Пологи в Польщі. Важливі нюанси, які потрібно знати

16 Липня 2018
Пологи в Польщі

Споконвіків одним із найважливіших призначень жінки на Землі було і залишається продовження роду. Незалежно від віку, соціального статусу та світогляду, кожна жінка мріє про дитину. Кожна сім’я чекає на здорового малюка і готова оберігати та захищати його вже від моменту зачаття. Народження дитини – чудо, але фізіологічно так склалось, що жінка народжує в муках. Полегшити процес пологів можуть не лише талановиті спеціалісти, але дуже важливим є й те, в яких умовах це відбуватиметься. 

На жаль, в Україні, за винятком декількох приватних клінік, умови, в яких з’являється немовля, м’яко кажучи, не найкращі. У більшості пологових будинків не виконуються навіть елементарні санітарно-гігієнічні норми, використовуються застарілі методи, присутні халатність та хабарництво. Тому все більше жінок вважає, що безпечніше народжувати за кордоном, де вражає якість та обладнання лікарень, підхід до процесу, де все дуже сучасно і комфортно з точки зору як професіоналізму, так і психологічного фактору.

пологи в Польщі

Однією з найпопулярніших і найкомфортніших країн для народження малюка вважається Польща. Ця найближча до кордону європейська країна зарекомендувала себе як варта довіри з багатьох причин. Разом з вами ми з’ясуємо найпоширеніші питання стосовно пологів у Польщі, що турбують майбутніх матусь, детально проаналізуємо за і проти, і розвіємо сумніви, якщо такі ще існують.

Скільки коштують пологи в Польщі?

Ціна пологів у Польщі для українців коливається в межах 2000-6000 тисяч злотих, що на сьогодні складає близько 13000-40000 тисяч гривень. На перший погляд, для середньостатистичного українця це дорого, адже офіційно в Україні медицина безкоштовна. Проте неофіційно, загальні витрати на пологи в Україні можуть обійтись вам і в більшу суму. До того ж, народжуючи в Польщі, вам не доведеться купувати ніяких ліків, шприців, пеленок, підгузників – все це надається закладом і внесено у вартість. Ви зможете повністю зосередитись на своїх емоціях. Повірте, вони безцінні. Не варто забувати також, що коли мова йде про безпеку, варто не задумуватись, адже ви відповідальні за цю маленьку людину, яка поспішає у світ. Нижче наводимо таблицю орієнтовних цін на пологи в містах Польщі.

родити в Польщі, ціна пологів

* - Включає в себе пологи природні або кесарів розтин при показаннях доктора, 2 дні перебування матері з дитиною в одномісній палаті
** - Включає в себе консультацію у гінеколога-акушера, неонатолога, KTG на 36 тижні, пологи, 2 дні перебування матері з дитиною в одномісній палаті, консультацію гінеколога після пологів.

Чи можливо українці народити в Польщі безкоштовно?​

Так. Можливо. Але є ряд умов. Польським жінкам безкоштовні пологи гарантує державний Народний фонд здоров'я (Narodowy Fundusz Zdrowia), укладаючи договір з клінікою. Для того, щоб іноземці народжувати в Польщі безкоштовно, необхідно, щоб майбутня мама офіційно там працювала і, відповідно, мала оформлене  «ubezpieczenia» (медичне страхування), або ж була прописана в страхуванні свого чоловіка.

пологи в Польщі

Документи,необхідні для безкоштовних пологів:

  • Польська karta pobytu (документ, що підтверджує легальність і офіційність вашого перебування в Польщі).
  • Песель (можна лише копію)
  • Медична карта вагітної
  • Аналізи, медичні документи, які мають стосунок до здоров’я мами і малюка
  • NIP(Numer Identyfikacji Podatkowej) вашого роботодавця

В такому випадку можна добиватися і допомоги на дитину від польської сторони. Майбутні мами, візьміть до уваги, що сума щомісячної грошової допомоги буде рівна 80% вашої офіційної зарплатні.

Чим комфортні пологи в Польщі?

пологи в Польщі , ціна

Сервіс у Польщі європейський. Для майбутніх мам створений дуже широкий спектр послуг.  Окрім догляду безпосередньо при пологах, вони можуть користуватись також допомогою спеціалістів: акушерів, які допоможуть правильно поводитись при першому годуванню дитини, дієтологів, психологів, реабілітологів, гінекологів, навіть неонатологів, які займуться доглядом за дитиною відразу після народження. Стандартно, майже в кожній польській клініці в пологовій кімнаті є зручне ліжка, що легко трансформується відповідно до потреб жінки, місце для близької особи і столик для новонародженої дитини.

Медичне обладнання перед використанням стерилізують декілька разів щоб запобігти інфекціям. Забезпечені сучасним високотехнологічним обладнанням, лікарі готові до будь-яких ситуацій в ході пологів. За бажанням використовують спеціальні,  максимально безпечні знеболюючі препарати, та все ж помітною є прихильність лікарів до їх природнього ходу пологів. Післяпологові кімнати охайні, чисті, обладнані всім необхідним для комфорту мами та підтримання здоров’я малюка з перших годин. Якщо мама через певні причини не може проводити час з дитиною, то вона може не сумніватись, що акушери глядітимуть новонародженого цілодобово, бо головна цінність тут – піклування про ваше найдорожче.  

Читайте також: Підготовка до пологів у Польщі

Є можливість обрати нові форми пологів, наприклад, у воді. Цей метод широко використовується в Польщі, адже доведено, що у воді легше переносяться перейми. Правильна температура, розслабляюча музика, контроль фахівців забезпечують хороший результат – щаслива, здорове, маленьке янголя та щаслива, усміхнена матір. Хіба не цього ви прагнете?

пологи у воді в Польщі

Яке громадянство отримує дитина, народжена в Польщі? Як проходить реєстрація дитини?

Громадянство дитини  як генетика – передається від батьків. Відповідно, якщо батьки – українці, то народжене в Польщі немовля теж стає громадянином України. Для цього потрібно пройти процедуру реєстрації.

Документи, які вам нададуть під час виписки:

  • Скерування в уряд актів цивільного стану, в якому буде зазначено час та дату видачі свідоцтва про народження
  • Карту розвитку дитини (знадобиться, коли ставатимете на облік у педіатра)

пологи в Польщі і громадянство дитини

Отримавши свідоцтво про народження, вам ще необхідно буде звернутись у посольство України в Польщі та зареєструвати щойноспеченого громадянина України.  і тільки тоді можна спокійно повертатись на батьківщину. Слід звернути увагу, що дитина буде прив'язана до терміну дії візи батьків і повинна буде виїхати з Польщі до її закінчення. Якщо ж з дитиною поїхати з Польщі до закінчення терміну дії візи батьків (скажімо, за  місяць до закінчення), то на в'їзд малюку вже потрібно буде отримати особисту візу в паспорт одного з батьків.

Польське громадянство дитина отримує тільки тоді, коли хоча б один з батьків є громадянином Польщі, або якщо вона народилась на території Польщі, а її батьки невідомі, не мають ніякого громадянства чи їх громадянство не встановлено.

Черги на кордоні для вагітних. Чи повинні вагітні стояти в чергах?

При перетині українсько-польського кордону в обидва боки, вагітні жінки та особи, які їх супроводжують не повинні чекати в загальних чергах та пропускаються позачергово. Для цього просто потрібно повідомити  працівника прикордонної чи митної служб, при потребі надати медичні документи, наприклад, карту вагітної. Тому ви не втрачатимете часу і зможете швидко і без перешкод доїхати до місця призначення.

пологи в Польщі

Ось ми і відповіли на основні питання, що турбують матусь, які збираються народжувати в Польщі. Сподіваємось, наша стаття була корисною і не залишила сумнівів, що Польща - саме те місце, де варто народитися вашому малюку.

Читайте також: 

Підготовка до пологів у Польщі

Найпопулярніші дитячі імена в Польщі

Засоби з Польщі для гігієни немовлят

Польська фармацевтика: суворий контроль за якістю ліків та найнижчі ціни в Європі

Імпортні ліки з Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах