Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьКожного дня українсько-польський кордон перетинають сотні, тисячі людей. Українці вирушають до Польщі на роботу, навчання, закупи чи просто з метою туризму та відпочинку. Польща, яка з 2004 року є членом ЄС, вже давно стала для України своєрідними “воротами в Європу”.
Однак, перетинаючи кордон до зони Шенген, слід пам'ятати, що тут діють інші, ніж в Україні, закони, зокрема і митні правила. Ігнорувати ці правила небезпечно - як мінімум вас не пропустять в Польщу і доведеться повертатися назад, а в багатьох випадках за порушення встановлених митних правил може загрожувати чималий штраф і навіть позбавлення волі.
Кожна особа, яка має намір перетнути кордон, повинна пройти перевірку митною та прикордонною службами України та Польщі. За умови, якщо ця перевірка пройде успішно, ви зможете безперешкодно опинитися у сусідній країні.
⇒ Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення
Під час прикордонного та митного контролю особи зі спеціальних служб (прикордонної та митної) перевірять ваші документи, мету поїздки, наявні кошти та особисті речі. Існує ціла низка правил щодо того, що можна, а що заборонено перевозити через польський кордон, тож якщо ви плануєте вирушати у сусідню країни, краще заздалегідь із ними ознайомитися, аби не опинитися у вкрай неприємній ситуації.
На відміну від України, де дозволено ввозити майже будь-які продукти для власного споживання, що в сумі не перевищують 200 євро на одну особу, в Польщі діють зовсім інші правила. Як до країни Європейського Союзу, до Польщі суворо заборонено ввозити наступні продукти харчування:
В той же час дозволено перевозити:
Ковбаси та сало, як виняток, можна перевозити в малій кількості та порізаними шматками для власного споживання під час поїздки. Зауважте, що при наявності заборонених продуктів у малій кількості, таких як, до прикладу бутерброди з ковбасою тощо, митник чи прикордонник може на власний розсуд вирішити чи вилучати ці продукти чи ні.
Що стосується алкоголю та сигарет, то до Польщі можна перевозити ці товари лише в обмеженій кількості.
Авіатранспортом кожен може ввезти до Польщі на вибір:
Тютюнові вироби:
Алкоголь:
Автомобілем, поїздом або через піший перехід до Польщі кожен може ввезти на вибір:
Тютюнові вироби:
Алкоголь:
Зауважте, ввозити на територію Польщі алкоголь та тютюнові вироби можуть лише повнолітні особи!
Перевезення алкоголю та цигарок контролюється польськими прикордонниками дуже строго. У разі виявлення свідомо схованої продукції та перевищення дозволеної норми алкоголю та тютюну, людині загрожує штраф та конфіскація даної продукції. В гіршому випадку можуть навіть анулювати візу та депортувати з ЄС терміном на 5 років.
⇒ Коли і за скільки збудують євроколію зі Львова до польського кордону
Багато людей вважають, що перевозити будь-які ліки через кордон не можна. Однак це не зовсім так. Насправді, уявити собі будь-яку поїздку, тим паче так далеко від дому, без аптечки з необхідними ліками дуже складно. Особливо це стосується тих, у кого є потреба приймати їх постійно - наприклад, у людей з діабетом, серцево-судинними захворюваннями чи хворобами кишково-шлункового тракту. Таким людям необхідно приймати ліки практично щодня, оскільки для них вони є життєвонеобхідними.
Є цілий список ліків, які дозволено перевозити через польський кордон. Сюди відносяться:
При цьому дані препарати повинні перевозитись лише для особистого користування, а не в комерційних цілях та в кількості, що не перевищує 5 одиниць кожного найменування (5 мінімальних упаковок).
У список дозволених лікарських препаратів за потреби можна включити і ті ліки, які людина приймає особисто, через наявність певних захворювань. Однак, слід зауважити, що на всі спеціалізовані лікарські засоби необхідно мати рецепт від лікаря, в якому буде вказано міжнародну назву даного препарату, його дозування і схему прийому. Такий рецепт повинен бути виданий на ваше ім'я і завіреним печаткою лікаря або відповідного закладу охорони здоров'я. Деякі препарати перед проходженням митного контролю доведеться задекларувати. При необхідності більшої кількості ліків, яких вимагає курс лікування, дозволяється перевозити ліки в кількості, зазначеній в рецепті.
Заборонено ввозити до Польщі практично всі наркотичні і психотропні речовини, седативні і ефедриновмісні препарати. У разі їх життєвої необхідності, їх можна перевезти лише за наявності рецепту від лікаря, а кількість наявного при собі препарату не повинна перевищувати сумарну дозу, розраховану за рецептом.
Перетинаючи кордон, людина обов'язково повинна мати із собою певну суму коштів. Польське законодавство передбачає обов’язкову наявність певної встановленої суми коштів в кожного, хто має намір перетнути кордон з Польщею, незалежно від мети поїздки.
Це правило поширюється на всіх - тих, хто здійснює перетин польського кордону автомобілем, так і тих, хто перетинає українсько-польський кордон пішки.
Загалом, якщо ви в'їжджаєте на територію Республіки Польщі на період перебування:
Максимально без заповнення декларацій на одну особу дозволяється перевозити будь-яку валюту в еквіваленті 10 000 євро.
Читайте також: Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі
Через польський кордон дозволяється перевозити техніку для особистого користування, зокрема:
Якщо техніка наявна в декількох екземплярах, та ще й запакована, то таке майно слід попередньо задекларувати. Це допоможе вам уникнути подвійного оподаткування при поверненні назад в Україну, оскільки саме декларація є доказом того, що і скільки перед цим ви вивезли з України.
Зауважте, що податком опладаються лише товари, загальна вартість яких становить більше 500 євро, а вага перевищує 50 кг.
Під час перетину кордону до Польщі з собою можна перевозити не більше п'яти домашніх улюбленців. При цьому, відповідно до норм ЄС тварина повинна мати ветеринарний паспорт міжнародного зразка з відмітками про усі необхідні щеплення, а самі тварини повинні бути помічені спеціальними маркованими мікрочіпами.
При ввезенні домашніх тварин до Польщі необхідно мати видане ветеринаром не пізніше ніж за 7 днів до поїздки свідоцтво, яке запевняє, що тварина здорова. Щеплення проти сказу має бути зроблене не раніше, ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше, ніж за 12 місяців до перетину кордону.
До того ж на тварин необхідно буде заповнити декларацію про тимчасове вивезення тварин і їх повернення назад. Дану декларацію необхідно буде пред’явити при поверненні тварин з території ЄС.
Зверніть увагу! Перевезення тварин через кордон можливе лише у визначених пунктах пропуску.
В Польщу заборонено ввозити:
Що стосується рослин, то в Польщу заборонено ввозити будь-які живі рослини з корінням, а також їх насіння. Виняток становлять лише зрізані декоративні рослини до 50 штук. Забороняється також вивозити рослини, що знаходяться під загрозою зникнення і (або) занесені в Червону книгу.
⇒ Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок
Особисті речі, призначені для власного користування податком при перетині кордону не оплакадаються. Загалом із особистих речей з собою можна перевозити товари сумарною вагою до 50 кг на людину. Сюди можуть відноситися:
Подарункові товари та товари для власних потреб, які не були у користуванні і є запакованими одна особа може перевозити на суму, що не перевищує 300 євро. При перетині кордону повітряним транспортом, не підлягають оподаткуванню товари, які не перевищують суму в розмірі 430 євро.
У разі потреби дозволяється також перевозити індивідуальні вироби медичного призначення (милици, інвалідні коляски), а також дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон, а у разі відсутності дітей - не більше однієї штуки.
Можна перетинати кордон також зі спортивним спорядженням:
Що стосується автомобільного палива, то перетинати кордон до Польщі можна маючи лише повний бак автомобіля (але не більше 200 л) та додатково 10 л в каністрі.
Існують цілі категорії предметів та речей, які суворо заборонено перевозити через кордон до Польщі. Сюди відносяться:
Перевезення через польський кордон мисливської чи спортивної зброї можливе лише при наявності дозвільних документів та декларування. Обов'язковому декларуванню та оподаткуванню також підлягають твори мистецтва і рідкісні книги, які мають культурну та історичну цінність.
Тож, плануючи свою поїздку за кордон, добре обдумайте список речей, які берете з собою і перевірте, чи немає там предметів, через які вас можуть не пропустити.
Нагадуємо, що про ситуацію на українсько-польському кордоні та стан черг на пропускних пунктах ви можете дізнатися за допомогою камер на кордоні онлайн.
⇒ Читайте також:
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі