Скільки українці витрачають в Польщі на закупи

24 Вересня 2016

Ні для кого не секрет, що українці дуже часто вибирають саме Польщу, плануючи сімейні закупи, купівлю одягу чи комп’ютерної та побутової техніки. Приваблює їх як європейська якість товарів, так і їхня вартість, що дуже часто суттєво нижча за ціни на українські аналоги. Постійні аншлаги в польських магазинах у прикордонній зоні та зростаюче число шопінг-турів до найбільших її міст дають право припустити, що витрачають наші співвітчизники в гостях у своїх західних сусідів немало. Нещодавно стало відомо, скільки ж грошей отримує польська економіка з рук українців.

Закупи в Польщі: скільки витрачають українці?

закупи в Польщі

Висновки наступні: за перше півріччя 2016 року тільки в регіоні польського Підкарпаття українці витратили на закупи близько 70 мільйонів євро. Дані за минулий рік вражають ще більше: 465 мільйонів євро (це майже 2 мільярди злотих) залишили мешканці України в польських торгових центрах та магазинах. Згідно статистики, топові міста для закупів в Польщі – це Жешув, Краків та Перемишль, а найпопулярнішими товарами, за якими українці вирушають туди і готові стояти в чергах на кордоні, є продуктові товари, комп’ютери та інші цифрові гаджети, побутова техніка, а також будівельні матеріали та меблі. Немалим попитом користуються також ліки – вони якщо не дешевші, то якісніші, так вважають українці.

Шопінг-тури в Польщу

Високий прибуток приносять польській економіці вже згадані шопінг-тури. За приблизними підрахунками, один автобус, який везе в певне польське місто приблизно 40-50 українців, гарантує торгівлі Польщі мінімум 20-25 тисяч злотих прибутку.

Середній вік більшості українців, які надають перевагу закупам в Польщі, 40 років. Частими гостями польських торгових центрів є також студенти та молодь. Число охочих до шопінгу в польських магазинах значно збільшується під час сезонних розпродажів.

Оформлення Такс-фрі (Tax-free) в Польщі

Нагадуємо також, що купуючи товари в Польщі на суму від 300 злотих, громадяни України можуть зекономити ще більше, оформивши Тах-free та скориставшись правом на повернення податку на додану вартість (VAT). У минулому році, на митних переходах, що межують з Підкарпатським воєводством, туристи  з України зареєстрували 1,5 млн документів для повернення ПДВ. Загальна вартість товарів, які були куплені ними, становить два мільярди злотих, або 521,8 мільйона доларів. Контрольно-пропускні пункти в районі Любліна у 2015 році прийняли 1,2 мільйона фактур Такс-фрі на покупку товарів вартістю 1,5 мільярда злотих, а це 391,3 мільйони доларів. Детально про процедуру повернення грошей за допомогою Тах-free, а також про розмір податкових ставок на різноманітні категорії товарів, ви можете прочитати у наших статтях Способи повернення податку Tax Free: що, де і як? та Повернення Tax-free (Такс Фрі) в Бедронках (Biedronka) в Польщі.

Суми, які українці витрачають у Польщі, стрімко збільшуються. Представник митної служби Польщі в Перемишлі, Едита Хабовська, відзвітувала про 1, 1 мільярд злотих – саме таку суму, з її слів, витратили українці при купівлі товарів в Підкарпатському воєводстві Польщі за перше півріччя цього року. За офіційними даними, 6 місяців 2016 року принесло в польську економіку ще 808 мільйонів злотих з кишень українців, витрачених у Люблінському воєводстві.

Черги на кордоні з Польщею

Як бачимо, лояльні ціни, знижки та акції, а також можливість повернення Такс-фрі гарантує Польщі стабільний і високий дохід, а українцям – можливість заощадити, не економлячи на якості купленого.

Якщо і ви вирішили поїхати до Польщі на шопінг, то щоб не витрачати часу на виснажливе очікування в чергах на кордоні і зберегти настрій та сили для вдалих закупів в Польщі, радимо вам переглянути онлайн-трансляцію з камер на кордоні на нашому сайті. Таким чином, ви завжди зможете проаналізувати ситуацію на кордоні і вибрати оптимальний митний перехід для його перетину. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах