05 Травня 2022
Більшість польських студентів, які окрім навчання також ходять на роботу, заробляють в межах 2-3 тисяч злотих “на руки”. Однак, є й такі, яким вдається заробити навіть 7 тисяч злотих. Серед великих польських міст найвищі заробітки отримують студенти зі Щецина та Триміста, а найнижчі - з Кракова та Познані, пише businessinsider.com.pl.
Згідно з дослідженням агенції SW Research, проведеним в межах Програми кар’єри Польської Ради Бізнесу, кожен третій студент, який має роботу, заробляє від 2 до 3 тисяч злотих нетто щомісяця. У 2021 році ситуація була аналогічною. Приблизно кожен п’ятий студент, тобто 22%, зараз отримує оплату від 3 до 4 тисяч злотих “на руки”. У порівнянні з минулим роком, дещо знизилась кількість тих, хто заробляє невеликі суми - 4% студентів отримують менше 1 тисячі злотих на місяць, а 15% заробляють від 1 до 2 тисяч.
“Враховуючи зниження кількості студентів, які заробляють найменші суми, можна припустити, що економіка виходить з кризи. Проте ми ще не досягли рівня 2019 року, коли від 3 до 4 тис. злотих на руки отримувала майже третина працевлаштованих студентів”, - каже Мар’ян Оверко, творець і керівник Програми кар’єри - найбільшої незалежної програми оплачуваного стажування в Польщі від Польської Ради Бізнесу для студентів і випускників.
Студентів, які заробляють більше семи тисяч злотих на місяць можна зустріти у Варшаві, Лодзі, Щецині, Торуні та Бидгощі. Поблизу моря - у Тримісті та Щецині - чимало молодих людей заробляє на рівні 6-7 тисяч злотих.
Цікаво, що місто Лодзь опинилось також з протилежного краю рейтингу - чимало студентів тут заробляє менше тисячі злотих на місяць. Майже кожен третій студент з Кракова чи Познані отримує суму, нижчу за 2 тисячі злотих. У Варшаві, яка зазвичай є лідером рейтингів зарплат, більшість студентів - 32% - отримують від 3 до 4 тисяч злотих “на руки”.
Дослідження “Студент на роботі” показало, що вже на перших етапах кар’єрного шляху жінки зіштовхуються з дискримінацією, оскільки отримують менші зарплати, ніж їхні колеги-чоловіки. 6% працевлаштованих студенток отримують зарплату менше тисячі злотих, а 19% - від 1 до 2 тисяч злотих. У випадку чоловіків ці показники є на половину меншими - 3 та 10 відсотків відповідно. Чим вища зарплата, тим менше жінок є серед тих, хто її отримує.
“Відкритість сприяє рівним правам. Варто звертати увагу на компанії, які оприлюднюють рівень зарплат ще на етапі, коли ми не надіслали резюме. Також важливий зворотній зв’язок від працівників. Саме цим і слід керуватися на етапі вибору стажування”, – пояснює Мар’ян Оверко.
Справжні зарплатні амбіції студентів є нижчими, ніж могло б здаватись. В масштабах всієї Польщі 23% молодих людей хотіло б заробляти від 3 до 4 тисяч злотих. У Кракові про таку оплату мріє майже 40% опитаних. Лише 19% польських студентів та студенток мріють про зарплати від 4 до 5 тисяч. Найбільше таких людей у Тримісті (27% опитаних мешканців міста).
Зарплату у розмірі від 5 до 6 тисяч на місяць хоче отримувати 16% студентів з усієї країни. У цій групі переважає молодь з Вроцлава (29%). Також лише 4% студентів мріє про зарплату понад 10 тисяч злотих/нетто. Серед цих людей 11% становлять студенти зі Щецина.
⇒ Читайте також:
Скільки українців навчається у Польщі та які університети вони обирають
Топ-10 найбільших і найкрасивіших бібліотек Польщі
Польська мова
Головне фото: Jeswin Thomas on Unsplash
Коментарі