ЄС планує відмінити штампи в закордонних паспортах

05 Липня 2017
черги на кордоні

Біометричний закордонний паспорт – ось на якій підставі українці віднедавна можуть подорожувати країнами ЄС. Більше того, саме нашим громадянам доступна також легальна робота в Польщі по біометричному паспорту, тобто працювати там можна і без робочої візи. І поки українці насолоджуються усіма перевагами безвізу, Євросоюз посилено дбає про покращення безпеки на своїх кордонах та створює усі необхідні умови для їх надійного захисту від незаконного проникнення. Це вимушена міра у боротьбі з наростаючою в Європі організованою злочинністю та тероризмом. 

Одним із перших планованих нововведень на кордонах ЄС є відмова від звичних нам печаток в паспорті, які ставлять працівники митної служби при перетині кордону, пише tvn24bis.pl. Представники країн-членів ЄС та Європарламенту вважають ручне штампування паспортів на кордоні  недостатньою мірою для контролю за подорожуючими і планують відмовитись від неї. Натомість, як заявляє Європейська Комісія, на кордонах з ЄС працюватиме так звана система в’їзду/виїзду. Таке рішення є частиною системи "розумні кордони" (smart borders") і акцентує увагу на ролі інформаційних систем в удосконаленні управління зовнішніми кордонами і, як наслідок, контролю над внутрішньою безпекою в країнах ЄС. “Система в’їзду/виїзду наблизить нас на крок до досягнення повноцінного взаємодії інформаційних систем ЄС в 2020 році." - заявив комісар з питань безпеки ЄС Джуліан Кінг.

Що ж чекає на подорожуючих після відміни печаток? Угода передбачає, що громадян третіх країн (тобто країн, які не входять до складу ЄС) при перетині кордону до будь-якої країни Євросоюзу будуть реєструвати у спеціальну систему, незалежно від того, їдуть вони на підставі візи чи біометричного паспорта. Ця система фіксуватиме назву і тип проїзного документа, біометричні дані, а також дату і місце в'їзду і виїзду. Система в’їзд/виїзд рахуватиме дні перебування подорожуючого в ЄС автоматично (зараз це роблять паспортисти вручну), тому ризик помилитися і людський фактор виключатимуться повністю. На думку Європейської Комісії, це полегшить перетин кордону для осіб, які подорожують легально, допоможе у виявленні осіб, які незаконно продовжили собі перебування в ЄС, а також в ідентифікації осіб, які перебувають у Шенгенській зоні без документів. Реєструватимуться у системі також усі відмови у в'їзді до ЄС.

На даний час ручне штампування паспортів подорожуючих часто не є достатнім для виявлення порушників дозволеного терміну легального перебування в ЄС, а також займає надто багато часу і не запобігає проблемам, пов'язаним з випадками втрати або знищення документів. До того ж, впровадження системи в’їзд/виїзд повинно допомогти і у вирішенні проблеми з чергами на кордоні.

Зібрані новою системою в’їзду/виїзду відомості будуть доступні для всіх держав-членів ЄС, а також Європолу, щоб запобігти тероризму та іншим серйозним злочинам. Постанова передбачає, що між системою в'їзду/виїзду і візовою інформаційною системою (VIS) також повинна бути забезпечена сумісність.

Дані громадян третіх країн, які перетинатимуть кордон з ЄС, зберігатимуться протягом п'яти років, якщо людина перевищила дозволений термін перебування в ЄС, і три роки, якщо її перебування там пройшло у відповідності з усіма вимогами.

Технічні роботи над проектом системи в’їзд/виїзд ще не завершилися. Після того, як це станеться, нові правила повинні офіційно схвалити усі держави-члени ЄС та Європейський Парламент.

comments icon

Коментарі

  • user pic
    Alexandr Donchenko
    01.08.2017
    Працівники митнної служби не ставлять штампи в паспорт.

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах