Польща потребує доглядальників для старших людей - допомогти можуть українці

14 Березня 2023
робота доглядальницею в польщі для українок 2023

У Польщі бракує близько 20 тисяч працівників по догляду за старшими особами — і це лише початок проблеми. Через 27 років громадян країни, яким виповнилось понад 65 років, може налічуватись понад 40%. Експерти стверджують, що у цій ситуації слід покладати надію на працівників з України, пише видання businessinsider.com.pl

Як українці можуть допомогти вирішити демографічну кризу в Польщі

У Німеччині середній вік становить 45 років і 8 місяців, хоча ще наприкінці минулого століття він був трохи вищим за 40 років. Про це свідчать дані сервісу Worldometer. У теорії демографічна ситуація в Польщі перебуває ще далеко від критичної межі. Водночас аналітики звертають увагу на те, що з початку 21 століття і до 2020 року середній вік у Польщі зростав навіть швидше, ніж у Німеччині — на 6,7 років.  

Експерти стверджують, що зараз у Польщі народжується надто мало дітей — навіть менше, ніж у тій же Німеччині. Торік народилося лише 305,6 тисяч дітей, тобто на 7,8% менше, ніж у 2021 році. Водночас у минулому році в Польщі померло 448 тис. людей. 

Молодь зі зрозумілих причин поки що не думає про пенсію, хіба що в контексті власних заощаджень. Крім цього, молоді поляки все рідше планують дітей, тому демографічна проблема в країні буде лише наростати, поки не призведе до неминучого підвищення пенсійного віку, як нещодавно трапилось у Франції, або до вражаючого краху нинішньої системи.

За останніми доступними даними Головного управління статистики Польщі, станом на половину 2021 року в країні було 7,2 млн осіб віком понад 65 років, тобто 19% суспільства. Вже в 2040 років їхня частка збільшиться до 24%, а у 2050 — до 33%. Найбільш чисельною демографічною групою зараз є особи віком 35-39 років, яких налічується 3,2 млн. Та водночас продовжує зростати кількість виходів на пенсію порівняно з попередніми роками.

робота для жінок з україни в польщі 2023

ompanionsforseniors.com

Як йдеться в матеріалі видання Interia, в Польщі вже не вистачає близько 20 тисяч доглядальників/ниць для осіб пенсійного віку. В той же час польські агенції відправляють за кордон близько 75 тисяч місцевих працівників, аби ті доглядали за іноземцями. На них є особливо великий попит в сусідній Німеччині.

«Те, що в Польщі з’явились опікуни та опікунки з України, маємо розглядати як шанс для нашого суспільства і для компаній, які надають послуги з домашнього догляду», — стверджує Томаш Пілат з Польського товариства домашньої опіки. 

«Ми маємо в Польщі близько 2 млн громадян України, здебільшого жінок. Така робота вимагає підготовки, але не професійної кваліфікації — навчання чи спеціальних курсів — тому потенційно це дуже великий кадровий ресурс, який ми можемо використати. Українці - це шанс і ми маємо зробити все, щоб цей шанс використати», — вважає Томаш Пілат.

Експерт також зауважує, що за ту ж працю в Німеччині можна отримати вдвічі більше, ніж в Польщі, бо там оплата становить 1200-1600 євро на місяць, а в Польщі — близько 3,5 тисяч злотих. 

Теоретично українців можуть відправити до Німеччини, але є процедурні моменти.  

«В Німеччині існують політичні та адміністративні бар’єри, які заважають польським компаніям вільно та законно працевлаштовувати та делегувати українських громадян до цієї країни», – зазначає Томаш Пілат.

Він також додає, що проблемою є мовний бар’єр. Поляки багато років працюють на цьому ринку, тому для них цей бар’єр є меншим. 

Варто зазначити, що у Німеччині вже понад двадцять років діє фінансовий внесок і допомога, з якої держава субсидує догляд за літніми людьми.  Експерт зазначає, що в Польщі такої системи практично немає, а допомога на догляд надто низька.

⇒ Читайте також:

В яких країнах ЄС жінкам працюється найкраще та на якому місці в рейтингу Польща

Як знайти тимчасову роботу в Польщі з миттєвою оплатою праці: застосунок Tikrow

Скільки грошей українці в Польщі перерахували в Україну за три місяці

Головне фото: hiredhandshomecare.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах