Ціна на масло в Польщі зросла на 70%

19 Вересня 2017
ціна на масло

За даними Агенства сільськогосподарського ринку, масло в Польщі подорожчало за рік приблизно на 70%. Уряд Польщі повідомляє, що не має впливу на ріст цін, тож найближчим часом очікувати їх зниження не варто.

Чим зумовлене підвищення ціни на масло?

Як пояснює Міністр сільського господарства Польщі Кшиштоф Юргель, у зв'язку із падінням виробництва молока і скороченням світового виробництва масла, відбувається підвищенням попиту, що несе за собою ріст цін на молочні продукти. Причиною, чому масло підскочило у ціні є політика ЄС - у 2015 році в країнах Євросоюзу перестали штучно обмежувати виробництво молочної продукції. Як наслідок, появився надлишок молока на європейському ринку, що значно знизило ціни на цей продукт. Піком цієї політики став 2016 рік, коли молочні продукти досягнули рекордно низької ціни. Це викликало масові протести фермерів у Європі. Щоб повернути рентабельність бізнесу, багатьом підприємствам довелося переорієнтуватися на виготовлення продуктів, які приносять більший прибуток: тверді сири та жирне сухе молоко. Виробництво масла виявилося економічно невигідним.  

ціна на масло в Польщі

Однак, стрибок ціни на масло має і позитивні наслідки для Польщі, в першу чергу, для польських фермерів, які отримують все більше коштів зі збору молока, тим самим покращуючи стан свого господарства. 

Міністр Юргель також додав, що вплив уряду на ціни на продукти харчування є "дуже обмеженим", і що будь-яка дія може бути здійснена лише в рамках Спільної сільськогосподарської політики (WPR).

Сьогодні пачка вершкового масла вагою 200 гр коштує в Польщі 5-6 злотих, що є на 72% вище в порівнянні з 2016 роком. 

Варто зауважити, що Польща - не єдина країна, де відбулося здорожчання цін на масло. До прикладу, у Франції спостерігається підвищення ціни на 80%. У Великій Британії очікують нестачу масла в супермаркетах, а в Німеччині такий ріст ціни на масло називають найзначнішим за всю новітню історію країни.

Читайте також:

Ціни на товари та послуги в Польщі нижчі, ніж в 28 країнах Європи

З’явиться нова мережа магазинів для бюджетного шопінгу в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах