Дитячі садки в Польщі

29 Серпня 2018
Дитячі садки в Польщі

Виховувати сильну, здорову і розумну націю необхідно з раннього дитинства. Польська влада з цим твердженням повністю згодна. Дошкільна освіта Польщі вважається однією з прогресивних і успішних, втім, це стосується в цілому всієї системи освіти цієї країни.

Польська дошкільна освіта 

В Польщі вельми успішно вживається єдина європейська система дошкільної освіти, основа якої - вибір. Батьки малюків мають право не водити дитину в дитячий садок, але багато хто все ж вирішує цей момент на користь державних або приватних дошкільних установ. 

Дошкільна освіта (przedszkole) в Польщі

Оскільки дошкільна освіта в Польщі не є обов’язковою, батьки дитини самостійно приймають рішення чи віддавати її в дитячий садок, і якщо так, то в який саме і на скільки годин в день.

Дошкільна освіта (przedszkola) в Польщі

Однак, слід зауважити, що останній рік в дитячому садку (коли дитині виповнюється 5 або 6 років) є обов’язковим для всіх дітей, які через рік підуть до школи в Польщі, включаючи дітей іноземців, оскільки це передумова вступу в початкову школу. Під час останнього року навчання в ДНЗ діткам надаються базові, необхідні перед школою знання.

Зверніть увагу: всі без винятку дошкільнята зобов'язані відвідувати «підготовку» (zerówka) перед вступом до школи. Але навіть тут є можливість вибору: дитина може відвідувати курси в дитячому садку, у початковій школі або вчитися в спеціальних групах, так званих дошкільних пунктах.

В Польщі функціонують як муніципальні, так і приватні платні дитячі садки. Батьки можуть самостійно обрати для свого малюка такий заклад, керуючись особистими вподобаннями та побажаннями.

Система дошкільної освіти в Польщі чітка і злагоджена. Вона формується такими установами як:

  • ясла (малюка можна залишати тут на повний або неповний робочий день)
  • дитячі садки
  • двотижневі дитячі садки і "мікросадки" (сімейні варіанти, коли в одній квартирі знаходяться 5-6 дітей). 

Приватні польські дитячі садки

Отже, малюків зараховують у дитячі садки (przedszkole) з 3-х років. Існують установи, в яких беруть і зовсім крихітних з 6 місяців, такі ясла називаються żłobek. 

Важливо! Діти іноземців мають право відвідувати дитячі установи на таких же умовах, як і громадяни Польщі.

przedszkola

Потрапити в приватний дитячий садок не складе труднощів, були б гроші оплатити перебування малюка тут. У приватних дитячих садах малюків навчають грі в шахи, іноземним мовам, діти можуть відвідувати тут найрізноманітніші гуртки з малювання, танців, плавання тощо.

Державні дитячі садки Польщі

З державними садками дещо важче, часто в них немає місць, але все залежить від міста, в якому ви перебуваєте. До речі, в муніципальному дошкільному закладі безкоштовно дітлахи можуть знаходитися тільки до 13:00 години, за весь інший час доведеться доплачувати батькам. 

Вихователі часто організовують для малюків екскурсії та поїздки на різні заходи, таке проведення часу не може не подобатися дітлахам. У групах зазвичай 25 осіб, за всіма доглядає 1 вихователь і 2 помічниці.

przedszkola

Для мешканців України дещо незвичним фактом є те, що харчування в дитячих садках привозне, тобто в приміщенні немає їдальні, їжу просто розігрівають перед подачею на стіл. Такий метод має ряд переваг: по-перше, немає необхідності наймати спеціальний обслуговуючий персонал, по-друге, покупка харчування здійснюється тільки в сертифікованих службах харчування, що мінімізує можливість попадання в дитячий організм шкідливих речовин.

Малюкам в дитячих садах дозволяють все, що не зашкодить здоров'ю. Не хочеш їсти - не треба, не подобається вчити букви - будь ласка, йди, грай іграшками. Якщо дитина сильно завинила, йому пропонують заспокоїтися і посидіти на стільчику.

Все частіше батьки вибирають для своїх дітей дитячі садки і це правильно, адже дитина повинна адаптуватися до навколишніх умов, вміти спілкуватися з однолітками і дорослими людьми. Уряд Польщі піклується про молоде покоління і намагається зробити перебування в дошкільному закладі максимально комфортним, приємним і безпечним.

Przedszkole w Polsce

Для того, аби обрати дитячий садок для дитини, можна ознайомитися з базою даних на спеціальному сервісі Przedszkole w Polsce, де можна подивитися не тільки дитячі садки поблизу місця свого проживання, а й пошукати найкращі приватні та державні садочки, дитячі клуби, розважальні та навчальні центри для дітей в Польщі тощо.

Читайте також:

Пологи в Польщі. Важливі нюанси, які потрібно знати

Шкільна освіта в Польщі

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах