07 Липня 2022
В межах програми “Знання Освіта Розвиток” Європейський Союз запускає додаткові грошові фонди, що будуть спрямовані на підтримку українських біженців. Близько 13 млн злотих виділять, зокрема, на вивчення польської мови, пише businessinsider.com.pl.
“Після перших дій щодо надання біженцям з України негайної матеріальної, житлової та харчової допомоги, настав час для більш системної та довгострокової підтримки”, - каже заступниця міністра фінансів та регіональної політики Малгожата Яросінська-Єдинак.
Йдеться, зокрема, про грошову підтримку українських біженців у вивченні польської мови, підвищенні кваліфікації, а також для отримання юридичної та психологічної допомоги. Однак кошти підуть не безпосередньо біженцям, а спеціально відібраним установам. Це будуть організації, основною метою діяльності яких не є отримання прибутку, тобто бібліотеки, громадські центри, навчальні заклади, органи місцевого самоврядування та їх організаційні підрозділи. Ці установи повинні мати досвід роботи з іноземцями.
Завданням відібраних організацій буде підтримка громадян України віком від 18 років, які користуються захистом у Польщі у зв’язку з війною. Як повідомила Яросінська-Єдинак, грантовий конкурс буде оголошено в липні, а діяльність за підписаними контрактами розпочнеться на рубежі вересня та жовтня цього року.
⇒ Виплату українським біженцям соціальної допомоги схвалюють менше половини поляків
Варто зазначити, що раніше Євросоюз назвав три країни, які надали найбільшу кількість статусів тимчасового захисту українцям у травні. Це - Польща, Румунія та Болгарія. Лідером серед цих держав є Польща - тут за місяць українцям надано 96 085 статусів. Далі йде Румунія (20 435), а потім Болгарія (19 860).
Якщо порівнювати з чисельністю населення кожної країни-члена, найбільший відсоток громадян України, яким надано тимчасовий захист у травні, було зафіксовано в Литві (6,1 на тисячу жителів).
⇒ Читайте також:
У Польщі стартує набір заявок на участь у фінансовій програмі Добрий старт
Фінансова підтримка для біженців з Картою поляка: як та де отримати
Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування
Головне фото: info.wielun.pl
Коментарі