В Польщі торговців зобов’яжуть вказувати на етикетках інформацію про знижену ціну

30 Грудня 2022
ціни на продукти в польщі 2022

З 1 січня 2023 року в Польщі почне діяти закон, що зобов’язує підприємства зі сфери торгівлі, окрім фактичної ціни товару, в тому числі за одиницю, вказувати у помітному місці також інформацію про знижену ціну. Відповідне розпорядження прийняло Міністерство розвитку та технологій, пише businessinsider.com.pl.

Постанова міністра розвитку щодо відображення цін на товари та послуги потрібна для кращого інформування споживачів, аби вони могли простіше порівнювати ціни у різних магазинах.

«Свідомий споживач хоче приймати рішення на основі чіткої та прозорої інформації. Положення Міністерства розвитку та технологій передбачає обов’язкове відображення, окрім фактичної вартості та ціни за одиницю товару, також інформації про знижену ціну на товари чи послуги. Таке рішення полегшить нам усім порівняння ціни на продукцію, а отже, дозволить робити свідомий вибір”, – сказав глава міністерства Вальдемар Буда.

Міністерство пояснило, що відповідно до положень постанови, фактична ціна, ціна за одиницю або інформація про знижену ціну має бути видимою та розміщуватись на товарі чи безпосередньо біля нього у загальнодоступному та добре видимому для споживачів місці.

«Цей обов'язок може бути реалізований, наприклад, за допомогою інформації на ціннику, у прайс-листі або у вигляді відбитка на товарі», - зазначено.

ціни на продукти в польських супермаркетахradiozet.pl

У міністерстві повідомили, що постанова набирає чинності з 1 січня 2023 року разом із законом від 1 грудня 2022 року Про внесення змін до Закону Польщі «Про права споживачів» та деяких інших законів. У міністерстві підкреслили, що йдеться про рішення, які імплементують Директиву 2019/2161 Європейського парламенту та Ради Європи в польську правову систему. 

«Метою всього пакету змін є посилення ефективності чинного споживчого регулювання та модернізація і вдосконалення деяких інструментів захисту інтересів споживачів в умовах динамічного прогресу цифровізації економіки», — наголошується.

Поправка, підписана в грудні президентом Анджеєм Дудою, також вносить зміни до Закону від 9 травня 2014 року щодо інформації про ціни на товари та послуги. Уточнено порядок відображення цін у разі застосування знижок та доповнено положення, які враховуються при накладенні штрафу на підприємця, який порушує положення про відображення цін.

Нагадаємо, ці, а також інші зміни до польського законодавства у сфері торгівлі, захисту конкуренції та прав споживачів стали наслідком поступового запровадження в країні директиви Євросоюзу, яку також називають “директивою Omnibus”. Вона має на меті змінити чотири базові закони, які захищають інтереси споживачів у ЄС. 

Директива усуває, серед іншого, практику фальшивих акцій та знижок. Йдеться про ситуацію, коли незадовго до Чорної п'ятниці деякі продавці штучно підвищували ціни на товари, щоб потім мати можливість пропонувати на них “знижки”, чим фактично повертали поточну ціну на товар. Директива Omnibus вимагає від торговців вказувати найнижчу ціну продукту за останні 30 днів. Ці правила стосуються як онлайн, так і звичайних магазинів.

⇒ Читайте також:

У польських магазинах розпочались післяріздвяні розпродажі

Бедронка підвищує зарплату з 2023 року: скільки зароблятимуть касири та працівники складу

Закупи до різдвяного столу: найдорожчі та найдешевші супермаркети в Польщі у 2022 році

Головне фото: prawomarketingu.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах