Шкільна освіта в Польщі

10 Листопада 2015
Шкільна освіта в Польщі

Діти - майбутнє кожного народу. У Польщі держава по максимуму розглядає питання навчання і виділяє кошти на шкільну освіту. Розумна, прогресивна, креативна і сучасна нація росте, і чим більше сил, терпіння і уваги приділяти дітям зараз, тим більше буде впевненість в успішному завтрашньому дні. Шкільна освіта в Польщі є однією з найбільш сильних серед усіх європейських країн. Серед кращих сторін освіти можна виділити: високі стандарти навчання, сучасні європейські програми навчання, доступність та інноваційність.

Все частіше іноземні громадяни прагнуть, щоб їхні діти здобували середню освіту в Польщі. Дійсно, популярність цієї країни останнім часом стає все більша, а потік осіб, які бажають проживати тут, зростає з кожним роком. Отже, яка ж система шкільної освіти в Польщі?

Початкова школа (Szkoła podstawowa) в Польщі

Дитина, перед поступленням в перший клас, в обов'язковому порядку повиненна рік займатися в підготовчіих групах, які відкриті в дитячих садках або в школах. У 7 років школяр, який уже отримав певні знання та навички, переходить у перший клас, в базову школу. Навчання тут проводиться в два етапи: перший триває 3 роки, це початкові класи, потім дитина вступає до середньої школи (4-6 клас).

Шкільна освіта в Польщі, Освіта в польщі, навчання в Польщі

У початкових класах заняття інтегровані, тобто немає чіткого поділу на предмети. З учнями працює один вчитель, лише тільки заняття іноземними мовами, фізкультурою і музикою ведуть інші викладачі. Дітям подобається такий підхід, більшість з радістю біжать до школи, адже там так багато цікавого, та ще й друзі-однокласники!

З 4 класу впроваджується чіткий поділ на предмети. Починають оцінювати знання учнів (по 6-ти бальній шкалі, де 1 незадовільно, а 6 - відмінно). Список досліджуваних наук обширний. По закінченню 6-класу школярі здають обов'язкове тестування.

Польські гімназія (Gimnazjum)

Польські гімназія (Gimnazjum)

В системі освіти Польщі наступним етапом навчання дітей є гімназія. Тут навчаються 3 роки, це можна порівняти до 7-9 класу. Освіта загальна, профільний характер відсутній. Список обов'язкових предметів, що вивчаються поповнюється, крім того, за бажанням, учень може відвідувати факультативи. По закінченню гімназії дитина здає загальний іспит, в який включені питання з різних дисциплін, що вивчаються (всього 4 частини).

Профільне навчання в Старшій школі (Szkoły ponadgimnazjalne)  Польща

Це завершальна стадія обов'язкового шкільного навчання, яка займає як мінімум 3 роки. Освіта вже вважається профільною. Учень вільний самостійно вибирати, де йому продовжувати навчання. Це може бути ліцей, коледж або профучилище. Більшість вибирає вчитися в чотирирічних технікумах, можна також 2 роки здобувати освіту в професійній школі, потім ще 2 роки вчитися в загальноосвітньому ліцеї. Обов'язково після закінчення навчання здаються іспити, результати яких відіграють основну роль при вступі у вищі навчальні заклади.

І ще кілька корисних моментів: навчальний рік розпочинається 1 вересня і триває до останньої п'ятниці червня. Рік складається з двох семестрів, зимові канікули тривають два тижні. Кожна дитина, що проживає в Польщі, у віці від 7 до 18 років зобов'язана відвідувати навчальні заклади, якщо цього не відбувається, батьки або опікуни понесуть покарання, аж до позбавлення батьківських прав.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах