвичай купують на касі в супермаркеті. Якщо відповідні зміни ухвалять, то вже у 2018 році звичайний пакет коштуватиме навіть один злотий (близько 7 гривень).

Ініціатором нововведення є Міністерство довкілля Польщі. Урядовці вважають, що таким чином клієнти перестануть купувати пакети, які важко утилізувати.  До врегулювання ситуації із надмірним використанням поліетиленових пакетів польських службовців зобов'язує директива Європейського Союзу.

У Польщі вже намагалися зменшити використання пакетів шляхом підвищення цін на них. Тоді пакети стали коштувати не 5 грошів, а 20, і продаж дійсно знизився, але лише на 36%. До впровадження змін кожен клієнт купував щороку майже 470 пакетів, а після - близько 300. Тепер службовці хочуть досягнути рівня кількадесяти пакетів в рік. Зміни також передбачають, що оплата за упакування надходитиме до спеціального фонду, призначеного на утилізацію відходів.

Нову ціну на поліетиленові пакети встановлять після проведення додаткового аналізу, однак максимально вона може зрости до 1 злотого. Під час аналізу до уваги візьмуть специфіку польського ринку, купівельну спроможність та рівень цін на товари. Нововведення стосуватиметься лише поліетиленових пакетів товщиною 0,050 мм і більше, натомість тонкі одноразові пакети залишаться безкоштовними. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах