У Польщі основні документи замінять на електронну картку

29 Вересня 2016
польські документи, довуд особісти

В Польщі хочуть запровадити електронне посвідчення особи (elektroniczny dowód osobisty, e-dowód).  Урядовці планують, що нове посвідчення можна буде поєднати з іншими документами, наприклад з посвідченням водія, карткою медичного страхування (karta ubezpieczenia zdrowotnego) або банківською карткою.

польські документи, довуд особістиwww.chip.pl

Про це повідомила міністр цифрових технологій Польщі Анна Стрежинська. За її словами, над реалізацією проекту електронних посвідчень працює також Міністерство Внутрішніх Справ та Адміністрації і Міністерство Здоров'я Польщі. Поки що урядовці не можуть точно сказати, з якими саме документами об'єднають електронні картки. Також невідомо, чи зміни стосуватимуться власників так званих карт побиту (karta pobytu). 

Оскільки на ID-картках зберігатиметься безліч особистих даних громадянина Польщі, процес вирішення різноманітних справ в офіційних урядових установах стане набагато легшим та швидшим. Також електронне посвідчення міститиме біометричні дані, а отже його власник зможе вільно подорожувати країнами ЄС.

польські документи, довуд особістиfreeisoft.pl

Міністерство цифрових технологій зобов'язане реалізувати проект до кінця травня 2019 року. Однак, за прогнозами міністра Стрежинської, нові посвідчення особи з'являться вже під кінець 2018 року.  На запровадження електронних посвідчень Польща отримала 297 млн злотих дотацій. Ще 1,5 млрд злотих держава виділить на те, щоб старі посвідчення замінили на електронні. Таким чином громадяни Польщі не муситимуть платити за нові ID-картки з власної кишені. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах