Офіційні вихідні, довгі вікенди та неторгові неділі в Польщі у 2022 році

08 Грудня 2021
офіційні вихідні в польщі в 2022 році

З вересня 2021 року українські громадяни, вакциновані проти коронавірусу визнаними в ЄС препаратами, знову можуть подорожувати до Польщі. Для комфортних поїздок Укрзалізниця відновила чимало поїздів, які об’єднують українські та польські міста. Популярний раніше шопінг у Польщі, після майже 1,5 року карантинних заборон та обмежень, знову став можливим для українців. Крім того, наші співгромадяни можуть вільно подорожувати містами сусідньої країни. Прогнозуємо, що у наступному році ця можливість ставатиме доступною для все більшої кількості громадян. 

2022 рік уже не за горами. Для багатьох початок нового року символізує нову чисту сторінку життя. Хочеться заповнити її якомога більш яскравими та приємними подіями. Якщо і ви взялись за планування наступних 12 місяців, пропонуємо вам ознайомитись із календарем офіційних вихідних та неторгових неділь в Польщі у 2022 році. Це важливо тому, що у ці особливі дні в році більшість магазинів, супермаркетів, торгових галерей та установ не приймають відвідувачів. Щоб не зіпсувати собі настрій та мандрівку, врахуйте ці дати при плануванні шопінгу чи туристичної поїздки до сусідньої країни.

А якщо ви проживаєте та працюєте в Польщі, під час планування відпустки вам стане в пригоді наш календар вільних від роботи днів у 2022 році.

Календар державних вихідних у Польщі в 2022 році

Великі релігійні та державні свята, такі як Різдво чи День Незалежності, у Польщі на законодавчому рівні оголошено вільними від роботи днями. У 2022 році на поляків традиційно чекає 13 святкових днів. Більшість з них припадає на будний день, тож жителі Польщі матимуть чимало нагод для додаткового відпочинку посеред тижня.

Офіційні вихідні на релігійні та державні свята в Польщі у 2022 році:

 • 1 січня (субота) - Новий Рік (Nowy Rok)
 • 6 січня (четвер) - Трьох Царів, Богоявлення (Trzech Króli, Objawienie Pańskie)
 • 17 квітня (неділя) - Великдень (Wielkanoc)
 • 18 квітня (понеділок) - Поливаний Понеділок (Poniedziałek Wielkanocny)
 • 1 травня (неділя) - День праці (Święto Pracy)
 • 3 травня (вівторок) - День Конституції 3 травня (Święto Konstytucji 3 Maja)
 • 5 червня (неділя) - День Святої Трійці (Zesłanie Ducha Świętego, Zielone Świątki)
 • 16 червня (четвер) - Свято Тіла і Крові Христових (Boże Ciało)
 • 15 серпня (понеділок) - День польського війська (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
 • 1 листопада (вівторок) - День Всіх Святих (Wszystkich Świętych)
 • 11 листопада (п’ятниця) - День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości)
 • 25 грудня (неділя) - Різдво Христове (Boże Narodzenie, pierwszy dzień)
 • 26 грудня (понеділок) - Різдво, другий день (Boże Narodzenie, drugi dzień)

державні вихідні в польщі в 2022 році

Довгі вікенди в Польщі в 2022 році: як вдало запланувати відпустку

Свята та довгі вікенди - це ідеальна нагода запланувати відпустку без надмірного використання вільних від роботи днів. У 2022 році буде кілька тижнів, які можна використати для продовження заслуженого відпочинку. Журналісти видання businessinsider.com.pl радять коли працівникам в Польщі буде найбільш вигідно піти у відпустку впродовж наступного року. 

У 2022 році загалом випаде 8 довгих вікендів. Перший з них трапиться вже на початку січня. З нагоди свята Трьох Царів (Trzech Króli), яке поляки вшановують 6 січня і яке наступного року припадає на четвер, можна взяти вихідний у п’ятницю, 7 січня, і відпочивати 4 дні поспіль. 

Наступна нагода довгого відпочинку для працівників у Польщі випаде аж у квітні. 17 числа поляки вшановуватимуть Великдень. Як відомо, понеділок після Пасхи є офіційним вихідним, а отже відпочивати зможете щонайменше три дні поспіль. 

Наступною в польському календарі свят є так звана маювка, або травневі свята. 1 травня поляки, як і українці, вшановують День праці, а 3 травня - День Конституції. Оскільки 1 травня припадає на неділю, варто запланувати відпустку на понеділок, 2 травня, і відправитись на теплий весняний відпочинок зі сім’єю.

У червні 2022 року для робітників у Польщі також випаде гарна нагода на довгий вікенд. У четвер, 16 червня, віряни вшановуватимуть Свято Божого Тіла. Цей день - офіційний вихідний. Якщо взяти вільний від роботи день у п’ятницю, 17 червня, можна відпочивати чотири дні.

Крім того, 15 серпня у Польщі святкуватимуть День польського війська, що також вважається вихідним днем. У 2022 році це свято припадає на понеділок, а отже працівники матимуть один додатковий день для себе чи сім’ї.

Восени також буде кілька варіантів для тривалого відпочинку. Вихідні 29-30 жовтня 2022 року можна продовжити, взявши відпустку 31 числа, оскільки 1 листопада 2022 року (вівторок) – вихідний. До того ж, День Незалежності Польщі, який щороку вшановують 11 листопада, припадає у 2022-гому на п’ятницю, тож це ще один довгий вікенд.

Також радимо запланувати відпустку на 27-30 грудня, оскільки тоді зможете відпочивати аж 8 днів поспіль (25-26 грудня у Польщі офіційні вихідні з нагоди святкування Різдва).

довгі вихідні та неторгові неділі в польщі 2022 календар

Чи будуть в 2022 році торгові неділі у Польщі

Впродовж 2021 року чимало торговельних мереж у Польщі, таких як Бедронка, Лідл, Кауфланд та ін. знайшли спосіб обійти заборону на недільну торгівлю. Супермаркети стали масово надавати поштові послуги, завдяки чому могли приймати відвідувачів навіть під час великих свят. Така ситуація не сподобалась самим працівникам мереж, представникам профспілок, а також законотворцям. Тому польські парламентарі стали працювати над посиленням заборони на недільну торгівлю у Польщі і зрештою прийняли відповідну новелізацію законодаства

З лютого 2022 року усі крамниці, які надають поштові послуги, будуть змушені довести, що цей вид діяльності приносить щонайменше 40% від усіх доходів компанії. Тільки тоді їм буде дозволено торгувати у неділю чи під час офіційних вихідних. Коли закон почне діяти, польські супермаркети, ймовірно, будуть налагоджувати процес онлайн-продажу своїх товарів із доставкою додому. 

Тож з нового року полякам не варто сподіватись, що супермаркети і крамниці будуть торгувати у неділю чи офіційні вихідні. Розраховувати можна лише на 7 неділь у році, які на законодавчому рівні визнано торговими. У 2022 році це будуть такі дні:

 • 30 січня 
 • 10 квітня
 • 24 квітня 
 • 27 червня 
 • 28 серпня
 • 11 грудня
 • 18 грудня

Нагадаємо, з 2020 року заборона на торгівлю у неділю та інші святкові дні в Польщі стала ще більш суворою, ніж раніше. Не враховуючи робочі дні та суботи, торгівля стала можливою лише у 7 неділь впродовж всього року. Зокрема, магазинам дозволили приймати покупців в останню неділю січня, квітня, червня та серпня, одну неділю напередодні Великодня, а також дві неділі перед Різдвом. 

Згідно з польським законодавством, у неділю відкритими залишаються магазинчики на території вокзалів та аеропортів, а також пекарні, аптеки, заправні станції, поштові відділення, квіткові магазини, газетні кіоски тощо. Крім цього, відкритими можуть бути магазини, де за прилавком працюватиме власник чи його близькі родичі, а не найманий працівник, а також супермаркети мережі Biedronka, розташовані на території вокзалів. За порушення заборони недільної торгівлі передбачено штраф від 1 тисячі до 100 тисяч злотих, а у випадку постійних зловживань - обмеження волі.

⇒ Читайте також:

Ініціатор заборони на недільну торгівлю в Польщі хоче скоротити графік роботи магазинів

Мінімальна зарплата в Польщі становитиме 3000 злотих у 2022 році

Зимові канікули 2021-2022: чи працюватимуть гірськолижні курорти в Польщі

Головне фото: Estée Janssens/Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах