Польща перерахує до бюджету Євросоюзу 18 млрд злотих

23 Листопада 2016
економічна ситуація в польщі, бюджет євросоюзу 2017

Вклад Польщі до бюджету Європейського Союзу на 2017 рік складе 18 мільярдів злотих. Водночас перерахунок, який надійде до бюджету Польщі зі скарбниці ЄС, сягне аж 50 млрд злотих. Сума повинна піти на розвиток сфер, пов'язаних з так званою політикою гуртування та спільною аграрною політикою.

Про це повідомило Міністерство Фінансів Польщі, оприлюднивши інформацію про бюджет Євросоюзу на 2017 рік. У наступному році ЄС збільшить видатки на безпеку та міграційну кризу. Пріоритетною залишиться також підтримка конкурентоспроможності та росту, передає tvn24bis.pl

На підтримку безпеки в межах Євросоюзу виділять 5,91 млрд євро, що на 11% більше ніж у 2016 році. Цю суму планують витратити на допомогу країнам-членам ЄС у прийнятті біженців, зокрема на створення центрів прийому, на підтримку інтеграції, а також на повернення тих, хто не відповідає вимогам таборів для біженців. Водночас, ЄС планує зміцнити охорону власних кордонів, активно протидіяти тероризму та злочинності і зберегти інфраструктуру, яка перебуває у критичному стані.

Майже половину майбутнього бюджету витратять на стимулювання економічного росту і конкурентоспроможності, а також на створення робочих місць. 21,3 млрд євро піде на програму фінансування наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2000", Еразмус +, програму для підтримки конурентоздатності підприємств COSME та інфраструктурну ініціативу "Об'єднуючи Європу". У 2016 році на схожу діяльність виділили на 12% менше.

Додатково 500 млн євро виділили на допомогу молодим фахівцям віднайти себе на ринку праці. Бюджет студентської програми обміну Еразмус+ збільшили аж на 19% - у 2017 році він складе 2,1 млрд євро. Також Рада ЄС вирішила виділити кошти на безкоштовний залізничний квиток, який дозволить молодим людям, які досягнули повноліття, здійснити бюджетну подорож через всю Європу.

За затвердження бюджету на 2017 рік Європарламент голосуватиме 1 грудня. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах