Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка

27 Лютого 2020
перетин кордону до Польщі

Кожного дня українсько-польський кордон перетинають сотні, тисячі людей. Українці вирушають до Польщі на роботу, навчання, закупи чи просто з метою туризму та відпочинку. Польща, яка з 2004 року є членом ЄС, вже давно стала для України своєрідними “воротами в Європу”. 

Однак, перетинаючи кордон до зони Шенген, слід пам'ятати, що тут діють інші, ніж в Україні, закони, зокрема і митні правила. Ігнорувати ці правила небезпечно - як мінімум вас не пропустять в Польщу і доведеться повертатися назад, а в багатьох випадках за порушення встановлених митних правил може загрожувати чималий штраф і навіть позбавлення волі.

Кожна особа, яка має намір перетнути кордон, повинна пройти перевірку митною та прикордонною службами України та Польщі. За умови, якщо ця перевірка пройде успішно, ви зможете безперешкодно опинитися у сусідній країні.

⇒ Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення

Що можна, а що заборонено перевозити з собою через кордон до Польщі?

Під час прикордонного та митного контролю особи зі спеціальних служб (прикордонної та митної) перевірять ваші документи, мету поїздки, наявні кошти та особисті речі. Існує ціла низка правил щодо того, що можна, а що заборонено перевозити через польський кордон, тож якщо ви плануєте вирушати у сусідню країни, краще заздалегідь із ними ознайомитися, аби не опинитися у вкрай неприємній ситуації.

Перетин кордону до Польщі

Які продукти можна перевозити через польський кордон?

На відміну від України, де дозволено ввозити майже будь-які продукти для власного споживання, що в сумі не перевищують 200 євро на одну особу, в Польщі діють зовсім інші правила. Як до країни Європейського Союзу, до Польщі суворо заборонено ввозити наступні продукти харчування:

 1. молоко та молочні продукти (йогурт, сир, масло тощо);
 2. м’ясо та  м’ясні продукти (ковбаса, шинка та інші продукти тваринного походження);
 3. сало;
 4. консерви.

В той же час дозволено перевозити:

 1. дитяче та лікувальне харчування (до 20 кг)
 2. рибу (без нутрощів) та морепродукти (до 20 кг)
 3. свіжі овочі та фрукти, окрім картоплі (до 5 кг кожного виду);
 4. до 2 кг меду;
 5. 500 гр кави;
 6. 100 гр чаю;

Перетин кордону до Польщі

Ковбаси та сало, як виняток, можна перевозити в малій кількості та порізаними шматками для власного споживання під час поїздки. Зауважте, що при наявності заборонених продуктів у малій кількості, таких як, до прикладу бутерброди з ковбасою тощо, митник чи прикордонник може на власний розсуд вирішити чи вилучати ці продукти чи ні.

Що стосується алкоголю та сигарет, то до Польщі можна перевозити ці товари лише в обмеженій кількості.

Авіатранспортом кожен може ввезти до Польщі на вибір:

Тютюнові вироби:

 • 200 сигарет (10 пачок);
 • 50 сигар;
 • 250 гр. тютюну;

Алкоголь:

 • 16 л пива;
 • 4 л неігрістих вин;
 • 2 л напоїв з концентрацією до 22% спирту;
 • 1 л напоїв з концентрацією вище 22%.

Перетин кордону до Польщі

Автомобілем, поїздом або через піший перехід до Польщі кожен може ввезти на вибір:

Тютюнові вироби:

 • 40 сигарет (дві пачки);
 • 10 сигар;
 • 50 гр. тютюну.

Алкоголь:

 • 2 л пива;
 • 4 л неігрістих вин;
 • 2 л напоїв з масовою часткою спирту до 22%;
 • 0,5 л спирту або напоїв з його концентрацією вище 22%.

Зауважте, ввозити на територію Польщі алкоголь та тютюнові вироби можуть лише повнолітні особи!

Перевезення алкоголю та цигарок контролюється польськими прикордонниками дуже строго. У разі виявлення свідомо схованої продукції та перевищення дозволеної норми алкоголю та тютюну, людині загрожує штраф та конфіскація даної продукції. В гіршому випадку можуть навіть анулювати візу та депортувати з ЄС терміном на 5 років.

⇒ Коли і за скільки збудують євроколію зі Львова до польського кордону

Які ліки можна, а які заборонено перевозити до Польщі?

Багато людей вважають, що перевозити будь-які ліки через кордон не можна. Однак це не зовсім так. Насправді, уявити собі будь-яку поїздку, тим паче так далеко від дому, без аптечки з необхідними ліками дуже складно. Особливо це стосується тих, у кого є потреба приймати їх постійно - наприклад, у людей з діабетом, серцево-судинними захворюваннями чи хворобами кишково-шлункового тракту. Таким людям необхідно приймати ліки практично щодня, оскільки для них вони є життєвонеобхідними. 

Перетин кордону до Польщі

Є цілий список ліків, які дозволено перевозити через польський кордон. Сюди відносяться:

 1. болезаспокійливі ліки; 
 2. жарознижуючі;
 3. ліки від ГРВІ;
 4. ліки від розладів шлунково-кишкового тракту;
 5. антибактеріальні пластирі та серветки.

При цьому дані препарати повинні перевозитись лише для особистого користування, а не в комерційних цілях та в кількості, що не перевищує 5 одиниць кожного найменування (5 мінімальних упаковок).

У список дозволених лікарських препаратів за потреби можна включити і ті ліки, які людина приймає особисто, через наявність певних захворювань. Однак, слід зауважити, що на всі спеціалізовані лікарські засоби необхідно мати рецепт від лікаря, в якому буде вказано міжнародну назву даного препарату, його дозування і схему прийому. Такий рецепт повинен бути виданий на ваше ім'я і завіреним печаткою лікаря або відповідного закладу охорони здоров'я. Деякі препарати перед проходженням митного контролю доведеться задекларувати. При необхідності більшої кількості ліків, яких вимагає курс лікування, дозволяється перевозити ліки в кількості, зазначеній в рецепті.

Перетин кордону до Польщі

Заборонено ввозити до Польщі практично всі наркотичні і психотропні речовини, седативні і ефедриновмісні препарати. У разі їх життєвої необхідності, їх можна перевезти лише за наявності рецепту від лікаря, а кількість наявного при собі препарату не повинна перевищувати сумарну дозу, розраховану за рецептом.

З якою сумою грошей можна перетинати кордон до Польщі?

Перетинаючи кордон, людина обов'язково повинна мати із собою певну суму коштів. Польське законодавство передбачає обов’язкову наявність певної встановленої суми коштів в кожного, хто має намір перетнути кордон з Польщею, незалежно від мети поїздки.

Це правило поширюється на всіх - тих, хто здійснює перетин польського кордону автомобілем, так і тих, хто перетинає українсько-польський кордон пішки.

Загалом, якщо ви в'їжджаєте на територію Республіки Польщі на період перебування:

 • не більше трьох днів, то повинні володіти фінансовими ресурсами для покриття витрат на проживання і харчування на території Республіки Польща, в сумі щонайменше 300 злотих або її еквівалентом в іноземній валюті.
 • на чотири і більше днів, то повинні мати фінансові ресурси для покриття витрат на проживання, харчування, транзит і виїзд з території Республіки Польща, в розмірі не менше 75 злотих на кожен день перебування або еквівалент цієї суми в іноземній валюті, або не менше 543 злотих на кожен місяць свого перебування в Польщі.

Перетин кордону до Польщі

Максимально без заповнення декларацій на одну особу дозволяється перевозити будь-яку валюту в еквіваленті 10 000 євро.

Читайте також: Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

Яку техніку можна перевозити через польський кордон?

Через польський кордон дозволяється перевозити техніку для особистого користування, зокрема:

 1. один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю  фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя; 
 2. один переносний проектор та аксесуари до нього разом з обґрунтованою кількістю діапозитивів та/або кіноплівок; 
 3. бінокль; 
 4. один переносний звуковідтворювальний пристрій (у тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо) з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків; 
 5. один переносний радіоприймач; 
 6. стільникові (мобільні) телефони, смартфони у кількості не більше двох штук, планшети; 
 7. один переносний телевізор; 
 8. переносні персональні комп'ютери (ноутбуки) у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; 
 9. флеш-карти (не більше трьох штук); 
 10. калькулятори, електронні книжки (не більше двох штук).

Перетин кордону до Польщі

Якщо техніка наявна в декількох екземплярах, та ще й запакована, то таке майно слід попередньо задекларувати. Це допоможе вам уникнути подвійного оподаткування при поверненні назад в Україну, оскільки саме декларація є доказом того, що і скільки перед цим ви вивезли з України. 

Зауважте, що податком опладаються лише товари, загальна вартість яких становить більше 500 євро, а вага перевищує 50 кг. 

З якими тваринами та рослинами дозволено перетинати кордон до Польщі?

Під час перетину кордону до Польщі з собою можна перевозити не більше п'яти домашніх улюбленців. При цьому, відповідно до норм ЄС тварина повинна мати ветеринарний паспорт міжнародного зразка з відмітками про усі необхідні щеплення, а самі тварини повинні бути помічені спеціальними маркованими мікрочіпами

При ввезенні домашніх тварин до Польщі необхідно мати видане ветеринаром не пізніше ніж за 7 днів до поїздки  свідоцтво, яке запевняє, що тварина здорова. Щеплення проти сказу має бути зроблене не раніше, ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше, ніж за 12 місяців до перетину кордону.

Перетин кордону до Польщі

До того ж на тварин необхідно буде заповнити декларацію про тимчасове вивезення тварин і їх повернення назад. Дану декларацію необхідно буде пред’явити при поверненні тварин з території ЄС. 

Зверніть увагу! Перевезення тварин через кордон можливе лише у визначених пунктах пропуску.  

В Польщу заборонено ввозити:

 • тварин, що не мають ветеринарного паспорту;
 • тварин підводного світу (дозволяється лише при наявності дозвільних документів та декларування);
 • тварин, що знаходяться під загрозою зникнення і (або) занесені в Червону книгу.

Що стосується рослин, то в Польщу заборонено ввозити будь-які живі рослини з корінням, а також їх насіння. Виняток становлять лише зрізані декоративні рослини до 50 штук. Забороняється також вивозити рослини, що знаходяться під загрозою зникнення і (або) занесені в Червону книгу.

Перетин кордону до Польщі

⇒ Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

Які особисті речі можна перевозити через кордон до Польщі?

Особисті речі, призначені для власного користування податком при перетині кордону не оплакадаються. Загалом із особистих речей з собою можна перевозити товари сумарною вагою до 50 кг на людину. Сюди можуть відноситися:

 1. предмети особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
 2. одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні; 
 3. особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні; 
 4. індивідуальне письмове та канцелярське приладдя; 
 5. годинники у кількості не більше двох штук; 
 6. 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів; 
 7. інші товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб.

Перетин кордону до Польщі

Подарункові товари та товари для власних потреб, які не були у користуванні і є запакованими одна особа може перевозити на суму, що не перевищує 300 євро. При перетині кордону повітряним транспортом, не підлягають оподаткуванню товари, які не перевищують суму в розмірі 430 євро.

У разі потреби дозволяється також перевозити індивідуальні вироби медичного призначення (милици, інвалідні коляски), а також дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон, а у разі відсутності дітей - не більше однієї штуки. 

Можна перетинати кордон також зі спортивним спорядженням: 

 • велосипед;
 • рибальська вудка; 
 • комплект альпіністського спорядження;
 • комплект спорядження для підводного плавання;
 • лижі, сноуборд;
 • комплект тенісних ракеток;
 • дошка для серфінгу, віндсерфінгу;
 • комплект спорядження для гольфу;
 • а також інше аналогічне спортивне спорядження, призначене для використання однією особою.

Перетин кордону до Польщі

Що стосується автомобільного палива, то перетинати кордон до Польщі можна маючи лише повний бак автомобіля (але не більше 200 л) та додатково 10 л в каністрі.

Що заборонено перевозити через кордон до Польщі?

Існують цілі категорії предметів та речей, які суворо заборонено перевозити через кордон до Польщі. Сюди відносяться:

 1. наркотики, наркотичні та  психотропні речовини; 
 2. зброя, боєприпаси, вибухові, ядерні та радіоактивні речовини;
 3. хімічні та токсичні продукти;
 4. старовинні речі, культурні цінності (без відповідних документів);
 5. порнографічні матеріали;
 6. піратська продукція і товари, які порушують права інтелектуальної власності.

Перевезення через польський кордон мисливської чи спортивної зброї можливе лише  при наявності дозвільних документів та декларування. Обов'язковому декларуванню та оподаткуванню також підлягають твори мистецтва і рідкісні книги, які мають культурну та історичну цінність.

Що заборонено перевозити через кордон до Польщі?

Тож, плануючи свою поїздку за кордон, добре обдумайте список речей, які берете з собою і перевірте, чи немає там предметів, через які вас можуть не пропустити.

Нагадуємо, що про ситуацію на українсько-польському кордоні та стан черг на пропускних пунктах ви можете дізнатися за допомогою камер на кордоні онлайн.

⇒ Читайте також:

Нові митні правила України з 1 січня 2018

Митні переходи

Як дешево доїхати в Польщу

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах