Ціни на бензин в Польщі по воєводствах

20 Березня 2017

Падіння цін на нафту та стабільне зміцнення злотого по відношенню до долара зробили своє – ціни на паливо в Польщі падають і на сьогодні є найнижчими за останні кілька місяців. В середньому, літр 95 бензину зараз коштує 4, 67 злотих, 98 бензину– 4, 98 злотих, дизельне паливо обходиться дешевше – 4, 53 злотих, а от за літр газу пропан-бутан потрібно заплатити 2, 15 злотих.

Тільки за останній тиждень знижки в середньому становлять  5-6 грош на літрі бензину і дизеля, газ подешевшав на 3 гроші. В цілому, з початку березня ціни на паливо знизились на 12 і 7 гр./л відповідно.

Проте вартість  палива в Польщі залежить не лише від економічних чинників, а й також від того, в якому воєводстві його купувати, повідомляє tvn24bis.pl.

Це якнайкраще ілюструє інформативна карта цін на паливо в Польщі. На даній карті подано середні ціни на паливо в кожному польському воєводстві у наступній послідовності:

  • 95 бензин
  • 98 бензин
  • дизель
  • газ пропан-бутан

Як бачимо, найдешевше заправити  автомобіль  можна у Нижньосілезькому воєводстві - тут за літр 95 бензину слід заплатити 4,57 злотих, а дизель вартує трохи менше - 4,45 зл./л.

Найдорожчий бензин у Польщі, як показав аналіз, в Західно-Поморському воєводстві  (4,73 злотих), а от дизель у Вармінсько-мазурському воєводстві (4,60 зл/л). Щодо газу, то він теж найдорожчий у Західно-Поморському воєводстві (більш ніж 2, 25 зл/л), а от у Лодзинському і Свєнтокшиському воєводствах ціна на газ нижча аж на 10 грош -  літр обійдеться всього у 2,15 злотих.

Проте у порівнянні з аналогічним періодом минулого, 2016 року, все паливо таки суттєво подорожчало , до прикладу ціна 95 бензину піднялась на 62 гр./л, дизельного палива на 63 гр./л, а літр зрідженого газу подорожчав на 54 гроші.

Наразі, через коливання на ринку нафти, експерти та аналітики BM Reflex прогнозують сповільнення темпу падіння цін на паливо в Польщі. Проте вони передбачають також, що ціни на паливо на польських заправних станціях таки будуть падати і наступного тижня вартість палива в Польщі знизиться ще на 5 грош, навіть не зважаючи на те, що на оптовому ринку темпи падіння ціни явно не будуть високими. 

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах