Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році

06 Грудня 2017
вихідні в Польщі

Вже не за горами новий 2018 рік і пора дізнатися, скільки в цьому році буде вихідних, на який день припадає те чи інше свято в Польщі і коли можна буде відпочити від щоденних справ та роботи. Для тих, хто їздить в Польщу на роботу, навчання, закупи чи просто з метою туризму, календар свят та вихідних днів у Польщі є вельми актуальним, адже це додаткова нагода не лише відпочити, а й поїхати додому чи у маленьку подорож.

Звертаємо увагу на те, що під час більшості святкових днів в Польщі майже усі магазини, торгові та розважальні центри, кафе і ресторани є зачиненими. Працюють в такі дні лише автозаправні станції та невеликі продуктові магазини. Тому, якщо ви збираєтеся поїхати на закупи до Польщі, обов’язково перевірте, чи не є обраний вами день вихідним у Польщі.

Також нагадуємо, що у листопаді цього року польський Сейм прийняв положення про заборону торгівлі в неділю, яке вступає у силу з березня 2018 року і поступово обмежуватиме будь-яку торгівлю в неділю. Таким чином, згідно із прийнятим законопроектом, у 2018 році торгівля в неділю буде дозволена лише двічі на місяць - у першу та останню неділю місяця.

Під час вихідних та святкових днів, а особливо під час довгих вікендів, багато українців намагаються поїхати додому, а тому в ці дні рекомендуємо особливо уважно стежити за чергами на кордоні. Самі поляки ці дні також намагаються провести зі своєю ріднею, а тому часто на дорогах Польщі можуть виникати затори.

Тому, зважаючи на всі ці обставини, радимо утриматись у польські вихідні і святкові дні від поїздок до цієї країни на закупи і відкласти туристичні та робочі відвідини. А щоб не виникло неприємних ситуацій, рекомендуємо заздалегідь дізнатися, коли у Польщі у 2018 році будуть вихідні та святкові дні і довгі вікенди. 

Вихідні та святкові дні у Польщі в 2018 році

У наступному році в Польщі буде 13 офіційних вихідних днів. Це вихідні, що приурочені як державним, так і церковним святам. До того ж, у 2018 році майже всі вони випадають на будній день, що таки означає наявність додаткового вихідного у тижні. Отже, вихідними в Польщі будуть наступні дні:

 • 1 січня (понеділок) – Новий рік (Nowy Rok)
 • 6 січня (субота) – Богоявлення (Трьох Царів) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
 • 1 квітня (неділя) – Воскресіння Господнє (Wielkanoc)
 • 2 квітня (понеділок) – Великодній понеділок (Poniedziałek Wielkanocny)
 • 1 травня (вівторок) – День Праці (Święto Pracy)
 • 3 травня (четвер) – День Конституції Польщі (Święto Konstytucji)
 • 20 травня (неділя) – Зіслання Святого Духа (Зелені свята) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
 • 31 травня (четвер) – Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało)
 • 15 серпня (середа) - День Польського Війська, Успіння Пресвятої Діви Марії (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
 • 1 листопада (четвер) – День Усіх Святих (Wszystkich Świętych)
 • 11 листопада (неділя) – День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości)
 • 25 грудня (вівторок) – Різдво Христове (перший день) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
 • 26 грудня (середа) – Різдво Христове (другий день) - Boże Narodzenie (drugi dzień)

вихідні в польщі

Довгі вікенди в Польщі у 2018 році

Святковий календар 2018 року також багатий на так звані довгі вихідні (Długie weekendy), які тривають по три, чотири, а інколи навіть п’ять днів. Зазвичай довгі вихідні виникають, коли якесь свято випадає на понеділок чи п’ятницю і, в сумі з вихідними суботою та неділею, ми маємо не один, а декілька вихідних.

Часто поляки беруть додатковий вихідний за свій рахунок, наприклад, в тих випадках, якщо свято випадає на четвер, то беруть вихідний ще й у п’ятницю і таким чином довгий вихідний триває чотири дні. У 2018 році буде аж сім довгих вихідних у Польщі, що стане чудовою нагодою провести цей час з сім’єю, друзями та близькими.

Перелік довгих вихідних (Długie weekendy) в Польщі у 2018 році

2018 рік принесе полякам та усім гостям Польщі аж сім довгих вихідних (Długie weekendy). З них п'ять приурочені до великих християнських свят та ще два - до офіційних державних свят Польщі.

 1. 30 грудня – 1 січня (3 вихідні) – Новий рік, Пресвятої Богородиці (Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki)
 2. 31 березня – 2 квітня (3 вихідні) – Великдень, Великодній понеділок (Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny)
 3. 28 квітня – 1 травня (4 вихідні) – День Праці (Święto Pracy) – можна взяти додатковий вихідний в понеділок 30 квітня
 4. 3-6 травня (4 вихідні) – День Конституції Польщі (Święto Konstytucji) – можна взяти додатковий вихідний в п’ятницю 4 травня
 5. 31 травня – 3 червня (4 вихідні) – Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało) – можна взяти додатковий вихідний в п’ятницю 1 червня
 6. 1-4 листопада (4 вихідні) – День Усіх Святих (Wszystkich Świętych) – можна взяти додатковий вихідний в п’ятницю 2 листопада
 7. 22-26 грудня (5 вихідних) – Різдво Христове (Boże Narodzenie) – можна взяти додатковий вихідний в понеділок 24 грудня

Календар вихідних та святкових днів в Польщі і заборони торгівлі в неділю

Детальний календар святкових, вихідних та неробочих днів у Польщі в 2018 році (на рік та по місяцях), а також перелік днів, в які торгівля в Польщі не здійснюватиметься.

Календар вихідних та святкових днів в Польщі і заборони торгівлі в неділю

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в січні 2018

Січень у всьому світі традиційно розпочинається з вихідного дня в честь Нового року (1 січня). Цьогоріч свято випадає на понеділок, тож відпочивати доведеться цілих три дні (від 30 грудня 2017 до 1 січня 2018).

6 січня поляки традиційно святкують свято Богоявлення, або Трьох Царів (Trzech Króli), яке цьогоріч випадає на суботу.

Зверніть увагу, що 1 та 6 січня в Польщі будуть офіційні вихідні і це означає, що більшість магазинів, торгових та розважальних центрів та кафе будуть зачинені. 

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в січні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в лютому 2018

Останній місяць зими буде повністю присвячений роботі - жодних додаткових вигідних з нагоди державних чи релігійних свят або ж довгих вікендів цього місяця не буде.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в лютому 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в березні 2018

Важливим нововведенням березня стане обмеження торгівлі в неділю. Саме з цього місяця у 2018 році в силу вступає прийнятий у Польщі закон про заборону торгівлі в неділю.

Нагадаємо, що Польський Сейм прийняв положення про заборону торгівлі в неділю ще в листопаді минулого року, а 30 січня 2018 Президент Польщі Анджей Дуда підписав цей Закон. Згідно із ним саме з березня 2018 року в Польщі поступово почне вводитись заборона торгівлі по неділях.

Зверніть увагу! Цього року торгівля в неділю у Польщі буде заборонена лише двічі на місяць по неділях та додатково у визначені святкові дні, а в першу і останню неділю місяця все ще буде можливо робити покупки. 

Зазначимо також, що задля зручності своїх клієнтів, великі та популярні в Польщі мережі супермаркети, такі як, наприклад, Biedronka, змінюють графік роботи і відтепер напередодні неділь, коли торгівля буде забороненою, у суботу та п'ятницю працюватимуть на декілька годин довше.

Цьогоріч в березні не передбачено жодних додаткових вихідних днів (окрім суботи та неділі). Однак закінчиться березень довгим вікендом - на 31 березня саме припадає передвеликодня, або Велика субота. Великодні вихідні триватимуть аж до 2 квітня, що дозволить відпочивати цілих три дні.

Ну а торгівля в Польщі з березня буде дозволеною вже не у всі неділі. Вільними від торгівлі днями цього місяця стануть 11 та 18 березня. Окрім того, 30 березня у передвеликодню, або Велику п'ятницю магазини працюватимуть за скороченим графіком - лише до 14:00.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в березні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в квітні 2018

Квітень цьогоріч у Польщі розпочнеться з найбільшого для всіх християн свята - Великодня. У ці дні люди матимуть можливість відпочити довше, адже довгий вікенд триватиме з 31 березня до 2 квітня. Зверніть увагу, що в ці дні не працюватимуть також магазини та торгові центри.

Читайте також: Графік роботи супермаркетів у Польщі напередодні Великодня 2018

Торгівля в неділю, відповідно до закону про заборону торгівлі, не буде відбуватися також 15 та 22 квітня. Тому на ці дні закупи краще не планувати - усі торгові центри та магазини будуть зачиненими.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в квітні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в травні 2018

Останній місяць весни порадує не лише зміною погоди, потеплінням і наближенням літа, а й безліччю додаткових вихідних. Почнеться травень з офіційного державного свята у Польщі - Дня Праці (1 травня), яке традиційно є вихідним днем. Цьогоріч 1 травня випадає на вівторок.

Після Дня Праці власне працювати довго не доведеться, адже вже 3 травня на людей в Польщі чекає ще один офіційний вихідний, приурочений державному святу - Дню Конституції Польщі. 3 травня випадає на четвер, тож якщо є змога взяти додатковий вихідний ще й у п'ятницю 4 травня, то можна зробити для себе довгий вихідний - з 3 до 6 травня (з четверга до понеділка).

На цьому вихідні в Польщі у травні не закінчуються і вже 20 травня (неділя) поляки святкують християнське свято Зіслання Святого Духа, яке є офіційним вихідним.

Завершується травень ще одним довгим вікендом, який протриває аж 4 дні - з 31 травня до 3 червня. Саме 31 травня поляки святкуватимуть свято Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało), що випадає на четвер, тож якщо взяти додатковий вихідний в п’ятницю 1 червня, то відпочивати можна буде загалом 4 дні.

Зверніть увагу, що в усі державні свята торгівля буде забороненою. Окрім того, зробити покупки в Польщі відповідно до закону буде неможливо ще у дві неділі місяця - 13 та 20 травня.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в травні 2018

Читайте також: Травневі свята в Польщі 2018: офіційні вихідні та графік роботи супермаркетів

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в червні 2018

Літо у Польщі почнеться з довгого вікенду, який триватиме з 31 травня (свято Пресвятих Тіла і Крові Господніх) і аж до 3 червня.

10 та 17 червня, що припадають саме на неділю, цьогоріч у Польщі будуть неторговими днями - від закупок слід утриматися.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в червні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в липні 2018

Офіційних державних чи великих християнських свят, які були б вихідними, у липні не передбачено. Вихідними цього місяця будуть лише стандартні субота на неділя. Жодних довгих вікендів у другому місяці літа, на жаль, також не буде. 

На липень припадає також аж три неділі, вільні від торгівлі, а саме:

 • 8 липня
 • 15 липня
 • 22 липня

​Тож у ці дні зробити покупки в Польщі не вдасться.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в липні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в серпні 2018

В середині останнього місяця літа, а точніше 15 серпня, Польща святкує одразу два свята - державне та релігійне: День Польського Війська та Успіння Пресвятої Діви Марії (Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny). У 2018 році цей день припадає на середу. Тож посередині тижня буде додатковий вихідний. В цей день буде також заборонена торгівля.

Окрім 15 серпня, торгівля не відбуватиметься ще у дві неділі місяця - 12 та 19 серпня.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в серпні 2018

Читайте також: Державні вихідні та неторгові неділі в Польщі у серпні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі у вересні 2018

Осінь в Польщі розпочнеться "у робочому режимі". У вересні, окрім суботи та неділі, додаткових вихідних не передбачено. Не буде цього місяця також жодних свят, в які можна було б залишитися вдома. 

Три неділі в вересні буде заборонена торгівля:

 • 9 вересня
 • 16 вересня
 • 23 вересня

У ці дні всі магазини, супермаркети та торгові центри в Польщі будуть зачиненими.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі у вересні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в жовтні 2018

Жовтень також не побалує додатковими вихідними чи святами. Окрім того, в жовтні, відповідно до Закону про заборону торгівлі в неділю магазини не працюватимуть двічі на місяць - 14 та 21 числа.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в жовтні 2018

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в листопаді 2018

Листопад розпочнеться в Польщі із довгоочікуваного вихідного. 1 листопада тут традиційно святкують День Усіх Святих (Wszystkich Świętych), а оскільки цьогоріч він випадає на четвер, то якщо взяти додатковий вихідний у п'ятницю 2 листопада, можна отримати довгий вікенд на чотири дні - аж до понеділка 4 листопада.

11 листопада у Польщі святкують ще одне велике державне свято - День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości). Цьогоріч воно припадає на неділю.

Торгівля цього місяця буде заборонена відповідно 1 та 11 листопада, та у неділю 18 листопада.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в листопаді 2018

Читайте також: Довгий вікенд та додатковий вихідний до Дня Незалежності: як відпочиватимуть поляки в листопаді 2018?

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в грудні 2018

Грудень, мабуть, найсвятковіший місяць у році. Найзнаковішим святом цього місяця, безперечно, є Різдво, яке католики усього світу (і в тому числі поляки) традиційно святкують 25 грудня. Різдво в Польщі є офіційним вихідним днем, причому відпочивають та святкують поляки не один, а цілих дві дні - до 26 грудня. У 2018 році 25 та 26 грудня випадають на вівторок та середу відповідно.

Цього року на Різдво можна зробити довгий вікенд тривалістю аж у п'ять днів - з 22 до 26 грудня - достатньо лише взяти додатковий вихідний в понеділок 24 грудня.

У грудні слід бути готовими також до того, що буде багато днів, вільних від торгівлі, а саме:

 • 9 грудня (неділя)
 • 16 грудня (неділя)
 • 23 грудня (неділя)
 • 25-26 грудня (Різдво)

Окрім того, у переддень Різдва, на Вігілію (24 грудня, понеділок) усі магазини та супермаркети працюватимуть за скороченим графіком - до 14:00 год. 

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в грудні 2018

Отже, у 2018 році в Польщі буде багато вихідних, однак не забуваємо, що у ці дні більшість закладів будуть зачинені, на дорогах можливі затори, а на кордоні – довгі черги. Однак не забувайте, що вихідні і свята – це, в першу чергу, хороша можливість провести час з рідними і близькими, відпочити і набратися сил на робочі будні.

Тож гарних вам вихідних і веселих свят!

Читайте також:

Заборона торгівлі в неділю та свята у Польщі в 2018 році

Нові митні правила України з 1 січня 2018

Ціни на популярні продукти харчування в Польщі у 2018 році

8 найпопулярніших мереж кав’ярень у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах