Нові митні правила України з 1 січня 2018

04 Січня 2018
нові митні правила

Багато українців роблять закупи у Польщі, оскільки це досить зручно та вигідно. Раніше, згідно з українським законодавством, з Польщі в Україну дозволялось ввозити товарів на суму не більше ніж 500 євро, чого цілком вистачало не лише для покупок задля власних потреб, а для ведення дрібного бізнесу. Однак, з 1 січня 2018 року в силу вступили прийняті 7 грудня Верховною Радою України та підписані Президентом поправки до Митного кодексу, які значно обмежують безмитне ввезення товарів через кордон. Тож що відтепер зміниться для українців? Які товари і на яку суму можна ввозити в Україну з Польщі, не порушуючи закон?

Основні зміни щодо ввезення товарів з-за кордону у 2018 році

Отож, з 1 січня 2018 року в дію вступив Закон України від 7 грудня 2017 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році". Окрім іншого, Закон змінює максимальну суму, на яку одна особа може ввезти товар з Польщі в України без сплати мита. Якщо раніше з Польщі можна було привезти товару не більше, аніж на 500 євро без сплати мита, то відтепер ввіз товарів на цю суму можливий лише за дотримання одночасно двох умов:

  1. Якщо особа була відсутня в Україні довше, ніж 24 години
  2. Якщо особа не пеританала український кордон більше, аніж один раз за останні 72 години (тобто три доби)

В іншому випадку, відповідно до прийнятого закону, людина, що була відсутня в Україні менше, ніж 24 години, може безкоштовно (тобто без сплати мита) завозити на територію України товари вартістю не більше 50 євро і вагою не більше 50 кілограм. Те саме стосується і осіб, які перетинають український кордон частіше, ніж один раз на 72 години.

митниця

Якщо ж загальна вартість товарів перевищує цю суму, то такі товари підлягатимуть оподаткуванню. Базою оподаткування є частина сумарної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

митні правила

Розглянемо на прикладі типової ситуації, як діють ці нововведення. Наприклад, ввечері автомобілем з Польщі до України кордон перетинають троє людей. Двоє з них їхали до Польщі сьогодні зранку, а третя людина перебувала в Польщі вже протягом тижня. Це означає, що тих двоє людей, які перебували за межами України менше 24 годин, можуть ввезти без сплати мита в Україну товару не більше, ніж на 50 євро вагою до 50 кг. А третя особа, яка не перетинала кордон України впродовж більше, ніж останніх 72 годин, може везти із собою товар на суму не більше, ніж 500 євро, не сплачуюючи при цьому мита. Тобто в сумі троє людей БЕЗ сплати мита можуть ввезти з Польщі в Україну товару на 600 євро (50+50+500). Однак, якщо вони перевищать цю суму, за решту товарів їм доведеться сплатити мито.

Зверніть увагу, що прийнятий Закон вже вступив у дію. На всіх пунктах пропуску ви можете зустріти роздрукований витяг із Закону, який повідомляє про внесені зміни.

нові митні правила

Витяг із Закону на ПП Грушів - Будомєж

Ви також можете ознайомитися із текстом Закону:

закон

Нагадуємо, що переглянути ситуацію на польсько-українському кордоні ви можете завдяки камерам онлайн.

Отож, якщо ви збираєтесь їхати на закупи у Польщу, рекомендуємо зберігати усі чеки з магазинів та супермаркетів, аби, при потребі, вказати, на яку суму ви ввозите товар із Польщі в Україну. Не забувайте також про нові обмеження, аби уникнути неприємних ситуацій під час перетину кордону.

Читайте також:

Заборона торгівлі в неділю та свята у Польщі в 2018 році

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

Українці переказали додому з Польщі понад 3 мільярди злотих

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах