29 Листопада 2016
Ми часто пишемо про переваги європейського, зокрема польського ринку, однак навіть там можна натрапити на копії відомих брендів. Найчастіше підробки можна знайти в небрендових інтернет-магазинах або ж на стихійних ринках.
Психологічні та соціологічні дослідження в Польщі свідчать про те, що обманути покупця не так вже й важко. Під час виготовлення підробки одягу відомого бренду достатньо використати такий самий колір чи напис і ефективне, варте мільйонів євро шахрайство вдасться. Стати жертвою шахраїв може кожен з нас, а тому товар слід обирати дуже прискіпливо, пише tvn24bis.pl.
Як виникає з рапортів відповідних європейських інституцій, в 2013 році на території ЄС підроблені речі продали на 338 млрд євро, що становить 2,5% всієї світової торгівлі. В ЄС аж 5% імпортних товарів є підробленими.
Виробники, копіюючи колір, назву або вигляд упакування, розраховують на безтурботність покупців. І таким чином виграють, адже клієнти зазвичай не одразу помічають брак. Дослідження, яке проводили фахівці з університету SWPS у Варшаві показало, що 12% поляків навіть не підозрюють про існування фірм, які виготовляють підроблений товар, а 32% не можуть відрізнити оригінал від підробки.
Аби не дозволяти шахраям обманювати покупців, автори дослідження радять підвищувати рівень обізнаності щодо цієї проблеми у суспільстві, проводячи спеціальні інформаційні кампанії. І хоча навіть це не гарантуватиме те, що підробки перестануть купувати, однак покупці стануть більш відповідально обирати товар.
Нагадаємо, 11 відомих брендів закрили свої магазини в Польщі.
Коментарі