Сенат Польщі ухвалив зміни до Закону про репатріацію

26 Квітня 2017
репатріація в польщу, репатріаційна віза 2016-2017

21 квітня Сенат Польщі прийняв поправки до Закону про репатріацію. Якщо президент Польщі Анджей Дуда підтримає новелізацію закону, впродовж 10 років з азійських країн колишнього СРСР до Польщі може емігрувати навіть 10-15 тисяч осіб.

Поправки до польського законодавства про репатріацію стосуються перш за все тих громадян Польщі (а такод їх нащадків), яких в радянські часи депортували до Казахстану, Вірменії, Азербайджану, Грузії та інших країн Азії, що раніше входили до складу СРСР. Якщо новелізація буде остаточно ухвалена, особам, які проживають в цих країнах і мають польське походження, значно спростять процедуру переїзду до Польщі. Першість у поверненні матимуть жертви репресій та їхні нащадки. Разом із ними зможуть приїхати їхні чоловіки або дружини та діти.

Які ж зміни, пов'язані з процесом репатріації депортованих в часи СРСР поляків, планують запровадити в Польщі?

  • По-перше, після новелізації законодавства репатріантом вважатиметься особа, яка прибула до Польщі на підставі польської національної візи та має намір залишитися в цій країні назавжди.
  • По-друге, польська влада планує створити спеціальні консультативні органи, зокрема Раду у справах репатріації, а також центри адаптації для репатріантів, де вони зможуть вивчати польську мову.
  • По-третє, після переїзду до Польщі кожен репатріант отримає допомогу пов'язану з житлом та харчуванням, щомісячні виплати у розмірі 200 злотих (доки не знайде роботу), а також фінансову допомогу сумою до 25 тисяч злотих на оренду або купівлю помешкання.  На ремонт житла репатріант може отримати додатково 6 тисяч злотих.
  • По-четверте, репатріант звільняється від податку, який за дійсним законодавством Польщі повинен сплатити у разі одержання у спадок чи у дар нерухомість (будинок або квартиру).

Новелізацію Закону про репатріацію почали готувати в Польщі ще в 2015 році. Над юридичною стороною працював урядовець Генрик Ковальчик, а головним ініціатором нововведення є сенаторка Анна Марія Андерс із партії "Закон та справедливість", донька генерала Владислава Андерса.

За попереднім планом, новий закон повинні були ухвалити ще наприкінці 2016 року, однак згодом дату перенесли на 2017 рік. Затримку спричинило те, що зміни до законодавства вирішили обговорити із поляками за кордоном, зокрема із тими особами, чиїх родичів радянська влада депортувала до Казахстану.

Ще у п'ятницю, 21 квітня, Сенат одноголосно ухвалив поправки до закону. Якщо зміни до законодавства підтримає і польський президент, підписавши відповідний документ, закон вважатимуть дійсним з 1 вересня 2017 року.

Щоб детально ознайомитись із новими положеннями Закону Польщі про репатріацію, натисніть на зображення нижче. 

репатріація в польщу

Читайте також:

Польська віза для переселенців, або як отримати багаторазову шенген візу в Європу на 5 років

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах