Безкоштовний роумінг в Європі

23 Вересня 2016
мобільні оператори в Польщі

 

Користування sim-картою польських операторів стане ще вигіднішим

Європейська комісія запропонувала нові правила користування безкоштовним роумінгом, які передбачають безліміт на розмови і надсилання даних на необмежений час. Оплата за роумінг в межах ЄС може зникнути вже з середини червня 2017 року. 

Відповідно до попереднього проекту безкоштовного роумінгу, громадяни країн ЄС могли б користуватись послугами мобільних операторів закордоном  без додаткових оплат лише 90 днів в році. Таке обмеження повинно було б запобігти зловживанням, але воно одразу ж було різко розкритиковане і відкинуте.

Жодних часових обмеження на користування мобільним телефоном закордоном 

Відповідно до нового проекту, особа, котра перебуває закордоном в одній із країн ЄС і має картку іноземного оператора, зокрема польського, матиме змогу дзвонити і надсилати дані без жодних обмежень і оплат за роумінг. 

Щоб запобігти зловживанню безлімітним роумінгом, Європейська Комісія планує запровадити певні критерії, на підставі яких оператори зможуть контролювати використання безкоштовних послуг. 

Якщо власник сім-картки використовуватиме її переважно закордоном, а в країні, в якій він проживає картка буде неактивною; або ж якщо абонент користується  закордоном декількома сім-картами по черзі, оператор повинен перш за все зв'язатись з користувачем. Якщо ситуація не зміниться, оператор матиме право знімати оплату за користування роумінгом, але не більшу ніж гуртові ціни на роумінг, згідно з якими оператори розраховуються між собою. В Єврокомісії пропонують, щоб максимальні гуртові ставки становили 0,04 євро за хвилину, 0,01 євро за SMS і 0,085 євро за 1 MB на території ЄС. 

Варто також зазначити, що нововведення стосуватиметься лише абонентів, які користуються послугами свого мобільного оператора за межами країни проживання. Якщо ж власник sim-карти польського оператора дзвонитиме з Польщі, наприклад, до Німеччини чи Чехії, то оплата за розмову буде доволі високою (навіть 2 злотих за хвилину). 

Тарифи на роумінг в ЄС

Рішення про потребу зменшення оплати за роумінг в межах країн ЄС з'явилось ще минулого року. Від 30 квітня 2016 року ціни на зв'язок закордоном зменшились до 5 євроцентів за хвилину розмови, 2 євроценти за SMS і 5 євроцентів за МВ надісланих даних. Безкоштовний роумінг в межах Євросоюзу обіцяють запровадити з 15 червня 2017 року. В результаті цього власники сім-карт європейських операторів матимуть змогу користуватись мобільним зв'язком закордоном і платити за нього відповідно до тарифів, які платять в своїй країні. 

Нагадаємо, у Польщі запровадили обов'язкову реєстрацію sim-карток, а також визначили бонуси для користувачів, які зареєстрували свої мобільні номери. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах