Які товари подорожчають в Польщі з нового року

29 Грудня 2016
закупи в польщі, ціни на продукти в польщі 2017

З 2017 року в Польщі прогнозують подорожчання імпортних вживаних автомобілів, а також страхових полісів. Водночас, після нового року подешевшають деякі популярні продукти споживання. Дізнайтесь, за що доведеться заплатити більше, а за що менше під час шопінгу в Польщі.

Ціни на продукти споживання в Польщі

З нового року слід очікувати підвищення цін на м'ясо, зокрема на свинину та яловичину. Причиною подорожчання свинини аналітики вважають той факт, що в 2016 року скоротилось поголів'я свиней в Польщі, а попит на їхнє м'ясо тільки зріс. У випадку з яловичиною, то ціна на неї може зрости через загальне подорожчання молочних продуктів, таких як масло та сир. Через це фермерам буде вигідніше годувати корів для виробництва молока, ніж продавати їх на забій. Водночас, з 2017 року в Польщі подешевшає цукор, оскільки на ринку ЄС ціни на нього знизились ще в жовтні. У зв'язку з цим, дешевшим стануть також шоколадні вироби. 

Вартість комунальних послуг в Польщі

З січня в Польщі зросте вартість електроенергії. Відомо, що оплата за доставку електроенергії зросте на 4,5-7% (в середньому на 5,6%). З іншого боку, в середньому на 4,6% знизиться ціна її продажу. Таким чином, рахунок за електроенергію пересічного домашнього гсоподарства може зрости на 1,7-6,9%. 

Неминучим буде і підвищення ціни на газ. На світовому ринку росте ціна на нафту, що спричиняє подорожчання блакитного палива. В січні на 12,2% зросте ціна на газ для приватних підприємств, а отже, в майбутньому за обігрів дому, чи готування на газовій плиті доведеться заплатити більше.

ціни на польські товари 2017tvn24bis.pl

Ціни на авто і страхування в Польщі

2016 рік стане, ймовірно, останнім роком, коли можна було дешево купити вживаний імпортний автомобіль в Польщі. Польський уряд планує змінити ставки акцизу, через що подорожчають старіші вживані моделі, імпортовані з Німеччини, Франції чи інший країн Європи. Зате ціни на дорогі, розкішні автомобілі можуть зменшитись, оскільки нижчим буде акциз на такі транспортні засоби.  

Щодо автомобільного страхування, то ціни на нього значно підвищились ще в 2016 році і продовжують рости. В новому році страховий поліс може подорожчати навіть на 30%. 

Вартість проїзду в громадському транспорті в Польщі

Як ми вже раніше зазначили, на світовому фінансовому ринку впродовж декількох місяців зростає ціна на нафту. Це є причиною більших витрат не лише приватних водіїв, але й транспортних компаній. Перевізники, в свою чергу, підвищення ціни на паливо можуть компенсувати подорожчанням білетів на проїзд в своєму транспорті. Таким чином, з січня може зрости вартість проїзду в громадському транспорті в Польщі.

Ціни на нерухомість в Польщі

За оцінкою експертів, ціни на нерухомість в Польщі в 2017 році можуть дещо знизитись. Причиною подешевшання квартир в Польщі стане той факт, що кредити стануть менш доступними через обов'язковий власний вклад, який зросте до 20%, а також у зв'язку з урядовою програмою житлового будівництва "Квартира плюс".

Читайте також: Скільки та на що витратили українці в Польщі в ІІІ кварталі 2016 року

Джерело: tvn24bis.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах