Польські компанії зменшують кадровий голод через війну в Україні працівниками з Азії

31 Травня 2023

Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод. Ситуація має особливий вплив на сфери, де через специфіку роботи перевагу надають чоловікам — будівництво, металургію, меблеве виробництво та кораблебудування. Через це роботодавці були змушені відкритися для нових, досі незнаних напрямків пошуку працівників, пише видання businessinsider.com.pl.

Повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року спричинило чималі проблеми на польському ринку праці. Вже з першого дня війни чоловіки призовного віку залишились без можливості виїжджати закордон, навіть з метою сезонного працевлаштування. Через те польські фірми, які раніше покладалися на робочі руки з України, постали перед серйозним викликом.

Через кілька днів після початку війни влада країни ввела певні послаблення, наприклад, для водіїв-міжнародників, чоловіків старше 60 років, людей з інвалідністю або батьків щонайменше трьох дітей. Однак це мало вплинуло на вирішення проблеми польських підприємців.

Згодом постала й інша проблема, адже зупинився не лише приплив нових працівників. Канада та інші країни Євросоюзу відкрили свій ринок праці для громадян України, які все ж тікали з країни через бойові дії. Це викликало великий інтерес серед українців, які проживали у Польщі, зокрема і тих, хто перебував там вже багато років.

Тисячі українських чоловіків, які на момент початку війни працювали у Польщі, вирішили скористатися можливістю заробітку в таких країнах, як Канада, Німеччина, Бельгія та Нідерланди. Вперше в історії громадяни України могли працювати в цих країнах без необхідного дозволу на роботу. Це також стало сильним ударом для польських підприємців.

Така ситуація змусила багатьох із них шукати швидкого вирішення. Деякі польські фірми раніше вже мали досвід працевлаштування робітників з Азії чи Південної Америки, але для більшості це був новий виклик. Міхал Солецький — президент компанії, що займається працевлаштуванням кваліфікованого персоналу з Азії та Південної Америки у Польщі — зауважив значне зростання інтересу підприємців до працівників із цих регіонів. 

⇒ Все більше українців відкривають бізнес у Польщі. Дослідження

Зі зрозумілих причин поки що польські підприємці надавали перевагу працівникам з-за східного кордону. В основному це було пов’язано зі схожістю мови, культури, релігії та звичаїв. На жаль, коли йдеться про збереження виробничих чи будівельно-монтажних потужностей, підприємцям необхідно було швидко реагувати, щоб уникнути штрафів за несвоєчасне виконання замовлень.

Польські аналітики передбачають, що війна в Україні вже призвела до значних змін на місцевому ринку праці. Кадровий голод продовжить відкривати польську економіку для робочої сили з усього світу, незалежно від можливих мовних чи культурних відмінностей.

⇒ Читайте також:

Портрет українського біженця в Польщі: як він заробляє та витрачає заробіток

Польща потребує доглядальників для старших людей - допомогти можуть українці

Оновлений Спецзакон про допомогу біженцям має стимулювати українців шукати роботу в Польщі

Головне фото: Pixabay

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах