Топ-5 польських фільмів про Другу світову війну

29 Серпня 2019
5 польських фільмів про Другу світову війну

Друга світова війна залишила в серцях поляків особливо болючий відбиток. Як відомо, саме із вторгнення військ Третього рейху до Польщі 1 вересня 1939 року і веде свій відлік найстрашніша війна в історії людства. 

Саме 1 вересня, о 4 годині 45 хвилин навчальний німецький корабель "Шлезвіг-Гольштейн" відкрив вогонь по польській військово-морській базі Вестерплатте на Балтиці. Цей обстріл вважається першими пострілами війни.

Трохи більше, ніж через два тижні після нападу Нацистської Німеччини на Польщу,  17 вересня 1939 року радянські війська без оголошення війни вторглися зі сходу і зайняли західнобілоруські та західноукраїнські землі. Операція, що тривала 20 днів, призвела до остаточної окупації Червоною армією та Вермахтом всієї території Другої Польської Республіки 6 жовтня 1939 р.

Втрата незалежності, жорстока окупаційна політика, пограбування національних багатств, репресії й терор проти населення, створення на території Польщі найбільших таборів смерті - це далеко не весь перелік тих бід, які спіткали поляків у ті трагічні роки.

Такі сторінки історії неможливо забути чи стерти з пам’яті. Вони обов’язково знайдуть своє відображення в літературі, живописі і в кінематографі.

⇒ Читайте також: 10 польських фільмів, які варто подивитись

5 кращих польських фільмів про Другу світову війну

Напередодні 80-ї річниці початку Другої світової та вторгнення німецьких військ до Польщі представляємо вам добірку топ-5 кращих польських фільмів про ці страшні для всього людства події.

Дивізіон надії / Dywizjon 303

Жанр: військова драма
Режисер: Деніс Деліч
У ролях: Пйотр Адамчик, Нік Голдман, Ентоні Круліковські
Рік: 2018

Дивізіон надії

Історична драма “Дивізіон надії” оповідає історію створення Ескадрильї 303. Після того, як 6 жовтня 1939 року польське командування підписало акт про капітуляцію, польські льотчики через Румунію втекли до Франції, а звідти, після захоплення Франції нацистами, у Велику Британію. Там вони приєдналися до Королівських повітряних сил, щоб узяти участь у бойових діях під британським керівництвом, але напряму підпорядковуючись польській владі у вигнанні. 

У битві за Англію польська ескадрилья завдала 126 точних ударів – рекорд серед винищувальних авіапідрозділів, які брали участь у боях.

Фільм знятий за мотивами однойменної книги Аркадія Фідлера, журналіста, який особисто пережив і записав історію легендарного бойового підрозділу у книзі “Дивізіон 303”.

Піаніст / Pianista

Жанр: історичний, драма
Режисер: Роман Полянський
У ролях: Едрієн Броді, Томас Кречман
Рік: 2002

піаніст

Фільм "Піаніст" - володар багатьох престижних нагород, зокрема "Золота пальмова гілка" Каннського кінофестивалю, два "Золоті глобуси" та сім "Сезарів". Режисер фільму Роман Полянський отримав "Оскар" за найкращу режисуру, актор Едрієн Броді – за найкращу чоловічу роль.

Події фільму розгортаються під час Другої світової війни у Польщі. Головний герой, піаніст – єврей. Його, разом з іншими євреями було відправлено у Варшавське гетто. Однак піаністу вдається втекти. Життя у страшних умовах прирікає піаніста на голодну смерть. Однак випадково його знаходить німецький офіцер, який, як це не парадоксально, допомагає йому вижити… 

Фільм заснований на реальних подіях. Прототипом головного героя став відомий польський піаніст і композитор Владислав Шпільман, а прототипом німецького офіцера — капітан Вільгельм Хозенфельд.

Катинь / Katyń

Жанр: історичний, воєнний, пригодницький, драма
Режисер: Анджей Вайда
У ролях: Артур Жмієвський, Павел Малашинський, Мая Осташевська, Данута Стенка
Рік: 2007

катинь

Критики називають фільм "Катинь" однією з найкращих робіт знаменитого польського режисера, володаря "Оскара", Анджея Вайди. В основу фільму лягла книга Анджея Мулярчика "Post mortem - Катинська Історія".

Події фільму відбуваються у Польщі в 1939-1945 роках. Із початком війни Польща була окупована з заходу німецькими військами, а зі сходу - радянськими. Розпочалися масові арешти і страти. У фільмі є чотири головних лінії – це історії життя чотирьох польських офіцерів, які потрапили в радянський полон і були розстріляні у 1940 органами НКВД у Катинському лісі. 

На головному плані фільму –  трагічна доля жінок: матерів, сестер, дочок офіцерів Польської Армії, які були масово страчені за наказом Сталіна. Довгий час вони не знали страшної правди, хоч і догадувалися про неї. Це історія про те, як незважаючи ні на що, люди чекають, люблять, надіються і до останнього не вірять у смерть…

Місто 44 / Miasto 44

Жанр: історичний, воєнний, пригодницький, драма
Режисер: Ян Комаса
У ролях: Юзеф Павловський, Зоф'я Віхляч, Анна Прухняк, Антоні Круліковський, Мауриці Попєль
Рік: 2014

Місто 44

Фільм “Місто 44” пропонує поглянути на важливі події Другої світової війни та Варшавського повстання 1944 року через особисті історії окремих молодих людей.

Глядач знайомиться з історією молодого хлопця Стефана Завадського, який дорослішає у такий трагічний і складний для країни час. Попри це, він сповнений надії, жаги до життя та кохання.

У стрічці досить детально показано Варшавське повстання 1944 року, значимість якого для Польщі важко переоцінити. Цікаво, що підготовка до зйомок кінострічки тривала цілих 8 років, а в якості історичних консультантів були запрошені реальні учасники повстання.

Завтра підемо у кіно / Jutro idziemy do kina

Жанр: драма
Режисер: Міхал Квєціньський
У ролях: Матеуш Дамієцький, Антоній Павлицький, Куба Весоловський
Рік: 2007

завтра підемо у кіно

Фільм отримав безліч нагород, зокрема "Hollywood Eagle Award". На прикладі історій трьох друзів-випускників школи 1938 р. творці фільму показали всю трагічну долю покоління тодішніх 20-річних молодих людей.

У них, таких молодих, на порозі їхнього дорослого життя війна відібрала все: майбутнє, мрії, надії, близьких, а дуже часто - взагалі позбавила життя. У класі, учнями якого були головні герої фільму, з тридцяти осіб в живих залишилося лише десять. Але навіть ті, хто вижив, вже ніколи не змогли - як свідчать кінцеві титри - надолужити назавжди втрачені молоді роки…

⇒ Читайте також:

10 польських фільмів, які варто подивитись

8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову

10 польських художніх фільмів, які допоможуть підготуватися до співбесіди на Карту Поляка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах