В Польщі водіїв Uber хочуть зобов’язати одержувати ліцензію

20 Квітня 2017
убер таксі в польщі ціни

В Польщі планують зобов’язати всіх, хто надає пов’язані з перевезенням послуги, одержувати спеціальну ліцензію. Законопроект Міністерства Інфраструктури та Будівництва Польщі потрапить на розгляд уряду в травні. Якщо ухвала набуде чинності, а автори сподіваються, що це трапиться вже на початку наступного року, таксисти та водії сервісу Uber матимуть рівні права.

На думку експертів, такий крок суттєво перешкоджатиме діяльності американської компанії в Польщі і може навіть стати причиною того, що Uber покине польський ринок автомобільних перевезень (як це сталось в Данії після ухвалення нового закону, що регулює діяльність таксі). Це, в свою чергу, буде прикрою новиною для більш ніж мільйона користувачів мобільного додатку Uber в Польщі.

Водночас, іншим фірмам, які надають послуги перевезення в Польщі, зокрема і звичайним таксистам, зникнення Uber піде лише на руку. Проти цієї відомої американської компанії, яка створила однойменний мобільний додаток для пошуку, виклику та оплати приватних водіїв, виступають таксисти ледь не у всіх країнах світу, де Uber веде свою діяльність. Схожа ситуація склалась і в Польщі. Спочатку польське представництво компанії звинувачували в ухиленні від сплати податків, але згодом такі закиди були спростовані. Віднедавна Uber почав вимагати від своїх водіїв, аби ті були зареєстровані як підприємці, а всі податки сплачувались чесно та прозоро. Зараз польські таксисти прагнуть, аби водіїв Uber зобов’язали мати відповідну ліцензію, адже її відсутність сприяє недобросовісній конкуренції. Схоже, що польські урядовці погоджуються з таким твердженням.

Uber в Польщі. Ціни за проїзд

Але чому таксисти з різних країн світу так гостро реагують на появу Uber в їхніх містах? Справа в тому, що для більшості людей, які мають смартфони та кредитні картки, користуватись цим сервісом набагато зручніше та економічно вигідніше, ніж звичайним таксі.

Оплата за проїзд в польському Uber складається з трьох частин: початковий внесок (4 злотих), ставка за кілометр (1,3 злотих) та оплата за кожну хвилину, проведену в дорозі (0,25 злотих). З лютого 2017 року в польському Uber також діє мінімальна ставка за поїздку, що складає 10 злотих.

Якщо порівнювати ставки Uber із варістю послуг таксі в Кракові або інших великих містах Польщі, то початковий внесок тут становить в середньому 6 злотих, а ставка за кілометр – 1,8 злотих. 

Цікаво, що користуватись Uber не завжди вигідніше ніж таксі. У період, коли кількість потенційних пасажирів є значно більшою, ніж кількість доступних водіїв (наприклад, в день проведення масових святкувань чи подій), ставка може значно рости (навіть вдвічі або втричі). В такому випадку пасажирам вигідніше скористатись послугами таксі або ж почекати, коли більшість водіїв Uber звільниться і ставка автоматично зменшиться.  

убер мобільний додаток польщаmobirank.pl

Переваги Uber-таксі в Польщі

Пасажири часто надають перевагу сервісу Uber, оскільки він має декілька суттєвих плюсів. Замовити поїздку з Uber дуже просто – необхідно встановити мобільний додаток на власний смартфон та підключити до свого акаунту банківський рахунок, з якого згодом зніматимуться кошти за поїздки (в Польщі Uber не проводить готівкові розрахунки). Окрім цього, важливою перевагою є те, що ви завжди знаєте, з яким водієм відбудеться ваша поїздка і зможете переглянути його рейтинг, а після закінчення подорожі поставити йому власну оцінку в додатку Uber. Таким чином, цей сервіс завжди перевіряє власників авто і співпрацює лише з кваліфікованими водіями.

Uber має декілька інших плюсів, про що свідчить постійне збільшення кількості його клієнтів. В Польщі послугами Uber можуть скористатись мешканці багатьох великих міст, зокрема Кракова, Варшави, Гданська, Вроцлава, Познаня, Лодзі, Катовіцах та ін. Мережа клієнтів активно зростає, що стає причиною загострення конкуренції. Сподіватимемось, що польському уряду вдасться врегулювати справу так, щоб на ринку перевезень в Польщі діяла справедлива конкуренція, а такі інноваційні бізнес-моделі, як Uber, могли і надалі приносити прибутки приватним водіям, а також сприяли розвитку економіки країни.

Uber в Європі. Країни, в яких діяльність сервісу вважається нелегальною

Незважаючи на свою шалену популярність, сервіс Uber часто стикається із серйозними перепонами на шляху до завоювання ринку багатьох європейських країн. Минулоріч цей сервіс визнали нелегальним перевізником в Данії. Суд постановив, що водії цієї компанії працюють лише заради отримання прибутку, а отже Uber не підходить під визначення сервісу спільних поїздок, а більший схожий на нелегальне таксі. Вже наприкінці березня 2017 року компанія вирішила припинити роботу в цій країні через нові вимоги до таксі, згідно з якими машини повинні мати лічильники та датчики присутності на сидіннях.

Претензії до роботи Uber висувають й в інших європейських країнах. Зокрема, цей сервіс нещодавно тимчасово заборонили в чеському місто Брно. Проблеми з місцевим законодавством мають також представництва Uber в Німеччині, Франції, Італії та Іспанії.

Нагадаємо, віднедавна Uber розпочав свою роботу в декількох містах України. Зокрема, цим сервісом вже можуть користуватись мешканці Києва, Одеси, Львова та Дніпра, а з 20 квітня до української мережі долучився і Харків. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах