Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВже кілька років поспіль ірландський лоукостер Ryanair залишається лідером на європейському ринку бюджетних авіаперевезень. Про це свідчить не лише кількість перевезених пасажирів, але й гнучка цінова політика компанії. Тим, хто заздалегідь планує свої подорожі та знає коли, де і як шукати авіаквитки, вдається літати з Ryanair навіть за 10 євро в обидві сторони. Звісно ж, така вартість квитка не компенсує витрат компанії, а тому лоукостери, такі як Ryanair чи Wizz Air, придумують різні схеми збільшення прибутку. Якщо не знати про те, як вони працюють, можна легко “попастись” і в результаті отримати рахунок на десятки євро більший, за початковий.
Якщо ви вперше плануєте подорож з лоукостером і бажаєте максимально зекономити на польоті, або ж давно не користувались послугами авіакомпаній і хочете вберегти себе від незапланованих витрат, веб-сервіс avianews.com підготував для вас кілька корисних порад. Вони будуть актуальними для тих пасажирів, які вирішили скористатись найдешевшим тарифом Ryanair - Value, оскільки дорожчі тарифи вже можуть включати в себе платні послуги авіакомпанії.
⇒ Ryanair відкриває два нові рейси з України в Європу
Про це знають як досвідчені мандрівники, так і ті, хто подорожує один-два рази в рік - купити квиток на літак за найбільш вигідною ціною можна за кілька місяців до запланованої дати вильоту. Однак таке правило діє не завжди.
Вартість квитків регулює так звана автоматична система керування прибутковістю. Спочатку вона може встановити високі ціни на рейс, але якщо попит на нього не зростає, з часом вартість квитка почне знижуватись. Тому, avianews.com радить моніторити ціни за допомогою онлайн-сервісу Fare Finder, створеного самою компанією Ryanair.
Фактично, резервувати місця на популярні авіарейси краще за 3-4 місяці до вильоту. А от на нові маршрути дешеві квитки можуть з’явитись навіть за місяць до запланованої дати. Та чим ближче до дня подорожі, тим інтенсивніше ростиме ціна.
⇒ Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка
Мережа пропонує користувачам безліч онлайн-сервісів з пошуку та купівлі дешевих авіаквитків, однак пасажирам Ryanair у більшості випадків вигідніше резервувати місця безпосередньо через веб-сайт компанії. Таким чином, ви завжди зможете самі керувати своїми квитками і самостійно, а отже безкоштовно, пройдете онлайн-реєстрацію на рейс.
Та в деяких випадках ці сервіси можуть пропонувати вигідну знижку для користувачів. Наявність таких пропозицій на ваш рейс можна перевірити за допомогою таких сайтів-агрегаторів, як skyscanner чи momondo. Зверніть також увагу на кінцеву вартість квитка, оскільки до неї на кінцевому етапі резервації може додатись сервісний збір.
Сам Ryanair також розставив на своєму веб-сайті різні “пастки”, на які можна натрапити під час оплати. Один з яскравих прикладів - конвертація однієї валюти в іншу за доволі невигідним курсом. Якщо спочатку вам показують вартість квитка в євро, а під час оплати пропонують ціну в доларах, це означає, що туди вже входить конвертація. На щастя, від неї можна відмовитись.
⇒ Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі
До базового, найдешевшого тарифу Value, входить перевезення тільки одного предмета ручної поклажі, який не перевищує габаритів 40х25х20 см та не має обмеження ваги. Окрім цього, ви також маєте право взяти зі собою в літак товари, придбані у магазинах Duty Free в аеропортах.
Якщо ж пасажир візьме зі собою на борт занадто велику сумку, яка не поміститься у спеціальний калібратор, йому доведеться заплатити штраф на суму 25 євро і віддати сумку до багажного відділення.
Щоб мати можливість перевозити дві одиниці ручної поклажі (одну малу сумку і одну велику з габаритами до 55х40х20 см і вагою до 10 кг), достатньо оплатити послугу пріоритетної посадки. Станом на березень 2020 року, для пасажирів авіакомпанії Ryanair вона коштує від 6 до 14 євро за один переліт.
Щодо звичайного багажа, то ви можете оплатити вартість або однієї сумки вагою до 10 кг, або однієї вагою до 20 кг. Якщо вага валізи буде перевищувати норму, в аеропорту з вас також стягнуть штраф - 11 євро за кожен надлишковий кілограм.
⇒ Офіційні вихідні, довгі вікенди та дні заборони торгівлі в Польщі у 2020 році
Кілька років тому ірландський лоукостер Ryanair, як й інші бюджетні авіаперевізники, відмовився від вільної розсадки в літаку і тепер в квитку вказано конкретне місце для кожного пасажира. Ті, хто хоче самостійно обрати собі місце, повинні доплатити за це певну суму.
Якщо ж не хочеться переплачувати, avianews.com підказує корисний лайфхак: ті, хто проходить онлайн-реєстрацію на рейс одними з перших, зазвичай отримують незручні місця, а тому реєструватись краще якомога пізніше. Нагадуємо, онлайн-реєстрація на рейс завершується за дві години до вильоту.
Також, майте на увазі, що якщо ви летите не самі, є великий шанс, що вас із іншим пасажиром розсадять у різних частинах салону. Щоб зекономити, пройдіть онлайн-реєстрацію для одного пасажира, а дізнавшись, яке місце виділила йому система, заплатіть за послугу і виберіть друге місце біля нього.
Реєстрацію на рейси авіакомпанії Ryanair можна пройти безкоштовно, але тільки в режимі онлайн. Пасажири, які вибрали і оплатити своє місце, мають право зареєструватись за 60 днів до вильоту. Для решти клієнтів реєстрація стає доступною за 48 годин до запланованої години польоту. Якщо ж ви не пройшли онлайн-реєстрацію, з вас стягнуть 55 євро за реєстрацію в аеропорту. Від штрафу не застраховані навіть ті, хто успішно зареєструвався онлайн, але в аеропорту не зміг показати роздрукований посадковий талон або його електронну версію - за роздрук квитка на стійці реєстрації в аеропорту доведеться додатково заплатити 20 євро.
⇒ Wizz Air вводить автоматичну реєстрацію на рейси
Коли ви купуєте квиток на будь-який рейс Ryanair, ви обов’язково мусите вказати ім’я та прізвище пасажира. Згодом його можна буде змінити, але лише після оплати сервісного збору на суму 115-160 євро за одну особу. Від 35 до 95 євро також доведеться заплатити тим, хто захоче змінити дату вильоту чи маршрут. Окрім цього, вам доведеться доплатити різницю між попереднім та новим квитком, якщо така буде. Найчастіше трапляється так, що клієнтам компанії стає вигідніше придбати новий квиток, аніж змінювати дані в попередньому. Також зауважимо, що дату вильоту чи маршрут можна змінити найпізніше за 2,5 години до початку рейсу, а ім’я пасажира - за 2 години до вильоту.
Нагадаємо, наприкінці 2019 року Ryanair змінив тарифікацію та підвищив збір за пріоритетну посадку.
⇒ Читайте також:
Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі
LOT відкриває прямий рейс з Польщі до Сан-Франциско
В аеропортах Варшави власники біометрики зможуть проходити паспортний контроль самостійно
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
У минулому році польська залізниця перевезла 341,6 млн осіб, в середньому по 69 км за одну подорож на кожного. Це означає зростання кількості пасажирів на 39,5% у порівнянні з 2021 роком.
У березні 2023 року польська авіакомпанія LOT запустила прямий рейс до Нью-Йорка з аеропорту Жешув. Зараз це найближче до кордону з Україною летовище, звідки виконують прямі авіарейси зі Сполученими Штатами.
Європейський автобусний перевізник FlixBus запускає нове пряме сполучення між столицями України та Польщі. Маршрут також пролягатиме через два варшавських летовища – Модлін та аеропорт ім. Шопена.
У четвер, 27 квітня, в польському місті Радом офіційно запрацювало нове летовище Варшава-Радом ім. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 Roku. Перший літак – з Парижа – приземлиться в новому аеропорту вже сьогодні ввечері.
У 2022 році ірландська лоукост-авіакомпанія Ryanair стала першою серед тих, хто перевіз найбільшу кількість пасажирів у Польщі.
Коментарі