Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВивчення будь-якої іноземної мови потребує комплексного підходу. Звісно, на початкових рівнях важливо більше уваги приділяти лексиці та граматиці - вчити нові слова і розуміти, як правильно будувати з них речення. Однак, якщо ви вже маєте певні знання і можете застосовувати їх на практиці, на шляху до вільного володіння польською (чи будь-якою іншою) мовою вас може зупиняти мовний бар’єр.
З цим незручним та неприємним явищем стикався чи не кожен, хто коли-небудь вивчав іноземну мову. Почуваєшся ніяково і не можеш пересилити себе сказати бодай одну фразу на чужій мові, оскільки боїшся зробити щось не так, неправильно вимовити слово і виглядати ніяково в очах співрозмовника.
Та, як відомо, аби подолати страх, слід глянути йому просто у вічі. Тобто, у нашому випадку, потрібно почати говорити польською мовою, робити це якомога частіше і бажано з носіями цієї мови. Це також допоможе подолати акцент - ви слухатимете як говорять поляки і будете краще розуміти, як правильно вимовляти ті чи інші звуки.
Якщо ж до живих розмов ви в силу певних обставин ще неготові, для вироблення правильного акценту польської мови можна спочатку просто слухати аудіокниги та радіопередачі, переглядати польські фільми в оригіналі, а також слухати польські пісні.
⇒ Однакове звучання, різне значення - омоніми у польській мові
У попередній музичній підбірці ми вже розповідали вам про 10 польських пісень, які підкорили інтернет-користувачів і вийшли далеко за межі країни. У цьому рейтингу ви точно знайдете бодай одну пісню, яку раніше чули на українських радіостанціях чи в підбірці популярних пісень на YouTube.
Сьогодні ж пропонуємо вам ознайомитись із кількома найбільш популярними серед самих польських слухачів піснями за рейтингом онлайн-сервісу прослуховування музики Spotify.
Одразу зауважимо, що в цьому рейтингу домінують пісні хіп-хоп та реп-виконавців. Саме ці стилі музики є доволі популярними серед польської молоді, яка користується додатком Spotify. Однак, у рейтингу також знайдеться щось цікаве і корисне для поціновувачів поп- та легкої рок-музики.
Ім’я популярного в Польщі реп-виконавця Taco Hemingway зустрічатиметься в цьому рейтингу неодноразово. На 7 місці опинилась його спільна з дуетом Bedoes & Kubi Producent композиція Chłopaki nie płaczą (Хлопці не плачуть). Сміливий текст розповідає слухачам про непросте життя підлітків та молоді. Тут можна почути багато сленгових слів.
Dawid Podsiadło - ще один польський виконавець, ім’я якого часто зустрічається в різноманітних музичних рейтингах. Давид дебютував на польській сцені у 2012 році під час шоу “Х-фактор” і відтоді запав у серця багатьох польських меломанів. Він виконує музику у стилі поп-рок, часто виступає в дуеті з іншими польськими популярними виконавцями, зокрема і з Тако Хемінгвеєм. На рахунку виконавця три успішні студійні альбоми і кілька престижний польських музичних нагород.
Męskie Granie (буквально “Чоловіча гра”) - це щорічне концертне турне популярних польських музичних виконавців, ініційоване маркою Żywiec. Вперше такий збірний концерт польських співаків та музикантів відбувся у 2010 році і об’їхав кілька великих міст Польщі, зокрема Ґданськ, Катовіце, Познань, Краків, Вроцлав і Варшаву. З тієї пори тури відбуваються кожного року в літній час. У 2018 році фронтменами так званого оркестру “Męskie Granie” стали виконавці Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski та Kortez. Їхній спільний трек під назвою “Początek” (Початок) став дуже популярним і опинився в рейтингу Spotify на 5 місці.
Tymek - ще один популярний польський репер та автор текстів. Його сингл “Język ciała” (Мова тіла), записаний в дуеті з гуртом Big Scythe, з’явився на світ у 2018 році і майже одразу підкорила всі музичні чарти країни. Пісня швидко стала в Польщі справжнім хітом, а її відеокліп вже має понад 110 млн переглядів на YouTube. Хіт досі часто крутять на дискотеках у польських нічних клубах.
На третьому місці в рейтингу Спотіфай опинився ще один трек Давида Подсядло, на цей раз в співавторстві з польською хіп-хоп групою TACONAFIDE. Цікаво, що одним із учасників гурту є вже раніше згадуваний Taco Hemingway, а інший - польський репер Quebonafide. Звідси і пішла назва TacoNafide.
⇒ 8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову
В 2018 році Давид повернувся до музичної діяльності після короткої перерви і одразу ж випустив свій третій альбом під назвою “Małomiasteczkowy”. Однойменна пісня невдовзі після випуску посіла перші місця в багатьох музичних чартах країни і також потрапила до рейтингу Спотіфай.
Margaret - відома польська поп-співачка та авторка пісень. Учасниця польського національного відбору до Пісенного конкурсу Євробачення 2016, на якому зайняла друге місце. Дебютувала на польській музичній сцені у 2013 році з міні-альбомом All I Need. Більшість її пісень англомовні, однак у рейтинг увійшов польський трек “Ej chłopaku” (Ей, хлопче).
А які ваші улюблені польські пісні? Поділіться з нами в коментарях!
⇒Читайте також:
Топ-10 польських каверів на відомі світові хіти
10 польських фільмів, які варто подивитись
10 популярних книг польських авторів, які варто прочитати
Кращі морські курорти Польщі. Польська Балтика курорти. Кращі курорти Балтійського моря в Польщі. Куди поїхати на море в Польщі. Польське море курорти. Морський відпочинок в Польщі. На море в Польщі літом 2019. Кращі курорти на морі в Польщі.
Уроки польської мови онлайн. Вивчити польську мову онлайн безкоштовно. Польські слова з перекладом за темою Великдень. Польська мова в картинках з перекладом. Урок польської мови. Великодні традиції в Польщі. Польський Великдень: слова, звичаї, страви.
У Польщі випускники середніх шкіл зможуть обрати українську мову під час проходження обов’язкового тестування з іноземних мов. Так, система шкільної освіти у сусідній країні передбачає, що отримати атестат можуть ті учні, які виконали тест з однієї вибран
В межах програми “Знання Освіта Розвиток” Європейський Союз запускає додаткові грошові фонди, що будуть спрямовані на підтримку українських біженців. Близько 13 млн злотих виділять, зокрема, на вивчення польської мови.
Вивчити польську мову ніколи не пізно. Варіантів вивчення польської мови для початківців безліч.Курси польської мови для початківців існують в багатьох містах України і пропонують навчання як індивідуальне, так і в групах.
У польській мові є слова та вирази, в написанні яких ми припускаємось помилок особливо часто. У багатьох випадках це стосується фраз із прийменниками.
Коментарі