Польський Сейм прийняв положення про заборону торгівлі в неділю

24 Листопада 2017
заборона торгівлі в Польщі

В Польщі вже давно точаться суперечки між прихильниками та противниками положення про заборону торгівлі в неділю. Даний законопроект ще восени минулого року був поданий на розгляд до сейму Комітетом законодавчих ініціатив. Створення проекту закону про заборону торгівлі в неділю у Польщі ініціювала польська незалежна профспілка "Солідарність" (Solidarność).

Тривалий час велися дискусії про доцільність прийняття цього законопроекту. Неоднозначну думку висловлювали і самі поляки. Ще у 2016 році під законопроектом підписалося більше ніж півмільйона поляків. А згідно з соціологічними опитуваннями, 59 відсотків поляків виступили проти прийняття заборони торгівлі по неділях.

У п’ятницю, 24 листопада, польський Сейм остаточно прийняв положення, які поступово обмежуватимуть торгівлю по неділях у Польщі. Вони вступлять в силу 1 березня 2018 року.

За законопроект проголосували 254 депутати, 156 виступили проти, 23 утрималися. Таким чином, рішення було прийнято більшістю голосів. Тепер законопроект про заборону торгівлі в неділю буде розглядати Сенат. Лише після ухвалення Сенатом законопроект набуде чинності і вступить у силу.

Основні положення законопроекту про заборону торгівлі в неділю в Польщі

Законопроект, прийнятий Сеймом, передбачає поступову заборону торгівлі по неділях. Так, з березня 2018 торгівля в неділю буде дозволена лише двічі на місяць - у першу та останню неділю на місяця.

З 2019 року торгувати можна буде лише в останню неділю місяця. А вже з 2020 року торгівля в неділю буде повністю заборонена, за виключенням окремих винятків.

Відтак торгівля в неділю відбуватиметься лише 7 разів на рік - три неділі перед великими святами, а також в останню неділю січня, квітня, червня та серпня під час сезонних розпродажів.

запрет торговли в польше

Чи всі магазини в неділю будуть зачиненими?

Законопроект передбачає заборону торгівлі в неділю майже у всіх торгових точках Польщі за деякими винятками.

Покупки будуть доступні на автозаправних станціях, залізничних вокзалах та аеропортах. Проте і тут будуть введені деякі обмеження з метою запобігти створенню нових торгових точок у цих місцях.

Законопроект про заборону торгівлі в неділю також не торкнеться інтернет-магазинів.

Нагадуємо, що 24 листопада у Польщі триває чорна п’ятниця - день неймовірних знижок та акцій у більшості магазинів Польщі. Не пропустіть нагоди скористатися таким шансом і здійснити вигідні покупки.

Читайте також: 

Чорна П'ятниця знижок в Польщі

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

Графік виходу газеток (каталогів) з акціями та знижками у супермаркетах Польщі. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах