Як вдало запланувати авіаподорож в часи пандемії

19 Листопада 2020
дешеві квитки на літак в польщу 2020

Виклики, пов’язані з пандемією коронавіруса, для багатьох мандрівників стали великою перешкодою. Між країнами Європи досі не налагоджені регулярні авіасполучення. Для більшості громадян України в’їзд до Євросоюзу досі значно обмежений. Ніхто не береться робити точні прогнози, коли ситуація внормується і авіакомпанії відновлять свій звичний графік польотів. Особлива нестабільність в цьому питанні відчувається зараз, коли багато країн світу переживають другу хвилю епідемії

Авіакомпанії потерпають не менше, ніж самі мандрівники. Їхній бізнес, який вони вибудовували впродовж багатьох років, опинився під загрозою. Аби завоювати довіру клієнтів, перевізники один за одним запроваджують гнучкі правила внесення змін до вже придбаних квитків та всіляко йдуть назустріч своїм клієнтам. 

Самі пасажири стали ще більш ретельно та завбачливо підходити до планування подорожей, навіть якщо вона не передбачає виїзду за межі держави. Якщо і ви плануєте невдовзі відправитись у мандрівку, пропонуємо вам ознайомитись із кількома порадами експертів щодо того, коли краще купувати авіаквитки, а також із новими правилами авіаперевезення в Україні.

літаком з україни в польщу 2020

Як купити авіаквитки за найбільш вигідною ціною

Міжнародна туристична агенція Expedia провела власне дослідження, аби визначити найбільш та найменш сприятливі моменти для купівлі авіаквитків. Поради турагенції виявились універсальними для всіх авіаліній. Так, аналітики Expedia стверджують, що найбільш вдалий день для планування нової авіаподорожі та придбання квитків на літак є неділя, пише УНІАН. 

На думку експертів компанії, купувати авіаквитки у неділю чи суботу є більш вигідно, ніж у робочі дні чи безпосередньо перед вихідними. Так, різниця у вартості квитка порівняно з п’ятницею може становити навіть 17%.

Цікаво, що на бізнес-поїздки діє інше правило: у цьому випадку міжнародні авіаквитки краще купувати у четвер. В цей день також знижується вартість оренди автомобіля. А от найвищі ціни на прокат автівок бувають зазвичай по вівторках, запевняють експерти. 

«Ми вивчили ці дані для того, щоб допомогти мандрівникам прийняти продумані рішення при плануванні майбутнього відпочинку», — пояснюють в компанії.

як купити дешеві квитки на літак

В Україні - нові правила авіаперевезень. Що змінилось для пасажирів?

З листопада 2020 року в Україні почали діяти нові правила авіаперевезення пасажирів і багажу. Як пояснили в Державіаслужбі, чимало змін чекає на самі авіакомпанії, як от право регулювати умови перевезення ручної поклажі повністю самостійно. Та є й моменти, що стосуються пасажирів авіаліній. До яких змін у повітряних перевезеннях слід готуватись українським мандрівникам?

Відтепер авіакомпанії, що виконують рейси із аеропортів українських міст, можуть самостійно встановлювати час закінчення реєстрації пасажирів та посадки на рейс. Досі реєстрацію можна було закрити за 45 хвилин до вильоту, а посадку - за 15 хв. Крім цього, для реєстрації в аеропорту офіційно дозволили використовувати електронний варіант документів із мобільного додатка “Дія”.

Чимало змін стосується правил перевезення багажа в салоні літака. Перш за все, перевізникам більше не потрібно прикріплювати наліпку "В кабіну", "Ручна поклажа", "Approved Cabin Baggage" на предмети, що перевозяться в салоні. Відтак, авіакомпаніям дозволили повністю самостійно регулювати правила перевезення ручного багажу. Раніше перевізник не міг стягувати оплату за перевезення в салоні жіночих або чоловічих сумок, папок для паперів, верхнього одягу, парасоль або тростин, а також друкованих видань для читання під час польоту. Виняток залишили для дитячого харчування, дорожнього візочка для немовлят до 1 року, дитячого візка, милиць, інвалідного візка.

правила ручної поклажі в літаках 2020

Авіакомпаніям також надали право самостійно регулювати правила перевезення домашніх тварин, зокрема встановлювати максимально допустиму вагу для перевезення тварини в салоні літака. 

Із нових правил авіаперевезення забрали пункт про можливість безкоштовного перебронювання квитка у випадку зриву стикування, навіть якщо квитки були оформлені окремими бронюваннями. Разом з тим, більшість авіаліній гарантують своїм пасажирам стикування тільки при оформленні перевезення єдиним квитком.

Українська Державіаслужба також вирішила прирівняти затримку рейсу на більш ніж 48 годин до його скасування. Водночас, скасуванням більше не вважатиметься зміна аеродрому вильоту або прильоту в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Крім цього, рейс вважатиметься виконаним, навіть якщо його передадуть іншому перевізнику. Останній, своєю чергою, має забезпечити 
перевезення всіх пасажирів спеціально організованим рейсом.

Ще одне позитивне нововведення для пасажирів: відтепер ліміт компенсації при затримці рейсу становитиме 5346 спеціальних прав запозичень (близько 7,6 тис. доларів). Якщо багаж було втрачено або пошкоджено, ліміт становитиме 1288 спеціальних прав запозичень (близько 1,8 тис. доларів). Разом з тим, отримати максимальну компенсацію від авіаліній доволі складно - доведеться зібрати документальні підтвердження зазнаних втрат.

Нові правила авіаперевезення в Україні також торкнулись посередників, які сприймають в отриманні грошової компенсації від авіакомпаній. Відтепер на запит уповноваженого органу з питань цивільної авіації такі посередники повинні подати оригінал документів, які підтверджують повноваження, в тому числі копію посвідчення особи пасажира.

⇒ Читайте також:

Які рейси Wizz Air і Ryanair будуть виконувати в зимовий період з України

Як дешево подорожувати з Ryanair: поради для мандрівників-початківців

Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах