Схеми об'їздів та перекритих доріг у Кракові з 25.07. до 02.08.2016 на час проведення СДМ

15 Липня 2016

Серед українців одну з перших позицій у рейтингу міст, які вони відвідують найчастіше, безсумнівно, займає Краків. Це місто не тільки старовинне та красиве, його обирають і через хороше розташування та комфортні шляхи доїзду. Проте якщо ваша відпустка припадає на кінець липня, і ви хотіли б провести її за відвідинами Кракова, то робити це варто тільки в одному випадку: якщо ви учасник Світових Днів Молоді – масштабного міжнародного релігійного заходу, що покликаний об’єднати молодь з усього світу, який відбуватиметься там з 26 по 31 липня. Найголовнішою подією заходу має стати зустріч і спільні молитви молоді з Папою Франциском. За попередніми очікуваннями, Краків на цей час прийме більше 2 мільйонів гостей. Не найкращий час для споглядання архітектурних пам’яток чи насолоди усамітненням у затишних вулицях міста, погодьтесь. Але це не єдине, що може засмутити туриста в Кракові в цей період.

Схема перекриття доріг в Кракові під час СДМ

Основною проблемою є часткове перекриття доріг та трас, що ведуть до Кракова, а також вулиць в деяких центральних частинах міста. Не знаючи дорожньої карти міста, покладаючись лише на ваш GPS-навігатор, ви можете довго кружляти Краковом, натрапляючи на перекриті вулиці та ділянки з обмеженням чи зміною руху. На ці дні пріоритет зручності надається пішоходам та громадському транспорту. Тому, як мінімум, слід бути готовими до очікувань в серйозних заторах та проблем із паркуванням (нижче подаємо перелік паркінгів, що діятимуть у цей час), вільні місця на паркінгах, скоріш за все, сприйматимуться не як закономірність, а як диво: паркомісць бракуватиме навіть для учасників Світових Днів Молоді, не кажучи вже про звичайних туристів. Ситуацію ускладнюватиме також організація паркінгів для автобусів, що привезуть паломників – вони частково заблокують тротуари.

Уряд міста, щоб уникнути транспортного колапсу, закликає людей у цей період користуватись засобами міської комунікації, яка буде максимально реорганізована і підлаштована під потреби значно більшої, ніж зазвичай, кількості людей, проте і тут слід очікувати перевантажень і утруднень в її роботі. Зміни в маршрутах і процесі роботи громадського транспорту в Кракові будуть впроваджені з 23 липня і за новою схемою міська комунікація діятиме до 3 серпня. Одним із основних нововведень буде запуск так званих коридорних маршрутів, що поєднуватимуть віддалені частини міста та передмістя, транспорт по таких маршрутах курсуватиме часто: кожні 3-5 хвилин. Нічних маршруток теж побільшає. Ситуація з перевантаженням певних сфер міста досить серйозна, польські та закордонні фірми, офіси яких знаходяться в Кракові, на період з 26 по 31 липня закриваються, а клієнтів попереджають, що в цей час не вестимуть діяльності. 


Масштабність очікуваної події, а також наслідки такої масштабності для Кракова, легко демонструють цифри:

 • За попередніми оцінками, близько 350 тисяч вірян будуть ночувати в місті і його околицях, в парафіях, школах, приватних будинках, гуртожитках та готелях.
 • Потягами на Світові Дні Молоді приїдуть 200 тисяч осіб; п’ять тисяч автобусів доставлять в Краків 250 тисяч осіб, а 90 тисяч паломників вирушить у Краків на 25 тисячах автомобілів;
 • 100 тисяч вірян очікує прийняти Краків з пішохідних чи велосипедних прощ;
 • Організатори Світових Днів Молоді прогнозують загалом від 1.8 мільйона до 2.5 мільйонів учасників заходу; 1.1 мільйона з них відвідає Краків;
 • На час Світових Днів Молоді для транспортування пасажирів буде задіяно 288 трамваїв і 623 міських автобуси, що за підрахунками перевозитимуть  58 тисяч людей на годину;   
 • Найбільш масштабні заходи відбуватимуться в околицях міста Краків, проте через нього більше мільйона паломників мандруватимуть від однієї точки до іншої, а це по 10-12 кілометрів ходьби.

 При організації руху на термін проведення Світових Днів Молоді, визначено п'ять зон (stref) з обмеженим рухом, куди зможуть заїжджати лише жителі цих районів, засоби громадського транспорту, екстрені служби, служби доставки (з півночі до 9 ранку) і таксі. Зони і терміни, коли на їх території діятимуть вказані обмеження: 

http://www.gazetakrakowska.pl

 • Краківський луг (в межах вулиць : al. 3 Maja, Piastowska, Focha) з 23 липня по 1 серпня.
 • Лагевніки (Tischnera, Zakopiańska, Jugowicka, Podmokła, Herberta, Turowicza), з 26 липня по 31 серпня.
 • Зона I ( Stare Miasto, Kazimierz, частина Krowodrzy, Zwierzynca, Bronowic, Podgórza) з 26 липня по1 серпня.
 • Зона II (частина Krowodrzy, Zwierzynca, Bronowic, Podgórza, Podgórza Duchackiego, Dębniki, Lagiewniki-Borek Fałęcki) з 26 по31 липня. 
 • Зона III (східна частина Кракова, смуга між Nową Hutą і Swoszowicami доWieliczki) з 29 по 31 липня.

Перекритими будуть такі вулиці Кракова, як Konopnickiej, Księcia Józefa, Focha, Piastowskiej, Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Ofiar Dąbia i al. Pokoju, ruch Alejami Trzech Wieszczów.

Детальну інформацію про організацію руху в Кракові під час проведення Світових Днів Молоді, а також схеми транспортних маршрутів і перекритих ділянок, польською мовою можна завантажити тут.

Нелегко буде і пішоходам, адже натовпи паломників вщент заповнять вулиці Кракова, оглядини міста та навіть звичне пересування по ньому стануть просто випробуванням на витривалість. З проживанням теж можуть виникнути проблеми: якщо ви не зарезервували собі житло заздалегідь, то уже навряд чи зможете поселитись у Кракові під кінець липня: хостели, готелі та приватні апартаменти міста в своїй більшості заброньовані на період з 20-чисел липня до перших днів серпня, ціни на них суттєво підвищились. А сподіватись на щасливий випадок, особливо, коли подорожуєш із дітьми, не варто. 

Тож свої відвідини міста Краків радимо відкласти на останній місяць літа, а  для вдалого вікенду під кінець липня варто обрати інше цікаве місто Європи, або ж почати відкривати для себе незвідані міста України, яка теж, без сумніву, має чим здивувати. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах