Польські стипендії для українців, які мають Карту поляка

21 Липня 2015

Система вищої освіти в Польщі суттєво відрізняється від вітчизняної. Теж саме можна сказати і про стипендії, які отримує молодь в Польщі. Потрібно розуміти, що відрізняється не лише розмір стипендії, але й умови її отримання.

Карта поляка переваги

В цій статті ми опишемо, які існують можливості отримання фінансової допомоги в Польщі для українських студентів, а саме осіб, які мають документ, що підтверджує їхню приналежність до польського народу, тобто Карту поляка. Нагадуємо, що ці особи  мають право на безкоштовне навчання в польських вузах, а також поступають на тих же умовах, що і поляки, без додаткових екзаменів. Відповідно вони можуть отримувати такі ж стипендії, як і польські студенти.

 

Стипендії в Польщі

навчання в польщі, стипендії в Польщі, карта поляка

Існує кілька видів стипендій, а саме:

Соціальні стипендії -  це можливість отримувати фінансову допомогу від навчального закладу, якщо рівень доходу студента та його батьків, нижчий за прожитковий мінімум. До початку навчання студент звертається з відповідною заявою та документами, які підтверджують, що він із малозабезпеченої сім’ї. Розмір стипендії в кожному університеті різний. Деталі та список документів можна дізнатися, зайшовши на  головну сторінку вузу.

Стипендії для інвалідів – це різновид стипендії, який надається особам, у зв’язку з їхнім станом здоров’я та котрі можуть це підтвердити відповідною довідкою.

Наукова стипендія виплачується лише тим студентам, котрі отримують високі бали у навчанні. Такі особи активно діють в наукових проектах,  беруть участь в організаційному, культурному, політичному та спортивному житті навчального закладу.

Ректорська стипендія  надається лише 10% студентів з цілого курсу. Цей вид стипендії можуть отримувати лише найкращі студенти, середній бал яких, не є нижчий за бал, який визначив заклад. Найчастіше це 4,5 бала.

Фінансова допомога видається лише 1 або ж 2 рази за весь період навчання  лише тим студентам, котрі через певний збіг обставин опинились в скрутній ситуації. Студент зі своєї сторони, повинен  документально  підтвердити погіршення свого фінансового становища.

Стипендія в Польщі по карті Поляка

Якщо ви відповідаєте наведеним вище вимогам, то не вагайтесь і подавайте необхідні документи на стипендію. Шанси отримання відмови в такому випадку дуже малі. Проте, не забувайте, що є визначений термін складання документів, тож постарайтесь все подати до його закінчення. Підготуйте копії та оригінали документів, а також заповніть заяву про прохання отримувати фінансову допомогу. Звичайно, довідки повинні бути на польській мові або ж перекладені та завірені польським перекладачем. В більшості вузів спочатку потрібно здійснити електронну реєстрацію. Детальний опис процедури можна знайти на головній сторінці навчального закладу, а також повний список необхідних документів та розмір стипендії.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах