Штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Польщі (оновлено)

05 Серпня 2021

Оновлення від 5 серпня 2021 року

1 червня в Польщі набули чинності нові правила дорожнього руху, зміни в яких стосуються не лише водіїв, але й велосипедистів та пішоходів. Відтепер максимальна допустима швидкість в межах міст буде єдиною для всіх водіїв, незалежно від пори доби; пішоходи отримають абсолютну перевагу в русі ще до виходу на перехід; а також буде врегульовано безпечну відстань між транспортними засобами, що рухаються автострадами та швидкісними дорогами Польщі. Детальніше про читайте ТУТ.

Окрім цього, штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі хочуть зробити ще більш суворими. Так, грошове покарання за перевищення дозволеної швидкості на понад 30 км/год може сягнути навіть 5-ти тисяч злотих. Крім того, штрафні бали (punkty karne) хочуть анульовувати не через один, а через два роки. Також польський уряд готується до серйозної боротьби проти п’яних водіїв. Останніх можуть змусити виплачувати аліменти постраждалим внаслідок ДТП, яке вони спричинили. Більше деталей - у нашому матеріалі.

_________________

Ті, хто хоча б раз були в Польщі, добре знають, що в цій країні до порушення встановлених правил дорожнього руху ставляться серйозно і суворо карають відповідно до законів. Потрібно розуміти, що кожна країна має свої особливі правила, про які ви можете не знати. Розмір штрафів у Польщі більший, ніж в Україні, Росії чи Білорусі, тому ставитись до цих правил зневажливо не рекомендується. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, ми пропонуємо вам ознайомитись із основними правилами дорожнього руху та розміром штрафів у Польщі.

штрафи в Польщі

Читайте також: Розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі залежатиме від доходу водія

Особливості керування автомобілем в Польщі

У Польщі, так само як і в нас, встановлено правосторонній дорожній рух. Якщо вас зупинив інспектор, то не можна виходити з автомобіля без дозволу правоохоронця, він сам має підійти до вашого авто. Документи необхідно подати через відчинене вікно і тільки на прохання інспектора можна відкрити двері і вийти з машини.

штрафи в ПольщіПоліція Польщі користується не смугастими жезлами, а червоним кругом (як на фото). Також вас можуть зупинити просто жестом руки.

 

поліція в Польщі, штрафи в ПольщіНа дорогах є багато патрулів в автомобілях без розпізнавальних знаків, тому не дивуйтесь, якщо вас зупинить поліція на автомобілі без напису «POLICJA». Таке авто повинне бути обладнане прихованими проблисковими маячками і приладами для вимірювання швидкості.

 

дороги в Польщі , правила дорожнього руху в Польщі

Окрім поліції, вас можуть зупинити для перевірки працівники Митної служби – «SLUZBA CELNA»

     та

Прикордонної служби  - «STRAZ GRANICZNA»

Зауважте, що це може статись навіть далеко від кордону. Це звичайна ситуація – працівники подібних служб перевіряють автомобілі туристів на дорогах Польщі. Зазвичай така процедура триває не довго і зводиться до перевірки паспортів на предмет дотримання правил цільового використання візи.

Читайте також: Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Загальноприйняті правила дорожнього руху і паркування  в Польщі

Якщо ви перевозите дітей віком до 12 років, або зростом до 150 см, то необхідно використовувати спеціально обладнані сидіння. І, звичайно, усі дорослі пасажири та водій в автомобілі повинні пристібатися ременями безпеки. Також, на випадок аварії, в машині має знаходитись вогнегасник, аптечка, світловідбиваючий жилет (згідно з правилами, кожен пасажир повинен мати такий жилет), а також знак аварійної зупинки.     

Паркування автомобілів у Польщі

Щодо паркування автомобіля, то, безперечно, воно має здійснюватися лише в призначених для цього місцях. На парковках звертайте увагу на розмітку місць паркування: якщо ви, наприклад, припаркуєте автомобіль на місці для інваліда, то вам загрожує штраф розміром у 500 злотих.  Перевірте, чи вибрана вами стоянка платна. Якщо так, то оплатити її ви зможете через паркувальника або за допомогою автоматів для оплати.

У випадку оплати через паркомат, отриманий талончик, де вказано час стоянки, потрібно вкласти під лобове скло вашої машини так, щоб було видно оплачений час паркування. Це потрібно для того, щоб служби, які перевіряють дотримання правил, могли переконатись, що ваша стоянка оплачена належним чином. В іншому випадку колеса вашого автомобіля будуть заблоковані спеціальним пристроєм.

Парковки в містах Польщі переважно платні з 8 години ранку до 20 години ввечері. Парковки в Кракові і Варшаві (наприклад) є безкоштовними у вихідні дні. Тобто звичний режим роботи платних парковок у містах Польщі це від 8-00 до 20-00 у будні дні.

Читайте також: Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

В торгових центрах Польщі є великі  безкоштовні парковки, але в деяких галеріях (парковках) у великих містах існує плата за паркування. Переважно перші одна або дві години перебування є безкоштовними, а далі вже нараховується оплата. Коли ви заїжджаєте на таку парковку, то отримуєте талон-карту в автоматі коло шлагбауму. Обов’язково зверніть увагу, чи наявний автомат для оплати парковки при вході до торгового центру з боку стоянки.

Вам необхідно здійснити оплату при виході з торгового центру в такому автоматі, а при виїзді проплачений талон-карту вставити в приймач автоматичного шлагбауму. При цьому, навіть якщо час вашого перебування на території склав менше години, вам все одно потрібно вставити талон-картку в автомат (в іншому випадку не відкриється автоматичний шлагбаум на виїзді).  Тобто ви не зможете здійснити оплату біля шлагбауму, оскільки там вже потрібно мати оплачену талон-карту для того, щоб автоматичний шлагбаум відкрився.

Пам’ятайте, що не можна вживати алкоголь і сідати при цьому за кермо. Це стосується усіх країн, до яких ви можете поїхати. В Польщі, якщо у вас виявлять більше ніж 0,2 мг алкоголю на 1 літр крові, ви отримаєте штраф, а ваше авто заберуть під арешт. У випадку, коли буде виявлено перевищення 0,5 мг – водію загрожує 2 роки тюремного ув’язнення з можливістю здійснення негайного арешту.

Правила обмеження швидкості в Польщі

Перший дорожній інформаційний знак, який можна зустріти після перетину кордону, несе основну інформацію щодо обмеження швидкості в Польщі і виглядає наступним чином:

 • 50 км / год в населених пунктах країни (в межах знаку «забудована місцевість»);
 • 90 км / год за межами населених пунктів;
 • 120 км / год на швидкісних дорогах, де є двосторонній рух;
 • 140 км / год на автомагістралях.

обмеження швидкості в Польщі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найпоширеніші порушення правил та розміри штрафів для водіїв в Польщі:

 • їзда з не пристебнутими ременями безпеки: 100 zł
 • перевищення швидкості: від 50 до 500 zł
 • користування телефоном під час їзди на автомобілі, мотоциклі: 200 zł
 • розворот в забороненому місці: від 200 до 400 zł
 • переїзд на протилежну полосу в недозволеному місці: від 50 до 500 zł
 • проїзд на червоне світло світлофора: від 300 до 500 zł.
 • їзда без ввімкнених фар: від 100 до 200 zł.
 • порушення правил, що могло спричинити аварійну ситуацію або ДТП: 500 zł.
 • неправильне паркування: від 100 до 500 zł.
ПРАВОПОРУШЕННЯ РОЗМІР ШТРАФІВ (В ЗЛОТИХ)
Перевищення швидкості на 10 км / год до 50 zł
   Перевищення швидкості на 11 до 20 км / год від 50 до 100 zł
   Перевищення швидкості на 21 до 30 км / год   від 100 до 200 zł
   Перевищення швидкості на 31 до 40 км / год   від 200 до 300 zł
   Перевищення швидкості на 41 до 50 км / год   від 300 до 400 zł
    Перевищення швидкості вище 50 км / год                 від 400 до 500 zł               (вилучення водійського посвідчення протягом трьох місяців, за водіння вище 50 км / год в населених пунктах)

штрафи в Польщі, місто в Польщіобмеження швидкості в Польщі, штрафи в Польщі

 

 

 

 

 

Щодо населених пунктів, то в Польщі обмеження швидкості починається не зі знаку, котрий інформує про початок населеного пункту (зелений знак на фото), а зі знаку «забудована місцевість» (білий знак з чорними контурами будинків).

Так само є знак про закінчення таких обмежень. Також на дорогах можна помітити знак обмеження 70 км/год  після знаку «забудована місцевість» - він дозволяє їхати 70 км/год в межах дії знаку «забудована місцевість» до наступного обмежувального знаку.

⇒ За які послуги в Польщі заплатимо значно дорожче в 2020 році

Зупинки і система навігації

На автомагістралях та швидкісних дорогах заборонено зупинятись (виключення – поломка автомобіля), розвертатись та рухатись заднім ходом. Наразі в Польщі будуються багато доріг та автомагістралей і досить часто з’являються нові  розв’язки та ділянки доріг, тому навігаційні системи не встигають оновлювати карти до навігаторів.

Якщо ви користуєтесь навігатором, то перед поїздкою намагайтесь оновити карти хоча б до 3-6 місячної давності, або звіряйте маршрут з картою чи дорожніми вказівниками. Досить часто навігатори не показують маршрут по нових швидкісних магістралях, тому, плануючи маршрут, запам’ятайте назви великих міст, через які ви поїдете – дорожні вказівники у Польщі досить інформативні. Також необхідно знати номер дороги, по якій пролягатиме ваш маршрут – після кожного повороту на дорогах Польщі стоїть знак, що вказує на номер траси.

Штрафи за недійсний поліс страхування для автомобілів (Зелена карта), автоцивілка в Польщі.

Окремо розглянемо штраф за протермінований поліс автоцивілки – «зелену карта». Досить часто, коли ви повертаєтесь з Польщі , при проходженні перевірки на польському кордоні перевіряють поліс автоцивілки. Це робиться з метою виявлення протермінованих страхових полісів, адже штрафи за таке порушення в Польщі дуже великі. Особливо ретельно польські прикордонники перевіряють зелену карту у водіїв, котрі перетинають польський кордон після довготривалого перебування в Польщі.

Де можна купити страховий поліс - Зелену карту , читайте в нашій статті "Перетин кордону Польщі автомобілем".

Завжди перевіряйте термін дії вашого страхового полісу коли плануєте перебувати за кордоном декілька днів або більше. Особливо уважним треба бути тим, хто їде через Польщу до інших країн, будьте готові до того, що у вас перевірятимуть наявність і термін дії «зеленої карти» при перетині кордону з Польщі.

Нижче наводимо розміри можливих штрафів за протермінування автоцивілки в Польщі( в залежності від часу, що минув з дати закінчення страхового полісу)

зелена карта в Польшу, штрафи

Зверніть увагу! Штрафи за протермінований поліс у Польщі дуже високі і коливаються від 900 до понад 5 000 тис. злотих (в залежності від часу, що минув з дати закінчення страхового полісу).

Звертаємо вашу увагу на той факт, що згідно з відгуками людей, які мали необережність перетинати кордон з Польщі в Україну з протермінованим страховим полісом, зазвичай штрафи, наведені у таблиці, стосуються лише поляків. Українцям, незважаючи на термін після закінчення полісу, виписують максимальний розмір штрафу.

Система штрафів у Польщі

штрафи в Польщі

Штрафи в Польщі стягувати можуть як поліціянти, так і міська служба охорони порядку та інші представники державних служб, навіть пожежник. Якщо у вас при собі немає достатньо коштів, щоб оплатити штраф або ви не погоджуєтесь його прийняти, справа про ваше порушення передається до суду першої інстанції, причому до судового розгляду вас мають право затримати. З іноземцями працівник поліції може поїхати і до банкомату, щоб отримати штраф, але краще не порушувати правил, або мати достатньо готівки, щоб уникнути затримання.

До слова, вже з кінця серпня 2017 року іноземці в Польщі зможуть сплачувати штраф за порушення ПДР платіжною карткою у портативних терміналах, які матимуть при собі працівники польської дорожньої поліції. 

Не зважаючи на загрозу отримати штраф, в першу чергу вас має хвилювати ваша безпека та безпека ваших пасажирів, тож завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху, де б ви не були.

Читайте також: Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

Доповнення 21.07.2016

Штрафи за порушення ПДР пішоходами в Польщі 

Пішоходів у Польщі вважають повноцінними учасниками дорожнього руху. Вони аналогічно з водіями транспортних засобів, повинні дотримуватись чітко визначених правил поведінки на дорогах, порушення яких несе за собою сплату немалих штрафів. Дуже часто саме пішоходи створюють аварійні ситуації, фінал яких може бути трагічним як для водіїв, так і для них самих, а все через незнання чи ігнорування виконання елементарних вимог.

Польське законодавство, на відміну від українського, вирішує цю проблему накладанням суворої відповідальності за порушення, наприклад, варто двічі подумати, перед тим як виконувати в цій країні улюблений серед українських пішоходів номер: перебігати дорогу в непризначеному для цього місці. За це ви отримаєте штраф в розмірі 100 злотих, тому краще скористатись пішохідним переходом.

До речі, тут теж слід бути уважними, не дозволено виходити на пішохідний перехід, якщо ви помітили автомобіль, що рухається. Слід почекати, поки він зупиниться. Якщо ваші дії на пішохідному переході розцінять як рух безпосередньо під колеса автомобіля, ви заплатите 50 злотих штрафу. Якщо ж ви очікуєте, а автомобіль не зупиниться для вашого комфортного переходу, водія оштрафують на 350 злотих. 50 злотих ви можете заплатити навіть тоді, якщо невиправдано повільно переходитимете дорогу, або ж зупинитесь посеред проїжджої частини.

польські дороги

Таку ж суму прийдеться віддати за ще одне часте порушення серед українців – пішохідний рух по велодоріжках. В свою чергу, велосипедисти повинні переводити свій транспортний засіб через переходи для пішоходів, якщо вони переїжджатимуть їх, то отримають штраф розміром 100 злотих. Інша справа, якщо біля пішохідного переходу намальована спеціальна зебра для велосипедів, її можна перетинати, переїжджаючи. 

світлофори в Польщі          

Та все ж найголовнішими правилами на усіх дорогах: чи то Польщі, чи України, залишаються уважність та повага до інших учасників дорожнього руху, а що стосується пішоходів, то таки варто пам’ятати, що людина зупиняється швидше, аніж автомобіль, і дотримуватись встановлених правил. 

⇒ За незареєстрований впродовж 30 днів автомобіль в Польщі буде штраф до 1000 злотих

Дорожні знаки Польщі. BUSPAS з позначкою 1+2

В Польщі занепокоєні кількістю транспортних засобів на дорогах, значні зусилля національного уряду та локальних представників місцевої влади спрямовані на заохочення людей до користування громадським транспортом. Це сприятиме розвантаженню доріг, швидкому пересуванню, частково вирішить проблеми з паркуванням та матиме суттєву користь для екології. Одним із рішень, що застосовуються в цьому напрямку, є виділення спеціальних окремих пасів для служб, автобусів міської комунікації та таксі. 

штрафи в Польщі

Категорії транспортні засобів, що мають право рухатись цими пасами, визначені позначками розмітки, нанесеними на дорожнє полотно. Таким ж чином інформується і про години, протягом яких це правило діє. Наприклад, якщо на пасі є позначки BUS, TAXI i 7-17, то це означає що з 7 години ранку до 17 вечора цим пасом можуть їздити лише автобуси та таксі. В інший час він відкритий для приватних автомобілів та інших транспортних засобів.

Умови та години користування таким пасом можуть бути визначені також вертикальним дорожнім знаком. На вертикальному дорожньому знакові, який позначає BUS-пас, аналогічно вказується перелік транспортних засобів та служб, які можуть користуватись ним, а також дні і години, коли це мають право робити тільки вони. Приватні автомобілі можуть займати BUS-пас у будь-який інший час крім вказаного на знаку. Наприклад, знак, поданий нижче, означає, що BUS-пасом безперешкодно можуть користуватись усі бажаючі по вихідних днях, а також у будні крім періоду від 6.30 до 9.30 ранку та 14.30-17.30 дня.

розмітка на дорогах в Польщі

Штраф за рух по такому пасу приватним автомобілем в недозволений час складає 100 злотих, проте BUS-паси зазвичай розташовані з правої сторони дороги, отож, у випадку, якщо вам потрібно здійснити поворот направо, ви можете займати такий пас, але робити це слід незадовго до повороту. Останнім часом в містах Польщі, зокрема в Жешуві та Кракові, біля звичних позначок на пасі з’являється ще одна, значення якої зрозуміле далеко не всім: це позначка 1+2.

1+2 в Польщі

Означає вона, що цим пасом дозволяється  їздити приватним автомобілям, якщо в них, окрім водія, знаходиться ще, як мінімум, 2 пасажири. Таке правило, за словами польських чиновників, повинно покласти край ситуації, коли з одного дому в одному напрямку вранці виїжджає кілька автомобілів, а також повинно мотивувати людей використовувати один транспортний засіб для кількох пасажирів, скоротивши час їх перебування в дорозі та обіцяючи поїздку без заторів.   

Паркування в Польщі. Знак P-20 – коперта

паркування в Польщі 

Можливість паркування в Польщі, окрім вертикальних дорожніх знаків, окреслюють три варіанти дорожньої розмітки: P-18 – звичайне паркомісце, P-20 – зарезервоване паркомісце, P-24 – паркомісце для інвалідів. Серед цих знаків, незнайомим для українців є знак P-20, або коперта, як називають його поляки. Цей знак являє собою намальований на дорожньому полотні прямокутник, що нагадує конверт, звідси й назва. Може супроводжуватись також вертикальним знаком D-18a.

правила паркування в Польщі

Паркувати автомобіль в межах цього конверту категорично заборонено, він зарезервований для певної категорії транспортних засобів. Найчастіше в самій коперті вказано, що це за категорія (наприклад, MPO – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania).

Така розмітка необхідна для швидкого паркування на території, де часто неможливо припаркуватись чи бракує для цього вільних місць. Колір ліній коперти – білий, жовтий колір означає всього лиш, що коперта в цьому місці тимчасово, проте паркуватись там все одно не дозволено. Особливо багато таких коперт на кордоні з Польщею, тому будьте уважними і не займайте дану площину, за паркування транспортного засобу на місці коперти водію загрожує штраф до 800 злотих.

⇒ Читайте також:

Перетин кордону з Польщею автомобілем

Митні переходи

Дороги Польщі

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

Камери на кордоні

Аеропорти Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах