Випускники польських шкіл зможуть обрати тест з української мови як однієї з іноземних

21 Січня 2023
екзамен з української мови у польщі

У Польщі випускники середніх шкіл зможуть обрати українську мову під час проходження обов’язкового тестування з іноземних мов. Так, система шкільної освіти у сусідній країні передбачає, що отримати атестат можуть ті учні, які виконали тест з однієї вибраної іноземної мови. Таким чином, вже невдовзі українська мова стане “конкуренткою” для англійської, німецької, французької, італійської, іспанської та російської, пише onet.pl.

Польські учні зможуть здавати шкільні екзамени з української мови. Такі законодавчі плани нещодавно оголосило Міністерство освіти і науки Польщі. Його очільник Пшемислав Чарнек має видати відповідну постанову у другому кварталі цього року. Згідно з цією постановою, новий предмет матури (державного екзамену) вперше з’явиться у польських школах у 2026 році.

Зараз іспит з української мови у Польщі обов’язково складають лише ті молоді люди, для яких вона є рідною мовою – після вивчення її в українських школах на території Польщі. За даними Центральної екзаменаційної комісії (ЦЕК), у 2022 році таких учнів було 59 у п’яти вузах.

Новий задум Міносвіти полягає у тому, щоб українська мова у польській системі освіти приєдналась до грона так званих сучасних іноземних мов. Одну з них випускники шкіл повинні здати, оскільки це умова отримання атестату зрілості (можна також здавати й інші іноземні мови як додаткові предмети). Для виконання цієї умови молодь найчастіше обирає англійську мову (у 2022 році її обрало 257952 випускників), а також німецьку (7980) та російську (2753). Дехто також обирав іспанську (602), французьку (516) та італійську (139).

“Широкий наплив громадян України до Польщі у зв’язку з військовими діями на території цієї країни може призвести до зростання інтересу поляків до цієї країни, її мови та культури”, - пояснює міністерство в обґрунтуванні запланованої постанови. 

Крім того , це свідчить й про те, що українську мову як іноземну зможуть складати і українці – ті, хто зараз масово ходить до звичайних польських шкіл, а не до спеціалізованих шкіл для національних меншин.

Разом з тим, постанова Міносвіти не супроводжується повідомленням про, наприклад, широке запровадження уроків української мови в польських гімназіях і технікумах (хоча формально це не є перешкодою: випускник середньої школи може вибрати на іспитах іноземну мову, яку він взагалі не вивчав).

Натомість українська почала все більше з’являтися у системі вищої освіти Польщі.  Наприклад, філологічний факультет Лодзинського університету запропонував курс з цієї мови для кожного свого студента на літній семестр поточного навчального року.  Його може обрати не лише майбутній лінгвіст, а й, наприклад, студент журналістики чи культурології.

І хоча українська мова стане лише факультативним предметом, та проходження нового мовного курсу принесе частину балів, необхідних для завершення навчання.

⇒ Читайте також:

Монобанк виходить на польський ринок під назвою Stereo

Коли можна подавати заявки на новий період виплат в межах програми Сім’я 500+ в Польщі

Найпоширеніші помилки, яких припускаються навіть носії польської мови

Головне фото: nasze-slowo.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах