Студенти, які навчаються за кордоном, не можуть виїхати за межі України

22 Вересня 2022
правила перетину кордону з польщею під час воєнного стану 2022

В Україні раптово скасували можливість чоловікам призовного віку, які навчаються в іноземних ВНЗ, виїжджати за кордон. Причиною такого рішення називають масові підробки документів, до яких часто вдаються ухилянти. Заборона діє ще з 14 вересня, хоча ні Держприкордонслужба, ні військове керівництво не робили офіційних заяв. Тому студенти дізнаються про неї лише тоді, коли прибувають на пункти пропуску через кордон з країнами-членами ЄС, зокрема і з Польщею. Про це пише zaxid.net.

Про нові обмеження на перетин кордону України під час воєнного стану розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у розмові з журналістами видання LIGA.Life. 

“Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання. Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном”, – пояснив прес-секретар ДПСУ.

За даними українських прикордонників, лише впродовж липня та серпня на пунктах пропуску через український кордон затримали близько 600 чоловіків, які намагались в’їхати до Євросоюзу на підставі підроблених документів про навчання в іноземних ВНЗ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко стверджує, що це питання можна врегулювати, затвердивши зміни до постанови уряду №57, яка регламентує правила перетину державного кордону громадянами України і згідно з якою чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону.

хто може виїжджати за кордон під час війни в україні

krymsos.com

Як повідомляють у прес-службі Львівського прикордонного загону, з 14 вересня військовозобов'язані студенти й справді не можуть виїжджати за межі держави. Офіційного повідомлення про це не було, оскільки жодних змін до постанови Кабміну, яка регулює перетин кордону, не вносили.

“На початку квітня вище військове керівництво прийняло рішення пропускати військовозобов’язаних чоловіків, які навчаються в іноземних закладах. Ні тоді, ні зараз до постанови КМУ жодних змін не вносили. Хоча в законодавстві щодо загальної мобілізації ця категорія чоловіків не підлягає призову на військову службу, але перетин кордону для них заборонений”, – повідомила речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

Прес-секретарка пояснила, що українські прикордонники почали виявляти фальшиві документи про навчання в іноземних закладах вищої освіти ще на початку травня. Відтоді зафіксували 362 схожих випадки.

Варто зазначити, що доки в Україні діє воєнний стан, за кордон не можуть виїжджати військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років (окрім кількох винятків).

Також відомо, що від початку дії цього обмеження в Україні під час спроби незаконного перетину кордону загинуло 11 чоловіків призовного віку. Основною причиною загибелі називають утоплення під час спроб переплисти річку Тиса на кордоні з Угорщиною.

⇒ Читайте також:

У Польщі почали діяти більш суворі штрафи та покарання за порушення ПДР

Коли на кордоні з Польщею запрацює електронна черга для водіїв

Попри війну на Львівщині завершується ремонт прикордонної дороги Самбір – Нижанковичі

Головне фото: slovoidilo.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах