Державні вихідні та неторгові неділі в Польщі у серпні 2018

02 Серпня 2018
Державні вихідні та неторгові неділі в Польщі у серпні 2018

Останній місяць літа для багатьох знаменує прихід довгоочікуваної відпустки і дарує останній шанс насолодитися літнім відпочинком. Сонце все ще так само по літньому гріє, тож не скористатися нагодою вирватися на море, в гори чи на озера було б просто злочином.

Читайте також: Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись

А для тих, хто свою відпустку вже відгуляв, все ще залишаються серпневі вихідні. При чому, цього місяця це будуть не лише субота і неділя. Серпень приберіг для нас ще один державний вихідний в Польщі, тож відпочиватимемо на день довше. Не слід також забувати про неторгові дні, і плануючи відпочинок, заздалегідь зробити необхідні покупки.

Отож, які в серпні матимемо вихідні в Польщі та коли будуть неторгові дні цього місяця?

Державні вихідні та неторгові неділі в Польщі у серпні 2018

15 серпня - державний вихідний в Польщі

В середині останнього місяця літа, а точніше 15 серпня, Польща святкує одразу два свята - державне та релігійне: День Польського Війська та Успіння Пресвятої Діви Марії (Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny).

У 2018 році цей день припадає на середу. Тож посередині тижня буде додатковий вихідний. В цей день буде також заборонена торгівля.

День Польського Війська

Традиційно щороку 15 серпня в Польщі святкують День Польського Війська. Ця дата для поляків є символічною: з 13 по 16 серпня 1920 року відбулася битва під Варшавою між військами Червоної Армії та Польського Війська.

У день Успіння Пресвятої Богородиці, тобто саме 15 серпня, коли Червона Армія вже ось-ось мала прорвати оборону поляків, жителі Варшави провели релігійний похід, звертаючись до Богоматері та благаючи її врятувати Польщу. І саме в цей день в ході битви стався перелом на користь Війська Польського, що дозволило відкинути війська Червоної Армії від Варшави та перейти в наступ.

Щороку 15 серпня в цей день на головній площі Варшави проходить військовий парад.У всіх містах проводяться мітинги, концерти, покази кінофільмів, виставки, покладання вінків до пам’ятників героїв, полеглих в боротьбі за незалежність Польщі.

День Польського Війська

Цей день є також офіційним вихідним днем і, до того ж, збігається з великим релігійним святом - Успінням Пресвятої Діви Марії, тому всі державні та приватні установи 15 серпня не працюють. Зачиненими в цей день будуть також всі магазини, супермаркети та торгові центри. Виняток становитимуть лише аптеки, пекарні і автозаправні станції.

Заборона торгівлі: неторгові дні в Польщі у серпні 2018

Окрім великого релігійного та державного свята - Дня Польського Війська та Успіння Пресвятої Діви Марії, що випадає 15 серпня (середа), торгівля, відповідно до Закону про заборону торгівлі в неділю в Польщі, не відбуватиметься в такі дні:

  • 12 серпня (неділя)
  • 15 серпня (середа)
  • 19 серпня (неділя)

Заборона торгівлі: неторгові дні в Польщі у серпні 2018

Нагадаємо, що минулого року в Польщі прийняли Закон про заборону торгівлі в неділю та святкові дні. Відтак, торгівля у неділю та свята забороняється майже у всіх торгових точках Польщі. Винятками є тільки автозаправні станції, аптеки та торгові будки на залізничних вокзалах та в аеропортах. 

З березня 2018 торгівля в неділю дозволена лише двічі на місяць - у першу та останню неділю місяця.З 2019 року торгувати можна буде лише в останню неділю місяця. А вже з 2020 року торгівля в неділю буде повністю заборонена.

Читайте також:

Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році

Заборона торгівлі в неділю та свята у Польщі в 2018 році

Нові митні правила України з 1 січня 2018

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах