Трасу Львів – Рава-Руська розширять на ще одну смугу руху

19 Квітня 2023
ремонт прикордонних доріг до польщі 2023

За гроші Європейського банку реконструкції та розвитку прикордонну трасу М-09 зі Львова до Рави-Руської розширять на ще одну смугу. У Службі відновлення та розвитку інфраструктури Львівської області стверджують, що додаткова, третя смуга руху буде збудована вздовж майже усієї дороги М-09. Це має частково вирішити проблему із заторами на під’їзді до пунктів пропуску через кордон з Польщею, де вантажівки часто блокують рух, пише видання zaxid.net

За словами керівника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області Олега Берези, гостра необхідність у розширенні дороги виникла через блокування морських перевезень та суттєве збільшення транспортного потоку на дорогах західного регіону.

«Через збільшення автоперевезень на ділянці під’їзду до пункту пропуску Рава-Руська – Гребенне утворюються черги великовагового автотранспорту довжиною до 15-20 км, а при пікових навантаженнях і більше», – пояснив Олег Береза.

Як відомо, дорога М-09 зараз має дві смуги – по одній в кожному напрямку руху. Через інтенсивний рух в напрямку кордону з Польщею вантажівки займають не лише кілометрову ділянку безпосереднього під’їзду до КПП Рава-Руська – Гребенне, а часто й праву смугу проїзної частини, що суттєво ускладнює ситуацію на дорозі, призводить до блокування і заторів у місті. Минулоріч для відстою вантажівок на узбіччі траси облаштували майданчик, однак це повністю не вирішило проблеми.

⇒ Ремонт дороги до нового КПП Нижанковичі – Мальховіце добігає кінця

ремонт доріг до кордону з польщею 2023

Відтак Львівська ОВА, Рава-Руська міська рада та Служба відновлення та розвитку інфраструктури Львівщини підписали меморандум про співпрацю, який передбачає будівництво об’їзної Рава-Руської. ЛОВА має оплатити половину вартості проектної документації. Рава-Руська міська рада співфінасуватиме решту 50% і буде замовником проектних робіт.

В межах капітального ремонту дороги М-09 планують не лише збудувати додаткову смугу руху із зміною напрямків поза межами населених пунктів; але й постелити нове асфальтобетонне покриття з попереднім укріпленням основи, облаштувати узбіччя та відремонтувати усі штучні споруди. У межах населених пунктів на трасі облаштують дощову каналізацію, тротуари, освітлення та зупинки громадського транспорту.

На ділянці дороги між Львовом та Жовквою, де інтенсивність руху сягає 19 тис. авто на добу, облаштують острівець безпеки, де встановлять бар’єрне огородження для розмежування зустрічних потоків.

«Будівництво додаткової смуги буде за межами населених пунктів. Нам це дозволяють узбіччя. Додаткову смугу влаштуємо із зміною напрямків: на окремих ділянках почергово буде влаштовано смугу частково в одному напрямку, частково в іншому. У межах населених пунктів не заплановано викупляти приватні ділянки. Також обговорюється облаштування велосипедних доріжок вздовж траси», – уточнила виданню zaxid.net речниця Служби відновлення та розвитку інфраструктури Оксана Богуш.

Як відомо, на капітальний ремонт ділянки автодороги М-09 від Львова до Рави-Руської кошти виділить Європейський банк реконструкції та розвитку. До кінця весни планується завершити напрацювання проекту.

⇒ Читайте також:

Українські та польські залізничники тестують потяг Рава-Руська – Варшава

Прикордонну дорогу між Червоноградом та Равою-Руською таки відремонтують

Єдині пункти пропуску через кордон Україна — Польща та будівництво нового КПП Адамчуки — Збереже

Головне фото: ukrinform.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах