Офіційні вихідні, довгі вікенди та дні заборони торгівлі в Польщі у 2020 році

31 Грудня 2019
офіційні вихідні в польщі в 2020 році

Під Новий рік прийнято не лише підбивати підсумки, але й будувати плани на наступні 12 місяців. Якщо ви проживаєте в Україні, але часто відвідуєте Польщу з метою туризму чи шопінгу, вам буде корисно знати на які дні у 2020 році припадають офіційні вихідні в Польщі. Це важливо тому, що у ці особливі дні в році більшість магазинів, супермаркетів, торгових галерей та установ не приймають відвідувачів. Аби пусті вітрини магазинів і зачинені ТРЦ не зіпсували вам настрою, при плануванні вашої найближчої поїздки до сусідньої країни перегляньте наш календар державних та релігійних свят в Польщі у 2020 році.

А якщо ви постійно проживаєте в Польщі, навчаючись чи працюючи у цій країні, наш календар вільних від роботи днів стане вам у пригоді під час планування відпустки на 2020 рік.

⇒ Календар туриста: які міста в Польщі відвідати і коли

Державні вихідні на свята в Польщі в 2020 році

Поляки шанобливо ставляться до традицій, особливо тих, що стосуються релігійного та державного життя. Більшість великих церковних та державних свят на законодавчому рівні визнано вільними від роботи. У такі дні люди зазвичай відпочивають, відвідують друзів та близьких, проводять час у родинному колі або ж відправляють всі разом у подорож. У 2020 році на нас чекають такі святкові дні в Польщі:

 • 1 січня (середа) - Новий Рік (Nowy Rok)
 • 6 січня (понеділок) - Трьох Царів, Богоявлення (Trzech Króli, Objawienie Pańskie)
 • 12 квітня (неділя) - Великдень (Wielkanoc)
 • 13 квітня (понеділок) - Поливаний Понеділок (Poniedziałek Wielkanocny)
 • 1 травня (п’ятниця) - День праці (Święto Pracy)
 • 3 травня (неділя) - День Конституції 3 травня (Święto Konstytucji 3 Maja)
 • 31 травня (неділя) - День Святої Трійці (Zesłanie Ducha Świętego, Zielone Świątki)
 • 11 червня (четвер) - Свято Тіла і Крові Христових (Boże Ciało)
 • 15 серпня (субота) - День польського війська (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
 • 1 листопада (неділя) - День Всіх Святих (Wszystkich Świętych)
 • 11 листопада (середа) - День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości)
 • 25 грудня (п’ятниця) - Різдво Христове (Boże Narodzenie, pierwszy dzień)
 • 26 грудня (субота) - Різдво, другий день (Boże Narodzenie, drugi dzień)

офіційні святкові дні в польщі в 2020 році

Довгі вікенди в Польщі в 2020 році

Тривалому відпочинку сприяють так звані довгі вікенди - час, коли офіційний вихідний припадає на п’ятницю чи понеділок, і люди відпочивають 3-4 дні поспіль. Буває й таке, що святковий день випадає серед тижня. Тоді можна взяти додаткові вихідні з оплачуваної відпустки, а відпочивати кілька днів підряд. У 2020 році для працівників та студентів в Польщі випаде декілька зручних нагод запланувати довгу відпустку під час офіційних вихідних.  

Новий рік і свято Трьох Царів (з 1 по 6 січня 2020 року включно)

Перший довгий вікенд в 2020 році в Польщі прийде одразу ж. Оскільки 1 і 6 січня в країні - вільні від роботи святкові дні (Новий рік і релігійне свято Трьох Царів), а 4 і 5 січня припадає на суботу і неділю, достатньо взяти відпустку на 2, 3 і 7 січня, аби увесь тиждень відпочивати у колі рідних в Україні, святкуючи Різдво Христове за східним обрядом. 

офіційні вихідні і неторгові дні в польщі в січні 2020

Польський та український Великдень в 2020 році (12-13 та 19-20 квітня)

Цьогоріч Великодні свята у Польщі припадають на другий тиждень квітня. Одразу ж після цього Воскресіння Христове вшановуватимуть в Україні. Додатковий вихідний в Польщі випаде 13 квітня на Поливаний Понеділок. То ж якщо хочете обидва Великодні відсвяткувати з рідними в Україні, достатньо взяти відпустку з 14 по 17 квітня і відпочивати понад тиждень. До слова, деякі фірми дозволяють своїм працівникам відпочивати і у Велику П’ятницю перед Пасхою (у 2020 році припадає на 10 квітня). 

офіційні вихідні і неторгові дні в польщі в квітні 2020

⇒ 10 корисних лайфхаків для тих, хто зібрався в Польщу

“Маювка” або травневі свята в Польщі в 2020 році (1-3 травня)

1 травня в Польщі вшановують День праці, а 3 травня - День Конституції Польщі. Оскільки 3 травня 2020 року припадає на неділю, відпочивати на початку місяця будемо лише три дні поспіль. 

коли організувати відпустку в польщі в 2020 році

Свято Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało) в 2020 році в Польщі (11 червня)

Свято Божого Тіла в Польщі вшановують 11 червня. У 2020 році воно припадає на четвер. Якщо запланувати відпустку на 12 червня (п’ятниця), можна відпочивати і святкувати чотири дні поспіль. 

офіційні вихідні і неторгові дні в польщі в червні 2020

День Війська Польського (15 серпня)

15 серпня у Польщі відзначають одразу два свята - День польського війська, а також Вознесіння Діви Марії. Цей день вважається офіційний вихідним, однак у 2020 році він випадає у суботу. Разом з тим, польське законодавство передбачає, що працівник може вимагати у роботодавця додатковий вихідний за свято, що припадає на суботу. Таким чином, у серпні також можемо організувати собі довгий вікенд з 15 по 17 число.

в які неділі в польщі будуть закриті магазини 2020 рік

⇒ 7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

День Всіх Святих і День Незалежності Польщі в 2020 році (1 і 11 листопада)

На наступний довгий вікенд доведеться чекати аж до листопада. У 2020 році День Всіх Святих припадає на неділю, тому додаткового вихідного не буде. Однак 11 листопада, День Незалежності, поляки святкуватимуть у середу. Тут є два варіанти - або брати відпустку на понеділок і вівторок, а отже відпочивати з суботи по середу включно, або ж піти у відпустку ще й у четвер і п’ятницю, та відпочивати більш ніж тиждень. 

офіційні вихідні і неторгові дні в польщі в листопаді 2020

Польське Різдво в 2020 році (25-26 грудня)

У наступному році Різдво поляки святкуватимуть у п’ятницю та суботу. Якщо скористаємось законним правом і перенесемо додатковий вихідний за суботу, 26 грудня, на понеділок, 28 грудня, а також заплануємо відпустку на 29, 30 і 31 грудня, то відпочиватимемо в грудні з 25 числа і до нового року. 

офіційні вихідні і неторгові дні в польщі в грудні 2020

Які дні будуть неторговими в Польщі в 2020 році

Вже кілька років у Польщі на законодавчому рівні діє заборона на торгівлю у неділю, а також у всі офіційні державні вихідні. Аби мешканці могли поступово звикнути до змін, перші роки уряд дозволяв торговцям відкривати магазини у деякі неділі в році. Однак вже з 2020 року закон стане більш суворим - торговими будуть всього сім неділь у році:

 • 26 січня - остання неділя місяця
 • 5 квітня - тиждень перед Великоднем
 • 26 квітня - остання неділя місяця
 • 28 червня - остання неділя місяця
 • 30 серпня - остання неділя місяця
 • 13 грудня - два тижні перед Різдвом
 • 20 грудня - тиждень перед Різдвом

То ж неторговими в Польщі в 2020 році будуть практично всі неділі в році, а також усі офіційні вихідні. 

Нагадаємо, згідно з польським законодавством, у неділю відкритими залишаються магазинчики на території вокзалів та аеропортів, а також пекарні, аптеки, заправні станції, поштові відділення, квіткові магазини, газетні кіоски тощо. Крім цього, відкритими можуть бути магазини, де за прилавком працюватиме власник, а не найманий працівник, а також супермаркети мережі “Biedronka”, розташовані на території вокзалів. За порушення заборони недільної торгівлі передбачено штраф від 1 тисячі до 100 тисяч злотих, а у випадку постійних зловживань - обмеження волі.

Календар офіційних свят, довгих вікендів та неторгових неділь в Польщі у 2020 році

На календарі відзначені всі офіційні вихідні та свята, коли в Польщі заборонено торгівлю, а також сім торгових неділь в 2020 році. 

державні вихідні і неторгові неділі в польщі в 2020 календар

⇒ Польська та українська залізниці: важливі зміни з 2020 року

Черги на кордоні з Польщею під час офіційних вихідних та довгих вікендів

Варто наголосити, що у період свят, як українських, так і польських, на кордоні Україна-Польща виникає напружена ситуація з чергами. Перед довгими вікендами українські студенти та заробітчани в Польщі поспішають додому провести кілька днів із рідними та близькими, а польські туристи вирушають мандрувати прикордонними українськими містами. Через це затори утворюються не лише перед пропускними пунктами на кордоні, але й на виїздах з міст та на самих трасах в Польщі. 

черги на кордоні з польщею перед різдвяними святами

А напередодні свят в Україні наші співвітчизники охоче вирушають до Польщі, аби вдало закупитись, або ж просто відвідати нові туристичні місця. Це також спричиняє великі черги на кордоні з Польщею при виїзді з України.

Зважаючи на всі ці обставини, рекомендуємо заздалегідь дізнатися, коли у Польщі у 2020 році будуть вихідні та святкові дні і довгі вікенди та ознайомитися з ситуацією щодо черг на українсько-польському кордоні за допомогою онлайн-камер

Бажаємо вам приємних поїздок, гарних вихідних і веселих свят у 2020 році!

⇒ Читайте також:

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

Зимовий відпочинок в Польщі: як і де провести незабутні вихідні та свята?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах