Дитячі садки в Польщі

09 Листопада 2015
Дитячі садки в Польщі

Виховувати сильну, здорову і розумну націю необхідно з раннього дитинства. Польська влада з цим твердженням повністю згодна. Дошкільна освіта Польщі вважається однією з прогресивних і успішних, втім, це стосується в цілому всієї системи освіти цієї країни.

Польська дошкільна освіта 

Тут вельми успішно вживається єдина європейська система дошкільної освіти, основа якої - вибір. Батьки малюків мають право не водити дитину в дитячий садок, але багато хто все ж вирішують цей момент на користь державних або приватних дошкільних установ. Важливо: всі без винятку дошкільнята зобов'язані відвідувати «підготовку» (zerówka) перед вступом до школи. Але навіть тут є можливість вибору: дитина може відвідувати курси в дитячому садку, у початковій школі або вчитися в спеціальних групах, так званих дошкільних пунктах.

Система дошкільної освіти в Польщі чітка і злагоджена. Вона формується такими установами як ясла (малюка можна залишати тут на повний або неповний робочий день), дитячі садки, двотижневі дитячі садки і «мікросадки» (сімейні варіанти, коли в одній квартирі знаходяться 5-6 дітей). А тепер давайте детальніше розглянемо дошкільні установи, так би мовити «зсередини» ...

Приватні польські дитячі садки 

дитячі садки в Польщі, приватні польські дитячі садки

Отже, малюків зараховують у дитячі садки (przedszkole) з 3-х років. Існують установи, в яких беруть і зовсім крихітних з 6 місяців, такі ясла називаються żłobek. Діти іноземців мають право відвідувати дитячі установи на таких же умовах, як і громадяни Польщі.

Потрапити в приватний дитячий сад не складе труднощів, були б гроші оплатити перебування малюка тут. У приватних дитячих садах малюків навчають грі в шахи, іноземним мовам, діти можуть відвідувати інші найрізноманітніші гуртки.

Державні дитячі садки Польщі

Державні дитячі садки Польщі

З державними садками дещо важче, часто в них немає місць, але все залежить від міста, в якому ви перебуваєте. До речі, в муніципальному дошкільному закладі безкоштовно дітлахи можуть знаходитися тільки до 13 години, за весь інший час доведеться доплачувати батькам. Вихователі часто організовують для малюків екскурсії та поїздки на різні заходи, таке проведення часу не може не подобатися дітлахам. У групах зазвичай 25 осіб, за всіма доглядає 1 вихователь і 2 помічниці.

Для мешканців України, Росії та Білорусі дещо незвичним фактом є те, що харчування в дитячих садках привозне, тобто в приміщенні немає їдальні, їжу просто розігрівають перед подачею на стіл. Такий метод має ряд переваг: по-перше, немає необхідності наймати спеціальний обслуговуючий персонал, по-друге, покупка харчування здійснюється тільки в сертифікованих службах харчування, що мінімізує можливість попадання в дитячий організм шкідливих речовин.

Малюкам в дитячих садах дозволяють все, що не зашкодить здоров'ю. Не хочеш їсти - не треба, не подобається вчити букви - будь ласка, йди, грай іграшками. Якщо дитина сильно завинила, йому пропонують заспокоїтися і посидіти на стільчику.

Все частіше батьки вибирають для своїх дітей дитячі садки і це правильно, адже дитина повинна адаптуватися до навколишніх умов, вміти спілкуватися з однолітками і дорослими людьми. Уряд Польщі піклується про молоде покоління і намагається зробити перебування в дошкільному закладі максимально комфортним, приємним і безпечним.

Читайте також:

Найпопулярніші дитячі імена в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах