7 польських серіалів, які варто переглянути

30 Березня 2020
польські серіали

Після важкого робочого дня іноді нам хочеться просто розслабитися, відпочити, подивитися улюблений серіал… Сьогодні сучасна кіноіндустрія  пропонує широкий вибір різноманітних фільмів та серіалів на будь-який смак: мелодрами, комедії, детективи, документальні фільми або ж трилери та жахи - кожен знайде своє.

Окрім того, перегляд серіалів може бути ще й корисним. Кожен, хто вивчав іноземну мову, підтвердить, що перегляд фільмів мовою оригіналу - це один з найкращих способів вивчити іноземну! Дивлячись фільм, а тим паче серіал, де є декілька серій, які можна переглядати не один вечір, а протягом тривалого часу, ви не лише почуєте оригінальну розмовну мову, вивчите нові слова та цікаві фрази, а й зрозумієте вимову і характерний акцент носіїв цієї мови.

Серіали допоможуть вам краще зрозуміти культуру, ментальність певної країни, звички і традиції її населення, що може стати вам у нагоді в реальному житті. Інколи саме перегляд фільмів та серіалів допомагає «влитися» в життя іншої країни і почувати себе більше впевнено не тільки в плані знання мови, а й в інших побутових ситуаціях.

Поляки - палкі прихильники серіалів. Деякі серіали в Польщі йдуть роками, при цьому не витрачаючи своєї актуальності та популярності. Наприклад, найдовший польський серіал "Клан" ("Klan") виходить на екрани ще з вересня 1997 року і транслюється дотепер, тобто вже 20 років! За цей час творці серіалу вже встигли відзняти понад 3200 серій. Вельми популярний у польщі також серіал "На добре і на зле" ("Na dobre i na złe"), який виходить на екрани з 1999 року і станом на кінець 2017 року глядачі побачили вже 690 серій. Ще один польський серіал-"рекордсмен" - мильна опера "Na Wspólnej", що вперше вийшов у 2003 році і до цього часу вже було створено понад 2600 серій!

Na dobre i na złeNa dobre i na złe

Кадри з фільму "Na dobre i na złe"

Окрім довгих мильних опер, є у Польщі й популярні сьогодні ситкоми (англ. situation comedy), малосерійні фільми, детективи, трилери, комедії і навіть серіали на історичну тематику.

Одним з найстаріших і до сих пір популярних серіалів є фільм, знятий у Польщі у 1966-1970 рр. - "Czterej pancerni i pies" ("Чотири танкісти і пес"). Інша, "народна" назва серіалу - "Три поляка, грузин та собака". Це чорно-білий телевізійний серіал, знятий за однойменною книгою Януша Пшимановского. За сюжетом, події, змальовані в серіалі, відбуваються під час Другої світової війни. Це фільм про життя екіпажу танка та їхньої німецької вівчарки на ім'я Шарик (Szarik). І хоч фільм про війну, та все ж від нього віє добром, світлом і всеперемагаючою дружбою.

Czterej pancerni i piesCzterej pancerni i piesCzterej pancerni i pies

Кадри з фільму "Czterej pancerni i pies"

Ще один польський історичний серіал, знятий за мотивами книги, - це "Ogniem i mieczem" ("Вогнем і мечем"), знятий у 1999 році. До речі, це ще й один з найвисокобюджетніших серіалів у Польщі - на його зйомки витратили 24 млн злотих!

Ми підібрали 7 популярних польських серіалів різних жанрів, які не лише подарують вам задоволення від перегляду, а й допоможуть краще вивчити польську мову і самих поляків.

Дивіться також: 

10 польських фільмів, які варто подивитись

8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову

Топ-10 культових польських мультфільмів

1. Rodzinka.pl («Сімейка.pl»)

Rodzinka.pl

Жанр: ситком (sitcom)
Дата виходу: 2 березня 2011 року (до сьогодні)
Кількість серій: 11 сезонів (225 серій, кожна серія триває бл. 25 хв.)
Режисер: Patrick Yoka, Adek Drabiński
Акторський склад: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski

Сюжет: Сім’я Боских живе в передмісті Варшави. Дружина Natalia та чоловік Ludwik разом виховують трьох синів: Tomasz, Jakub та Kacper. Майже все в серіалі крутиться навколо дітей - проблеми в школі, спілкування з дівчатами, тонкощі виховання. Історії, як правило, з ними трапляються і повчальні, і смішні - все в кращих традиціях ситкому. Серіал веселий, позитивний і легкий. Багато хто зможе впізнати в Боских і свою сім’ю. Ідеальній серіал для сімейного перегляду.

Кадри з фільму: 

Rodzinka.plRodzinka.plRodzinka.pl

2. Prawo Agaty (Правосуддя Агати)

Prawo Agaty

  • Жанр: юридична драма (Legal drama)
    Дата виходу: 2012 - 2015 рр.
    Кількість серій: 7 сезонів (93 серії, кожна серія триває бл. 45 хв.)
    Режисер: Maciej Migas, Patrick Yoka, Jacek Borcuch
    Акторський склад: Agnieszka Dygant, Leszek Lichota, Daria Widawska, Michał Mikołajczak, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Marian Opania

Сюжет: Успішна тридцятирічна Агата Пржибиш (Agata Przybysz) з Бидгоща - директор юридичного відділу великої страхової компанії, внаслідок неприємних подій втрачає роботу і тепер має заново побудувати як своє професійне, так і приватне життя. Вона отримує пропозицію від своєї подруги - Дороти - зняти з нею квартиру і спільно створити власну юридичну фірму. Для Агати це справжня проблема, оскільки життєві проблеми простих людей, які будуть звертатися у фірму за допомогою, суттєво відрізняються від юридичних баталій великої компанії, до яких вона звикла. Тепер Агата по-новому стане дивитися на життя.

Кадри з фільму:

Prawo AgatyPrawo Agaty

3. Singielka (Незаміжня)

Singielka

Жанр: побутовий, комедія
Дата виходу: 2015 - 2016 рр.
Кількість серій: 2 сезони (198 серій, кожна серія триває бл. 25 хв.)
Режисер: Maciej Migas
Акторський склад: Paulina Chruściel, Filip Bobek, Mateusz Janicki, Karolina Gorczyca, Julia Kamińska, Michał Sitarski

Сюжет: У серіалі описується історія 32-літньої Ельки (Elki), яка досі не зустріла свою «другу половинку». Жінка працює журналістом на інтернет-порталі "Co tam?". Вона щаслива бути одинокою, але її сім'я не дає їй спокою, і постійно надокучає питаннями про те, коли Елька нарешті влаштує своє особисте життя. Коли її сестра Наталія (Natalia), оголошує, що вона одружується, Елька ставить собі мету: вона вирішує знайти справжню любов і партнера на весілля сестри, але на це у неї рівно 274 дні.

Кадри з фільму:

SingielkaSingielkaSingielka

4. Diagnoza («Діагноз»)

Diagnoza

Жанр: медично-кримінальний
Дата виходу: 2017 р.
Кількість серій: 13 серій (кожна серія триває бл. 45 хв.)
Режисер: Michał Otłowski, Łukasz Palkowski, Xawery Żuławski
Акторський склад: Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Maciej Zakościelny

Сюжет: Головна героїня серіалу Анна повертається до Польщі після багатьох років відсутності. У неї лише одна  мета - вона хоче помститися тому, хто завдав їй в минулому багато болю і повернути своїх дітей. Але, коли здається, що все йде згідно з її планом, життя Анни перевертається догори ногами - вона стає однією з жертв страшної ДТП і потрапляє в лікарню в Рибніку. В результаті аварії жінка втрачає свою пам'ять. Чи зможе Анна пригадати, за що вона боролася?..

Кадри з фільму:

DiagnozaDiagnozaDiagnoza

5. Brzydula (Погануля)

Brzydula

Жанр: комедія, мелодрама
Дата виходу: 2008 - 2009 рр.
Кількість серій: 2 сезони (239 серій, кожна серія триває бл. 22 хв.)
Режисер: Wojciech Smarzowski, Robert Wichrowski
Акторський склад: Julia Kamińska, Filip Bobek, Maja Hirsch, Małgorzata Socha

Сюжет: Головною героїнею серіалу є Уля - не дуже красива, однак надзвичайно розумна дівчина. Вона живе в невеликому містечку під Варшавою разом зі своїм батьком та молодшими братом та сестрою. Уля отримує роботу в престижному модному домі «F&D» і закохується в свого боса Марка Добржанського, президента компанії, який заручений із Пауліною Фебо, співвласницею «F&D». Уля, будучи досить наївною, не розуміє, що Марк лише робить вигляд, що кохає її, а насправді він лише хоче використати Улю, аби врятувати свою компанію від фінансового краху. Уля не вписується в світ красивих і заможних людей, і часто стає об'єктом жартів. Однак все змінюється, коли Марк по-справжньому закохується в Улю…

Кадри з фільму:

BrzydulaBrzydulaBrzydula

6. Belfer

Belfer

Жанр: кримінал, трилер
Дата виходу: 2016 - 2017 рр.
Кількість серій: 2 сезони (18 серій, кожна серія триває бл. 50 хв.)
Режисер: Łukasz Palkowski
Акторський склад: Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Aleksandra Popławska, Piotr Głowacki

Сюжет: 1 Сезон. Події серіалу відбуваються в вигаданому місті, де місцеву громаду потрясає таємнича смерть 17-річної Джоани Валевської - зразкової учениці місцевої середньої школи. Незабаром після цієї драматичної події в місто прибуває Пол Завадський - новий вчитель польської мови в місцевій школі. Незважаючи на велику недовіру від місцевих жителів, він намагається розслідувати обставини загибелі дівчини самостійно. Одночасно із ним офіційне розслідування проводить місцева поліція.

2 Сезон. Пол Завадський змушений працювати в одному з найпрестижніших вузів в Вроцлаві. Але вже події перших кількох днів у новій школі викликають у нього шок: в школі стається трагедія. Виявляється, серед старшокласників існує кривава гра. Завадський розуміє: це не проста школа і він тут не випадково…

Кадри з фільму:

BelferBelfer

7. Przyjaciółki (Подруги)

Przyjaciółki

Жанр: побутовий, комедія
Дата виходу: 2012 р. (до сьогодні)
Кількість серій: 10 сезонів (122 серії, кожна серія триває бл. 45 хв.)
Режисер: Grzegorz Kuczeriszka
Акторський склад: Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska, Magdalena Stużyńska

Сюжет: Події серіалу відбуваються у Варшаві. Головні героїні - чотири 30-літні жінки, які були друзями у старшій школі і віднедавна відновили свою дружбу. Вони з цікавістю спостерігають, як змінилося життя кожної з них і діляться своїми проблемами. Інгу через молоду та сексуальну секретарку покинув чоловік. Зуза відчайдушно шукає людину, з якою вона може зустріти старість, але через її владний характер постійно зазнає невдач. Анка, яка повністю присвятила себе сім'ї та дому, відчуває брак уваги від чоловіка і все частіше шукає втіхи у пляшці. Патриція, у свою чергу, хоч і здається щасливою, не може переконати свого партнера створити сім'ю. Всі четверо намагаються впоратись із своїми проблемами, і в той же час знають, що вони завжди можуть розраховувати одна на одну.

Кадри з фільму:

PrzyjaciółkiPrzyjaciółki

Тож обирайте для перегляду те, що вам до душі і не забуваєте ділитися з нами в коментарях про ваші улюблені польські серіали!

Бажаємо приємного перегляду!

Читайте також:

Топ-10 культових польських мультфільмів

10 польських фільмів, які варто подивитись

8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах