23 Жовтня 2017
Міська влада спільно з неурядовими організаціями започатковують серію уроків у школах, на яких навчатимуть учнів толерантного ставлення до іноземців – повідомляє видання Lubliski Kurier.
Люблін – старовинне польське місто, найбільший промисловий, культурний і науковий осередок у Східній Польщі та на правобережжі Вісли. Сюди приїжджають не лише туристи у пошуках гарних вражень та чарівної атмосфери. У ВНЗ міста навчаються багато іноземних студентів, приїжджають сюди і на роботу.
Окрім того, значний потік іноземців через Люблін подорожує і в інші польські міста, зокрема в Варшаву, оскільки місто має вигідне розташування та хороше транспортне сполучення.
Серед іноземців у Любліні значна частка – це саме українці, адже місто знаходиться відносно близько до України (всього 100 км від кордону). І з кожним роком їх число росте дедалі більше.
Саме тому влада міста вирішила проводити у школах уроки, на яких польських учнів навчали б толерантності до іноземців, детальніше розглядаючи культуру та звичаї представників інших народів, які мешкають в Любліні та пояснюючи, що в сучасному світі немає місця для будь-якої дискримінації, в тому числі за національною ознакою.
Як наголосив заступник мера Любліна Кшиштоф Коморський: "Ми створюємо образ толерантного міста. І якщо ми хочемо бути визнаними як відкрите для іноземців місто, то не можемо дозволити собі будь-якої дискримінації за ознакою національності ".
Уроки толерантності планують проводити до кінця навчального року в 270-ти класах шкіл Любліна. Участь у розробці навчального плану та у безпосередньому проведенні уроків візьмуть неурядові польські організації Homo Faber, Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenia dla Ziemi.
Сама ідея таких уроків – це також своєрідна відповідь на акти насильства по відношенню до іноземців, які останнім часом, на жаль, траплялися в Любліні. Вони мають на меті також підвищити рівень безпеки іноземних гостей в місті.
Учні отримають на уроках знання про те, хто саме приїжджає до Польщі, з яких країн потік іноземців найбільший та з якою метою вони прибувають, якому місту надають перевагу і чому.
Уроки толерантності проводитимуть після узгодження з директорами кожної зі шкіл і вони не будуть примусовими. Відбуватимуться заняття під час виховних годин.
"Наша школа буде брати участь в програмі, оскільки ми хочемо, щоб учні росли дружелюбними та відкритими" – поділився Гжегож Лех, директор загальнооствітнього ліцею ім. Люблінської унії в Любліні.
Кшиштоф Коморський також зазначив, що "даний проект не має нічого спільного з будь-якою партією або політичною ініціативою".
Уроки толерантності - це хороша ідея, що має на меті виховувати в підростаючого покоління хороше ставлення та повагу до інших та викорінити дискримінацію за національною ознакою. А це - вагомий крок у розвиток мультинаціонального та толерантного суспільства.
Читайте також:
Цікаві факти про Польщу, які вас здивують. Інфографіка
Коментарі