Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВиклики, пов’язані з пандемією коронавіруса, для багатьох мандрівників стали великою перешкодою. Між країнами Європи досі не налагоджені регулярні авіасполучення. Для більшості громадян України в’їзд до Євросоюзу досі значно обмежений. Ніхто не береться робити точні прогнози, коли ситуація внормується і авіакомпанії відновлять свій звичний графік польотів. Особлива нестабільність в цьому питанні відчувається зараз, коли багато країн світу переживають другу хвилю епідемії.
Авіакомпанії потерпають не менше, ніж самі мандрівники. Їхній бізнес, який вони вибудовували впродовж багатьох років, опинився під загрозою. Аби завоювати довіру клієнтів, перевізники один за одним запроваджують гнучкі правила внесення змін до вже придбаних квитків та всіляко йдуть назустріч своїм клієнтам.
Самі пасажири стали ще більш ретельно та завбачливо підходити до планування подорожей, навіть якщо вона не передбачає виїзду за межі держави. Якщо і ви плануєте невдовзі відправитись у мандрівку, пропонуємо вам ознайомитись із кількома порадами експертів щодо того, коли краще купувати авіаквитки, а також із новими правилами авіаперевезення в Україні.
Міжнародна туристична агенція Expedia провела власне дослідження, аби визначити найбільш та найменш сприятливі моменти для купівлі авіаквитків. Поради турагенції виявились універсальними для всіх авіаліній. Так, аналітики Expedia стверджують, що найбільш вдалий день для планування нової авіаподорожі та придбання квитків на літак є неділя, пише УНІАН.
На думку експертів компанії, купувати авіаквитки у неділю чи суботу є більш вигідно, ніж у робочі дні чи безпосередньо перед вихідними. Так, різниця у вартості квитка порівняно з п’ятницею може становити навіть 17%.
Цікаво, що на бізнес-поїздки діє інше правило: у цьому випадку міжнародні авіаквитки краще купувати у четвер. В цей день також знижується вартість оренди автомобіля. А от найвищі ціни на прокат автівок бувають зазвичай по вівторках, запевняють експерти.
«Ми вивчили ці дані для того, щоб допомогти мандрівникам прийняти продумані рішення при плануванні майбутнього відпочинку», — пояснюють в компанії.
З листопада 2020 року в Україні почали діяти нові правила авіаперевезення пасажирів і багажу. Як пояснили в Державіаслужбі, чимало змін чекає на самі авіакомпанії, як от право регулювати умови перевезення ручної поклажі повністю самостійно. Та є й моменти, що стосуються пасажирів авіаліній. До яких змін у повітряних перевезеннях слід готуватись українським мандрівникам?
Відтепер авіакомпанії, що виконують рейси із аеропортів українських міст, можуть самостійно встановлювати час закінчення реєстрації пасажирів та посадки на рейс. Досі реєстрацію можна було закрити за 45 хвилин до вильоту, а посадку - за 15 хв. Крім цього, для реєстрації в аеропорту офіційно дозволили використовувати електронний варіант документів із мобільного додатка “Дія”.
Чимало змін стосується правил перевезення багажа в салоні літака. Перш за все, перевізникам більше не потрібно прикріплювати наліпку "В кабіну", "Ручна поклажа", "Approved Cabin Baggage" на предмети, що перевозяться в салоні. Відтак, авіакомпаніям дозволили повністю самостійно регулювати правила перевезення ручного багажу. Раніше перевізник не міг стягувати оплату за перевезення в салоні жіночих або чоловічих сумок, папок для паперів, верхнього одягу, парасоль або тростин, а також друкованих видань для читання під час польоту. Виняток залишили для дитячого харчування, дорожнього візочка для немовлят до 1 року, дитячого візка, милиць, інвалідного візка.
Авіакомпаніям також надали право самостійно регулювати правила перевезення домашніх тварин, зокрема встановлювати максимально допустиму вагу для перевезення тварини в салоні літака.
Із нових правил авіаперевезення забрали пункт про можливість безкоштовного перебронювання квитка у випадку зриву стикування, навіть якщо квитки були оформлені окремими бронюваннями. Разом з тим, більшість авіаліній гарантують своїм пасажирам стикування тільки при оформленні перевезення єдиним квитком.
Українська Державіаслужба також вирішила прирівняти затримку рейсу на більш ніж 48 годин до його скасування. Водночас, скасуванням більше не вважатиметься зміна аеродрому вильоту або прильоту в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Крім цього, рейс вважатиметься виконаним, навіть якщо його передадуть іншому перевізнику. Останній, своєю чергою, має забезпечити
перевезення всіх пасажирів спеціально організованим рейсом.
Ще одне позитивне нововведення для пасажирів: відтепер ліміт компенсації при затримці рейсу становитиме 5346 спеціальних прав запозичень (близько 7,6 тис. доларів). Якщо багаж було втрачено або пошкоджено, ліміт становитиме 1288 спеціальних прав запозичень (близько 1,8 тис. доларів). Разом з тим, отримати максимальну компенсацію від авіаліній доволі складно - доведеться зібрати документальні підтвердження зазнаних втрат.
Нові правила авіаперевезення в Україні також торкнулись посередників, які сприймають в отриманні грошової компенсації від авіакомпаній. Відтепер на запит уповноваженого органу з питань цивільної авіації такі посередники повинні подати оригінал документів, які підтверджують повноваження, в тому числі копію посвідчення особи пасажира.
⇒ Читайте також:
Які рейси Wizz Air і Ryanair будуть виконувати в зимовий період з України
Як дешево подорожувати з Ryanair: поради для мандрівників-початківців
Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
У минулому році польська залізниця перевезла 341,6 млн осіб, в середньому по 69 км за одну подорож на кожного. Це означає зростання кількості пасажирів на 39,5% у порівнянні з 2021 роком.
У березні 2023 року польська авіакомпанія LOT запустила прямий рейс до Нью-Йорка з аеропорту Жешув. Зараз це найближче до кордону з Україною летовище, звідки виконують прямі авіарейси зі Сполученими Штатами.
Європейський автобусний перевізник FlixBus запускає нове пряме сполучення між столицями України та Польщі. Маршрут також пролягатиме через два варшавських летовища – Модлін та аеропорт ім. Шопена.
У четвер, 27 квітня, в польському місті Радом офіційно запрацювало нове летовище Варшава-Радом ім. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 Roku. Перший літак – з Парижа – приземлиться в новому аеропорту вже сьогодні ввечері.
У 2022 році ірландська лоукост-авіакомпанія Ryanair стала першою серед тих, хто перевіз найбільшу кількість пасажирів у Польщі.
Коментарі