Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі

26 Лютого 2020
лоукости до польщі

Мандрівка літаком була, є і буде найзручнішим варіантом для подорожі на далеку відстань. Хоча раніше це здавалось розкішшю, зараз сісти на літак і відправитись на кілька днів у сусідню країну - це така ж звична річ, як виїхати кудись за місто.

І справді, авіаперевезення ще ніколи не були такими доступними для простих мандрівників, як зараз. Більше не потрібно купувати квитки на літак за кілька місяців наперед - якщо слідкувати за акціями і знижками авіакомпаній, за вигідною ціною можна зарезервувати своє місце навіть за кілька днів до вильоту. 

Серед українців популярними залишаються авіанапрямки до сусідньої Польщі. По-перше, подорож літаком - це чудова нагода оминути виснажливі черги на автомобільних пунктах пропуску і таким чином зберегти чимало часу і зусиль. По-друге, аеропорти багатьох великих польських міст мають зручніше сполучення з європейськими містами, ніж українські летовища. Тому Польща стає своєрідним хабом для українських туристів на шляху до віддалених європейських куточків. 

літаком до польщі напрямки в 2020 році

З огляду на це, все більше людей надають перевагу саме авіаперевезенням. Про це свідчить і актуальна статистика, нещодавно опублікована польським Управління цивільної авіації. Детальніше про те, які аеропорти, авіакомпанії та туристичні напрямки були найбільш популярними в Польщі у 2019 році дізнаєтесь далі у нашому матеріалі. 

⇒ Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

Аеропорти Польщі: рейтинг за кількістю пасажирів в 2019 році

За перші три квартали 2019 року польські аеропорти обслужили майже 37,6 млн пасажирів, йдеться у звіті Управління цивільної авіації Польщі. Показник зріс на 6% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, однак загальна динаміка росту дещо сповільнилась. Так, приріст пасажирів у 2018 році порівняно з 2017 роком складав аж 16%. 

Найбільшою кількістю мандрівників традиційно може похвалитись Аеропорт ім. Ф. Шопена у Варшаві - за 9 місяців 2019 року він обслужив понад 14,3 млн пасажирів. Рух у столичному порту зріс на 5%, тобто на майже 664 тисячі пасажирів, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. 

Друге місце серед польських аеропортів за кількістю перевезених пасажирів посідає аеропорт Краків-Баліце - 6,2 млн осіб за три квартали 2019 року. Малопольське летовище може також похвалитись найбільшим приростом пасажирів (на 1,2 млн осіб більше, ніж в 2018 році) та динамікою росту на рівні 23%. 

аеропорти польщі 2020

Краківський порт наздоганяє летовище у Ґданську - 4,1 млн пасажирів у 2019 році проти 3,8 млн людей у 2018 році (приріст склав 6,3%). 

Разом з тим, у деяких польських аеропортах відслідкували зменшення кількості пасажирів у порівнянні з 2018 роком. Йдеться про аеропорти Катовіце-Пижовіце (спад на рівні -1,3%), Познань-Лавіца (-5,5%) та Щецін-Голенюв (-6,3%). Найбільшу кількість пасажирів за 9 місяців втратив повітряний порт у Любліні - з 368 тисяч осіб у 2018 до 269 тисяч у 2019 рр. 

⇒ В аеропортах Варшави власники біометрики зможуть проходити паспортний контроль самостійно

Найпопулярніші авіаперевізники в Польщі

Найбільш популярною авіакомпанією, з огляду на кількість перевезених пасажирів в Польщі, залишається ірландський лоукостер Ryanair - майже 9 мільйонів клієнтів за три квартали 2019 року.

Одразу ж за ним в рейтингу найпопулярніших серед поляків авіаліній розташувалась національна компанія LOT - майже 8,8 мільйонів пасажирів. Саме цей перевізник розвивався у 2019 році найбільш динамічно. За 9 перших місяців минулого року компанія обслужила на 995 тисяч людей більше, ніж за аналогічний період 2018 року, досягнувши 12-відсоткової динаміки росту. Крім цього, у третьому кварталі 2019 року послугами авіакомпанії LOT скористалась найбільша кількість осіб - 3,3 млн. 

лоукости в польщі 2020 рік

Третє місце в рейтингу займає угорський лоукостер Wizz Air - у 2019 році компанія обслужила 7,1 млн пасажирів у Польщі. За нею розташувалась німецька Lufthansa (1,8 млн пасажирів). Щодо Українських міжнародних авіаліній, то за три квартали 2019 року послугами компанії у польських аеропортах скористалось трохи менше 200 тисяч пасажирів. 

Популярні туристичні напрямки з польських аеропортів

Як йдеться у звіті Управління цивільної авіації Польщі, за перші три квартали 2019 року кількість регулярних авіарейсів у польських аеропортах збільшилась на 8,2%. Це дозволило повітряним портам країни обслужити на 2,5 млн пасажирів більше, ніж у 2018 році.

популярні туристичні напрямки в польщі 2020 рік

Найбільша кількість пасажирів скористалась міжнародними напрямками до Великої Британії, Німеччини та Італії. Найбільший приріст пасажирів, тим часом, помітили у напрямку до України - на 561 тис. пасажирів більше (62% росту), а також до Нідерландів - на 183 тисячі більше (16%). Загалом, український напрямок посідає 5 місце в рейтингу найбільших популярних серед пасажирів польських аеропортів.

Найбільше зниження кількості пасажирів та рейсів було зафіксовано на маршрутах до та зі Швеції, Іспанії, а також Ізраїля. 

чартерні рейси польща

Щодо чартерних рейсів, то за три квартали 2019 року кількість пасажирів, які подорожували з і до польських летовищ, знизилась на 7,5%, або на 367 тисяч осіб. Минулоріч найпопулярнішими напрямками були Греція, Туреччина та Болгарія.

⇒ Читайте також:

Wizz Air відкриває 15 нових рейсів з Польщі: звідки, куди та за скільки

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

Офіційні вихідні, довгі вікенди та дні заборони торгівлі в Польщі у 2020 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах