У Польщі почало діяти оновлене законодавство у сфері дистанційної роботи. Що зміниться

07 Квітня 2023
робота в польщі для біженців з україни

З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи. Нове місце праці доведеться щоразу погоджувати з роботодавцем. 

Крім того, працівники мають право отримати від роботодавця компенсацію за електроенергію, яку вони витрачають на роботу з власного обладнання у своєму житлі. Про це з посиланням на RMF24 пише видання Європейська правда.

Так, у польському законодавстві закріпили поняття повністю дистанційного та гібридного формату роботи, що забезпечить додаткову гнучкість у випадку надзвичайних ситуацій, пандемії, пожежі або підтоплення в офісі. 

«Віддалена робота – це додаткові можливості, особливо для мешканців малих містечок», - стверджує міністерка соціальної політики Марлена Малонг і додає, що багатьом людям це допоможе утримувати баланс між робочим та особистим життям. 

Як відомо, в оновленому законодавстві за працівниками також закріпили право до 24 днів на рік працювати дистанційно через особисті обставини. Однак про це роботодавця необхідно попередити заздалегідь. 

У проханні про дистанційну роботу власник бізнесу не зможе відмовити батькам, які виховують дітей віком до 4 років; тим, хто наглядає за хворим родичем; а також вагітним жінкам.  

⇒ Скільки грошей українці в Польщі перерахували в Україну за три місяці

дистанційна робота в польщі закони 2023

Ian Harber on Unsplash

Як відбуватиметься перевірка працівників, які працюють дистанційно, зокрема на тверезість

Нове трудове законодавство передбачає, що роботодавець матиме право перевірити місце дистанційної роботи свого працівника. Така перевірка відбуватиметься перш за все віддалено – через телефон, електронну пошту або чат. Водночас працедавець зможе безпосередньо навідатись до місця виконання робочих обов’язків працівника, попередньо його про це повідомивши. Про це також розповіла міністерка Малонг, передає видання businessinsider.com.pl.

Урядовиця наголосила, що «роботодавець матиме право провести перевірку дистанційного виконання роботи з точки зору безпеки та гігієни праці, а також охорони даних».

«Засади проведення такої перевірки будуть описані в угоді, укладеній із профспілками або з працівником. Важливо, що перевірка буде проводитись за погодженням із працівником, за місцем дистанційної роботи та в робочий час», – повідомила Марлена Малонг. 

Вона додала, що контроль дистанційної роботи буде підпорядковуватися тим же правилам, що й контроль працівника, який виконує стаціонарну роботу, та водночас буде обмежуватися правом працівника на приватність.

Торкаючись питання перевірки на тверезість, вона підкреслила, що «здатність працівника виконувати роботу, в тому числі його тверезість, є умовою, без якої працівник не може правильно і безпечно виконувати цю роботу». 

Очільниця Мінсоцполітики Польщі додала, що коли у роботодавця є обґрунтована підозра, що працівник виконує свою роботу в стані алкогольного сп’яніння, він зобов’язаний не допустити таку людини до праці.

«Цей обов’язок не залежить від того, чи виконує працівник свою роботу за місцезнаходженням роботодавця чи в іншому місці, погодженому з роботодавцем. Співробітники, які виконують дистанційну роботу, можуть підлягати відповідному контролю, оскільки це роботодавець визначає групу або групи працівників, на які цей контроль поширюється, і спосіб його виконання», – підсумувала Марлена Малонг. 

⇒ Читайте також:

Зміни до польського Кодексу праці-2023: додаткова відпустка та подовження декрету

Ринок праці в Польщі у 2023 році: скільки компаній готові підняти зарплату через інфляцію

Польща потребує доглядальників для старших людей - допомогти можуть українці

Головне фото: Helena Lopes on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах