До другого туру президентських виборів українці в Польщі повинні повторно змінити місце голосування

01 Квітня 2019
українці в Польщі на виборах Президента

Вчора, 31 березня, відбувся перший тур виборів Президента України. Вже через три тижні, 21 квітня заплановано другий тур президентських виборів. 

У зв’язку з цим Міністерство юстиції нагадує всім українцям, які голосуватимуть не за місцем реєстрації про необхідність повторно підтвердити місце голосування (або зареєструватися - для тих, хто не голосував у першому турі). Про це у Twitter написав міністр юстиції Павло Петренко:

"Звертаюсь до всіх, хто голосує не за місцем реєстрації. Перед другим туром, не пізніше, ніж за 5 днів, вам потрібно буде ще раз звернутись до відповідних центрів реєстрації та підтвердити своє нове місце голосування", – нагадав він.

Стосується це і тих українців, які 21 квітня перебуватимуть в Польщі.

Це важливо! Українцям, які голосуватимуть не за місцем реєстрації, необхідно повторно змінити місце голосування не пізніше, ніж за 5 днів до початку другого туру президентських виборів, тобто до 15 квітня.

• Чи потрібно повторно реєструватися до списку виборців в Польщі тим, хто вже голосував в першому турі виборів?

Навіть якщо ви вже голосували на території Польщі на виборах 31 березня, до другого туру виборів вам все-рівно ЩЕ РАЗ потрібно звернутись до відповідних центрів реєстрації та перевірити свою реєстрацію за місцем голосування на обраній вами виборчій дільниці в Польщі. Якщо ваших даних у виборчих списках немає, тоді вам необхідно повторно зареєструватися.

Нагадаємо, перевірити, чи є ви в Державному реєстрі виборців можна за допомогою онлайн сервісу Особистий кабінет виборця на веб-сторінці Державний реєстр виборців

• Чи потрібно реєструватися до списку виборців в Польщі тим, хто в другому турі голосуватиме на території Польщі вперше?

Так. Тим, хто не голосував в першому турі президентських виборів або голосував в Україні чи в будь-якому іншому місці поза межами Польщі, не пізніше, ніж до 15 квітня необхідно змінити місце голосування,  звернувшись до відповідних центрів реєстрації та підтвердити своє нове місце голосування. Детальну інструкцію про те, як проголосувати українцю в Польщі і що для цього необхідно, читайте нижче.

• Чи можна проголосувати в другому турі виборів на іншій дільниці в Польщі, ніж у першому турі?

Так, можна. Для цього виборцю необхідно не пізніше, ніж за 5 днів до дня виборів (другий тур виборів відбудеться 21 квітня) особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про зміну виборчої адреси або заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

   ⇒ Читайте також: Де і як українцям в Польщі проголосувати на виборах

Як проголосувати українцям в Польщі на президентських виборах? Інструкція

Перш ніж голосувати безпосередньо в день виборів, українці, які перебувають в Польщі, повинні зареєструватися або повторно підтвердити себе в списку виборців на закордонній виборчій дільниці.

Перевірити, чи є ви в Державному реєстрі виборців, а також свої персональні дані можна за допомогою онлайн сервісу Особистий кабінет виборця на веб-сторінці Державний реєстр виборців.

Для того, щоб проголосувати на виборах в Польщі, громадяни України, які перебувають на консульському обліку і дані яких відсутні в Державному реєстрі виборців, повинні:

⇒ у будь який зручний для себе час (але не пізніше, ніж за 5 днів до початку другого туру виборів):

  • особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців).
  • особисто подати не пізніш як за п’ять днів до дня голосування (якщо є така необхідність) до відповідної дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці заяву щодо невірних відомостей, у тому числі невключення, в попередньому списку виборців;
  • особисто подати не пізніш як за п’ять днів до дня голосування до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси (рекомендується у разі, якщо громадянин України перебуватиме на території іншої іноземної держави нетривалий період). 

Як українцям в Польщі проголосувати на виборах

Зверніть увагу! Законами України "Про вибори Президента України" та "Про вибори народних депутатів України" не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці в день голосування.

Як проголосувати українцю, який проживає в Польщі, але не перебуває на консульському обліку

У випадку, якщо українець, який проживає в Польщі, не стоїть на консульському обліку, йому для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці в Польщі необхідно завчасно змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування в Польщі.

Як українцям в Польщі проголосувати на виборах

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, в разі зміни його персональних даних, зокрема виборчої адреси, також може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються.

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційній веб-сторінці МЗС в розділі "Голосування громадян України за кордоном" за цим посиланням, а також на офіційній веб-сторінці Центральної виборчої комісії у розділі “Державний реєстр виборців. Зміна персональних даних” за цим посиланням.

Як перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців онлайн

Дізнатися, чи вас включено до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано ваше прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу можна за допомогою онлайн сервісу Особистий кабінет виборця на веб-сторінці Державний реєстр виборців

Для цього потрібно зареєструватися в Особистому кабінеті виборця і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Як українцям в Польщі проголосувати на виборах

Адреси українських виборчих дільниць в Польщі

Перелік адрес установ в Польщі, де під час президентських та парламентських виборів в Україні українці, які проживають в Польщі, зможуть проголосувати.

Виборча дільниця №900069 у Варшаві

Установа: Посольство України в Республіці Польща

Адреса: Приміщення Посольства України в Республіці Польща, вул. Ал. Шуха,7, 00-580, м.Варшава

Межі дільниці: Республіка Польща (воєводства: Мазовецьке, Лодзьке, Вєлькопольське, Любуське)

Виборча дільниця №900070 в Гданську

Установа: Консульство України в Гданську

Адреса: Приміщення Консульства України в Гданську, вул.Бернарда Хшановскєго, 60-а, 80-278, м.Гданськ

Межі дільниці: Республіка Польща (воєводства: Західнопоморське, Поморське, Куявсько-Поморське, Варміньсько-Мазурське)

Виборча дільниця №900071 в Кракові

Установа: Генеральне консульство України в Кракові

Адреса: Приміщення Генерального консульства України в Кракові, вул.Беліни Пражмовськєго, 4, 
31-066, м.Краків 

Межі дільниці: Республіка Польща (воєводства: Нижньосілезьке, Сілезьке, Опольське, Свєнтокшиське, Малопольське)

Виборча дільниця №900072 в Любліні

Установа: Генеральне консульство України в Любліні

Адреса: Приміщення Генерального консульства України в Любліні, вул.3 Мая, 14, 20-078, м.Люблін

Межі дільниці: Республіка Польща (воєводства: Люблінське, Підляське, Підкарпатське)

Корисні посилання

Веб-сайт МЗС, розділ Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном

Веб-сайт Центральної виборчої комісії України

Веб-сайт Державного реєстру виборців

Читайте також:

Де і як українцям в Польщі проголосувати на виборах

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах