В Польщі вводять новий порядок масових зібрань

08 Грудня 2016
мітинг в польщі

В Польщі точиться гостра дискусія навколо розробленого правлячою партією "Закон і Справедливість" проекту змін до Закону про масові зібрання. Автори проекту вважають його таким, що захищає громадський порядок і безпеку демонстрантів. Противники, натомість, наголошують, що законопроект загрожує основним свободам і правам громадян, передає tvn24bis.pl

Які зміни чекатимуть на поляків після прийняття закону

Відповідно до прийнятого польським Сеймом минулого тижня Закону про масові зібрання, воєвода зможе видавати дозвіл на циклічну організацію мітингів в одному і тому ж місці на три роки підряд. Цікаво, що закон надає перевагу організованим владою мітингам, а також зібранням, що відбуваються в межах діяльності Церкви чи інших релігійних організацій. Це означає, що у випадку, коли звичайні громадяни раптово захотіли б провести зібрання, воно було б заборонене, якщо відбувалося б в один і той же час, в одному і тому ж місці (або на відстані менш ніж 100 метрів), що і циклічний мітинг органів влади або Церкви.

Циклічними закон визначає ті мітинги і зібрання, які проводить одна і та ж організація в однаковому місці хоча б 4 рази в рік, або принаймні раз на рік в день державного чи національного свята. Такі зібрання повинні були відбутись впродовж останніх трьох років з метою "вшанування важливих та істотних для історії Польської Республіки подій".

Згідно із законопроектом, першість у виборі місця і часу проведення мітингу надається тим організаторам, які повідомили органи влади про свої наміри раніше за інших.

Як реагують на подібні рішення європейські організації

Автори, а також прихильники законопроекту вважають, що він жодним чином не обмежує права громадян, а навпаки підтримує безпеку людей під час масових зібрань. Польські політики наголошують, що цей закон має служити вирішенню суспільних конфліктів, адже зібрання двох великих груп людей в одному місці немає сенсу.

Водночас законопроект гостро критикує безліч польських та європейських організацій, зокрема ОБСЄ, Рада Європи, Верховний Суд, Речник громадянських прав Польщі та 77 різних неурядових організацій. Противники вважають, що ухвалення закону суперечитиме загальновизнаним в Євросоюзі правам громадян. 

Нагадаємо, у Польщі вкотре вносять зміни до Закону про Карту Поляка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах